Užtrenkė duris patiems mažiausiesiems

Nuo šiol į Rietavo lopšelį-darželį bus priimami tik 2 metukų sulaukę vaikai

Nuo šiol į Rietavo lopšelį-darželį bus priimami tik 2 metukų sulaukę vaikai

Vietų stygiaus lopšeliuose-darželiuose problema, panašu, darosi vis opesnė. Reaguodama į tai, kad miesto darželiai nebegalės sutalpinti visų juos lankyti norinčių vaikų, Plungės valdžia neseniai nusprendė padidinti grupes (neatsižvelgta net į tai, kad bus nusižengta higienos normoms). Rietaviškiai spręsti šią problemą ketina savaip – į lopšelį-darželį nebepriimti mažesnių nei dvejų metų amžiaus vaikų.

Tokį sprendimą ketvirtadienį priėmė Rietavo savivaldybės taryba. Tiesa, patiko jis ne visiems šiuo klausimu balsavusiems politikams (už pasisakė 10, likusieji 5 susilaikė). Tarybos narys Povilas Batavičius pabrėžė, kad tokiu sprendimu Savivaldybė užkerta kelia mažesnius vaikus auginantiems tėvams grįžti į darbą.
Reaguodamas į šią repliką meras Antanas Černeckis kalbėjo, kad ateity, jei norinčiųjų lankyti Rietavo lopšelį-darželį daugės, bus tariamasi su Lauryno Ivinskio gimnazija dėl galimybės perkelti į ją priešmokyklinukų grupes. O kol kas, atsisakius priimti pačius mažiausiuosius, 2 metų dar neturinčius pyplius, problemos dėl vietos stygiaus neliks, mat bus galima formuoti didesnes grupes (grupėse, kurias lanko mažesni kaip 2 metų vaikai, jų gali būti iki 10; 2–3 metų – iki 15).
„Įstatymai suteikia galimybę tėvams auginti vaikus namie iki 2 metų. Be to, ir praktika tokia, kad išvedus vaiką į darželį anksčiau, šis dažniau serga. Suprantu, darbdavių pozicija ir noras yra kuo greičiau susigrąžinti darbuotojus į darbą. Bet turint omeny vaikų gerovę, šios diskusijos galbūt nebereikėtų plėtoti“,  – komentavo rajono vadovas.
Bet P. Batavičius neskubėjo nusileisti. Jis priminė, jog Savivaldybės pagrindinis uždavinys yra sukurti kuo geresnes sąlygas vietos bendruomenei. Pasirinkimo galimybė, nuo kokio amžiaus pradėti vesti vaiką į darželį, esą taip pat labai svarbi.
Dar kiek padiskutavę, Tarybos nariai nubalsavo už tai, kad į lopšelį-darželį būtų priimami tik 2 metų ir vyresni vaikai. O gal mažesni lankyti ikimokyklinio ugdymo įstaigą ir nesiveržia? „Žemaitis“ to teiravosi Rietavo lopšelio-darželio direktorės Stefos STEPONAVIČIUTĖS.

S. Steponavičiutė: „Matome, kad nebesutalpinsim visų norinčiųjų“

S. Steponavičiutė: „Matome, kad nebesutalpinsim visų norinčiųjų“

– Jūs pati inicijavote sprendimą, keičiantį priėmimo į jūsų vadovaujamą įstaigą tvarką. Kodėl to prireikė?
– Tiesiog vaikų daugėja. Matome, kad nebesutalpinsim visų norinčiųjų lankyti darželį, todėl nusprendėme pirmenybę teikti tiems vaikams, kuriems jau suėjo 2 metukai ir kurių tėvai tikrai turi grįžti į darbą. O dabar iš praktikos žinome, kad neretai mamos, nors dar yra vaiko priežiūros atostogose ir nedirba, pradeda vesti vaikus kai jiems tėra 1,5 metų ar net mažiau. Neva nori pradėti pratinti. Bet pratinimuisi tikrai nereikia pusės metų. Nerimaujančius, kaip jų atžalos pripras, priimsime ir pora savaičių anksčiau. Tiek laiko pilnai užtenka apsiprasti su nauja aplinka.
– Ar ne per vėlai priimtas šis sprendimas? Tėvai tikriausiai jau yra sunešę prašymus priimti jų atžalas?
– Taip, prašymus jau esame surinkę. Tuos tėvus, kurių vaikams rugsėjį dar nebus 2 metukų, informavome, kad jų galime ir nepriimti. Visi, regis, suprato. Didelio nepasitenkinimo nebuvo.
– Kiek iki šiol tokių vaikų priimdavot?
– Būdavo gal iki 15-os. Bet tokie mažiukai dažnai serga, retai ateina, o jų vietos vis tiek užimtos – kitų norinčiųjų lankyti į jas nepriimsi.
– Apskritai keista girdėti, kad lopšeliai-darželiai yra perpildyti, nors mokyklose vaikų trūksta.
– Vaikų pas mus daugėja jau pastaruosius kelerius metus. Iki šiol vis dar susitalpindavom, o dabar matom, kad bus užpildytos visos 12 grupių. Laisvų patalpų, kurias būtų galima pritaikyti grupėms, nebeturime. Vienintelė galimybė plėstis – statyti priestatą ar atskirą pastatą. Ateity, jei ši tendencija išliks, galbūt į gimnaziją bus iškeltos dvi priešmokyklinukų grupės. Tada vėl atsirastų vietos priimt mažesnius nei 2 metų amžiaus vaikus, bet kol kas sunku
prognozuoti.

Vienas komentaras

  • Aš pati:

    Dėl apsipratimo galiu pasakit čia priklauso nuo auklėtojų kaip prieš leidau 4 vaikus nebuvo tiek reikalų kaip su mažiausia perke į kitą grupė pasibaigė visi sakai manau reiktu ir į tai atsižvelgti kaip primti vaika

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...