Vietoj grybų rado… šimtą šinšilų

Miške rasta apie 100 šinšilų. Spėjama, kad kažkas taip atsikratė nelegalios šių gyvūnų fermos

Miške rasta apie 100 šinšilų. Spėjama, kad kažkas taip atsikratė nelegalios šių gyvūnų fermos

„Tai bent išgarsėjo Plungė. Gaila tik, kad tokiu būdu“, – nelinksmai atsiduso Plungės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) viršininkas Virginijus Gailius, kelias dienas bandęs išsiaiškinti, kas miške šalia Juodeikių kaimo išmetė 100 šinšilų. Šiuo metu tyrimą dėl žiauraus elgesio su gyvūnais tęsia Plungės rajono policijos komisariatas.

Eidamas grybauti mažų mažiausiai tikiesi miške išvysti mažytį pūkuotą gyvūnėlį, veisiamą ir auginamą kailių pramonei. O jeigu jų vienoj vietoj – visas šimtas? Būtent toks vaizdas birželio 30 dieną be žado paliko Modestą Stupelį ir jo artimuosius, kai šie patraukė į mišką grybų, tačiau vietoj jų rado visą pulką šinšilų.
Šie buvo palikti miške be jokio ėdalo ir be vandens. Šalia mėtėsi tik aplaužytas narvas. Kaip spėjama, ten gyvūnai praleido kelias dienas, kai kurie rasti jau nugaišę. „Buvo ir jauniklių, kurie glaudėsi prie jau negyvos mamos. Iš tikro, kraupus vaizdas. Laimei, žmonės pastebėjo tuos gyvūnus ir laiku išgelbėjo. Dar kelios dienos be maisto bei vandens, ir daugelis būtų žuvę“, – kalbėjo V. Gailius. Pasak jo, suskaičiuota, kad iš šimto rastų šinšilų 20 buvo nugaišę.
Paklaustas, koks išgyvenusių gyvūnėlių likimas, VMVT viršininkas pasidžiaugė, kad dar tą pačią dieną visiems jiema rasti nauji namai. Mat minėtasis M. Stupelis ir gelbėjimo operaciją surengę jo artimieji bei pažįstami apie šinšilas paskelbė feisbuke, tad netrukus visi buvo išdalinti geros valios žmonėms. Esą į skelbimą atsiliepė ir jų veisimu pramoniniais tikslais užsiimantys asmenys, tačiau jiems buvo atsakyta – visos šinšilos išdalintos pavieniams juos auginti panorusiems žmonėms.

Gyvūnai buvo surinkti ir išdalinti geros valios žmonėms

Gyvūnai buvo surinkti ir išdalinti geros valios žmonėms

Apie šį įvykį buvo informuoti ir policijos pareigūnai. Skelbiama, kad jie pradėjo intensyvų tyrimą dėl žiauraus elgesio su gyvūnais (Baudžiamasis kodeksas numato, kad tas, kas žiauriai elgėsi su gyvūnu, jį kankino, jeigu dėl to gyvūnas žuvo arba buvo suluošintas, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų).
O Plungės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai savo ruožtu aplankė du mūsų rajone registruotus šinšilų ūkius (Varkaliuose ir Žemaičių Kalvarijoje). Bet patikrinimų metu abiejuose rasta tiek šinšilų, kiek deklaruota (dėl gausaus prieagliaus net daugiau).
Tad lieka neaišku, kas galėjo taip žiauriai pasielgti su šiais gyvūnėliais. Pasak V. Gailiaus, jo žiniomis, neseniai kažkas skelbė parduodantis šinšilas. „Galbūt verslas nepasisekė, gal supirkimo kainos krito. Esu tikras, policija patikrins visas galimas versijas. Gal kas atsilieps kažką matęs ar girdėjęs. Šis įvykis sulaukė didelio susidomėjimo, todėl tikiu, kad neužtruks jį ištirti“, – vylėsi VMVT viršininkas.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...