A. Jucio skersgatvis panašėja į sąvartyną

Daugiabučių gyventojai tikina, kad šį šlamštą prie jų konteinerių suveža gyvenantieji privačiuose namuose

Daugiabučių gyventojai tikina, kad šį šlamštą prie jų konteinerių suveža gyvenantieji privačiuose namuose

Praėjusią savaitę „Žemaičio“ redakcija sulaukė pasipiktinusio plungiškio skambučio. A. Jucio skersgatvio pirmuoju numeriu pažymėtame daugiabutyje gyvenantis vyriškis sakė, jog žiniasklaida – paskutinė jo viltis. Plungiškis tikino nebegalintis apsikęsti kasdien matomo bjauraus vaizdo – kalno šlamšto, sumesto prie toje gatvelėje esančių šiukšlių konteinerių. Esą ne kartą dėl to kreipėsi į UAB „Valda“, atsakingą už atliekų išvežimą, bet išskyrus pažadus daugiau nieko nesulaukė.

„Visas miestas geltonuoja nuo ryškios spalvos informacinių lentų, skelbiančių, jog Plungė tvarkosi. Bet koks čia tvarkymąsis, kai net šiukšlėmis ir kitokiomis atliekomis nesugebama pasirūpinti? Išeinu į balkoną ir ką matau? Į sąvartyną baigiančią pavirsti aplink konteinerius esančią teritoriją! Nejaugi Plungės valdžia akla? Kiek kartų kreipiausi į „Valdą“, ir nieko. Vis pažada sutvarkyti, bet tuo viskas ir baigiasi. Atvažiuokite ir patys įsitikinsite, kad nė kiek neperdedu“, – piktinosi paskambinęs plungiškis.
Nieko nelaukę „Žemaičio“ žurnalistai stvėrė fotoaparatą ir išskubėjo į A. Jucio skersgatvį. Vaizdelis čia – tikrai ne koks. Plastiko ir popieriaus pakuotėms skirti konteineriai – pergrūsti. Maišų su buitinėmis šiukšlėmis ir kitokių atliekų sukrauta net ant konteinerių viršaus. Įvairaus smulkaus šlamšto netrūksta ir aplink juos. Bet tai dar – ne blogiausia. Mat šalia atliekų konteinerių sumestos dar ir krūvos senų daiktų: šaldytuvų, lovų, spintų ir kitokių atitarnavusių baldų bei prietaisų, daugybė padangų.
Prie visą šį „turtą“ fotografuojančių žurnalistų netruko prieiti ir į redakciją skambinęs vyriškis. Jis patikino, kad šis šlamštas čia guli ne dieną ir net ne savaitę. Užsienyje dirbantis vyras sakė, kad jau beveik mėnesį yra grįžęs į Plungę, pas šeimą, bet per tą laiką šios stambios atliekos esą nebuvo surinktos nė karto. Plungiškis aiškino kelis sykius dėl šios problemos kreipęsis į „Valdą“. Jos darbuotojai neva išklausė, pažadėjo išvežti visas atliekas, bet iki šiol to nepadarė.
Anot netvarka pasipiktinusio vyro, prastai tvarkomasi ir su kitomis atliekomis. Esą dažnai konteineriai iškratomi ne iki galo, todėl vėl netrunka prisipildyti. O neturėdami, kur mesti šiukšlių, žmones jas krauna šalia konteinerių.

Anot plungiškio, toks vaizdelis pro jo langą – įprastas

Anot plungiškio, toks vaizdelis pro jo langą – įprastas

„Už atliekų išvežimą plungiškiai moka brangiausiai. Nuo žmonių plėšiami didžiuliai pinigai, o kur jie investuojami? Net elementari tvarka neužtikrinama. Kažkiek tvarkingiau mieste buvo, kai dirbdavo viešuosius darbus atliekantys plungiškiai. Kai šių neliko, visur dabar betvarkė. O pas mus – išvis tragedija. Ypač siutina tai, kad prie mūsų konteinerių atliekas tempia privačių namų gyventojai. Jiems svarbu savo kiemą apsikuopti, o kad čia greitai praeiti bus nebeįmanoma, jiems nerūpi. Visi šios gatvelės gyventojai dėl to nepatenkinti, bet niekas nepajudina nė piršto. Vieni bijo, kiti laukia, kol kažkas imsis spręsti visų bėdą“, – pasakojo plungiškis.
A. Jucio skersgatvio gyventojų problemą „Žemaitis“ išdėstė „Valdos“ vadovui Tomui Raudžiui, o šis pareiškė pirmą kartą apie tai išgirdęs. Esą bent jo ausų nepasiekė jokie nusiskundimai dėl atliekų minėtoje gatvelėje.
Kaip jau įprasta, T. Raudys turi pasiteisinimą dėl kiekvieno per mus, žurnalistus, jo vadovaujamai įmonei metamo priekaišto. Šis atvejas – ne išimtis. Pirmiausia jis pažymėjo, kad prie konteinerių apskritai negalima palikti senų baldų, buitinės technikos bei padangų. Tai – draudžiama. O jei gyventojai pastebi, kas tai daro, pažeidėjus būtina užfiksuoti.
„Garantuoju, kad kažkas tikrai matė, kaip išmetamos neleistinos atliekos. Tai kodėl nenufilmavo ar nenufotografavo? Ar nukris rankos užsirašius mašinos, iš kurios iškraunamas visas šlamštas, numerius? Turint nuotraukų, filmuotos medžiagos ar kitokios informacijos, galima nustatyti ir nubausti pažeidėjus. Žinoma, skųstis ir kaltinti kitus – lengviausia“,  – aiškino T. Raudys.
Jis priminė, kad maždaug prieš porą metų šios problemos mieste buvo nelikę, nes ją buvo išsprendusios kilnojamos vaizdo kameros. Bet jų, tikintis pačių gyventojų sąmoningumo, buvo atsisakyta. Taigi dabar žmonės patys turi fiksuoti šiukšlintojus ir apie juos pranešti. Anot „Valdos“ vadovo, tai nėra skundimas, o paprasčiausias būdas pasirūpinti tvarka savo mieste.
Klausėme T. Raudžio ir dėl smulkių aplink konteinerius besimėtančių šiukšlių, kurių jo vadovaujamos įmonės darbuotojai, vežantys atliekas, nesurenka. Bet „Valdos“ direktoriaus tvirtinimu, jiems ir nepriklauso to daryti. Esą jie turi pasirūpinti konteineriuose esančiomis atliekomis, o ne rinkti po miestą išsvaidytas šiukšles.
Be to, jis teigė netikintis, kad atliekas vežantys darbuotojai ne iki galo iškrato konteinerius. Esą jiems taip elgtis nėra jokio pagrindo.
Baigdamas pokalbį T. Raudys patikino, kad nors įmonei ir nepriklauso dabar išvežti stambiagabaričių atliekų, artimiausiu metu tai bus padaryta. Tad A. Jucio skersgatvio gyventojai netrukus turėtų išvysti kitokį, akiai daug mielesnį vaizdą prie atliekų konteinerių. Reikia tik tikėtis, kad ta tvarka čia užsilaikys ilgiau.

Vienas komentaras

  • Aš:

    Neįmanoma pastebėti,nes iš po nakties atsiranda senų baldų kalnas.Senai toks stūkso ir prie A.Jucio g.41namo konteinerių.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...