Valstybės diena paminėta su festivaliu „Mindėėė“

Sugiedoti „Tautiškos giesmės“ susirinko pilna Senamiesčio aikštė

Sugiedoti „Tautiškos giesmės“ susirinko pilna Senamiesčio aikštė

Liepos 6-ąją – Valstybės dieną – visoje Lietuvoje netrūko įvairių renginių, kuriais paminėta Mindaugo karūnavimo dieną. Ta proga jau dešimtus metus viso pasaulio lietuviai giedojo „Tautišką giesmę“, taip sveikindami Lietuvą. Gražia tradicija tapusios akcijos, žinoma, neatsisakė ir Plungė. Visiems lietuviams svarbią dieną ji surengė dar ir festivalį „Mindėėė2019“.
Antrus metus vykusio renginio organizatoriai – Plungės jaunimo organizacijos – pasistengė, kad festivalis paliktų įspūdį ne tik jaunimui, bet ir vyresnės kartos atstovams. Programoje buvo numatytos net devynios skirtingos veiklos, orientuotos į įvairaus amžiaus plungiškius. Tad atrasti kažką įdomaus festivalyje galėjo tiek mažas, tiek didelis.

Susibūrusios Plungės jaunimo organizacijos sukūrė gana įvairiaspalvę programą. Žinoma, įgyvendinti visoms idėjoms prireikė ne vienos erdvės. Dėl to jaunimui teko vienytis su mieste veikiančiomis įstaigomis, tarp kurių – Žemaičių dailės muziejus, Viešoji biblioteka, Senamiesčio mokykla.
Pastarosios sporto aikštyne veikė sporto zona, kurioje apsilankiusieji buvo kviečiami save išbandyti krepšinio, tinklinio, futbolo varžybose. Po jų geriausiųjų laukė prizai.
Parke, prie Oginskių rūmų, festivalio organizatoriai įrengė pikniko zoną, kur, įsikūrus ant sėdmaičių bei klausantis muzikos, buvo galima pasyviai leisti laiką, šnekučiuojantis ir mėgaujantis įvairiais užkandžiais.

Vakaro koncertą papuošė grupės „Auksa žovis“ žemaitiškos dainos

Vakaro koncertą papuošė grupės „Auksa žovis“ žemaitiškos dainos

Čia pat visos šventės metu veikė mugė, kurioje apsilankiusieji galėjo palepinti save patikusiais papuošalais ar rankdarbiais.
Parke būta ir kitokių užsiėmimų. Mažieji šventės dalyviai galėjo išbandyti pripučiamus batutus, pasivažinėjimą elektriniais paspirtukais, riedžiais, papuošti veidus margaspalviais piešiniais, pažaisti su burbulais ir balionais ar išbandyti kitokius žaidimus.

Vakare surengtas pokalbis su visiems gerai pažįstamu „Radistų“ dueto nariu, populiariu didžėjumi Jonu Nainiu. Svečią kalbino Plungės rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis.
Veiksmo netruko ir prie viešosios bibliotekos, kur tądien buvo atidaryta kūrybos zona, siūliusi mandalų spalvinimo terapiją, puodelių dekoravimo užsiėmimus, muzikinę veiklą bei konkursinę fotografijų parodą.
Į turtingą festivalio programą buvo įtraukti ir projekto „Lietuvos muziejų kelias“ renginiai, numatyti Žemaičių dailės muziejuje. Vienas iš jų – teminė ekskursija „Tviskančios parko akys – tvenkiniai“.
Festivalį, kaip ir pernai, vainikavo vakaro koncertas Senamiesčio aikštėje. Svarbiausiu jo akcentu tapo vieningai sugiedotas mūsų šalies himnas. Nuskambėjus jam, vakaras tęsėsi su grupe „Auksa žovis“ bei DJ Jovani.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...