„Darykit, ką norit, bet tas 12-as vaikas turi atsirasti“

Jei paieškos nebus vaisingos, į mokinių sąrašą gąsdina įrašysiantįs... patį gimnazijos direktorių

Jei paieškos nebus vaisingos, į mokinių sąrašą gąsdina įrašysiantįs… patį gimnazijos direktorių

Toks perspėjimas iš mero Audriaus Klišonio lūpų nuskambėjo Kulių gimnazijos direktoriaus Leono Pečkausko adresu, kai per Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdį paaiškėjo, jog ateinančiais mokslo metais Savivaldybei iš savo biudžeto gali tekti išmokslinti kuliškius abiturientus – ketvirtąją gimnazinę (arba dvyliktąją) klasę. Pagal dabartinę tvarką, jei į baigiamąją klasę nesurenkama 12 mokinių, tą klasę reikia naikinti arba sujungti su kita. Yra ir kitas variantas – tokią nepilną klasę iš savo kišenės gali išlaikyti Savivaldybė.

Būtent šiam pastarajam variantui ir paprašyta Švietimo, kultūros ir sporto komiteto narių pritarimo, mat paaiškėjo, jog lankyti baigiamąją klasę Kulių gimnazijoje dabar yra užsirašę tik 11 būsimųjų abiturientų. Suskaičiuota, kad norėdama išlaikyti šią klasę Savivaldybė iš savo biudžeto turėtų skirti 35,5  tūkst. eurų (šiemet – 12 tūkst.).
Komiteto nariams dar nespėjus pasisakyti šiuo klausimu, pirmasis žodžio paprašė rajojo vadovas Audrius Klišonis. Pasak jo, jei komitetas, o vėliau ir Taryba pritars, jog pinigų būtų skirta, mokyklos direktorius galės ramia širdim toliau atostogauti ir nesistengs rasti tą Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos finansavimui užsitikrinti būtiną 12-ą mokinį.
„Tokių pinigų mėtyti negalime. Darykit, ką norit, bet tas 12-as vaikas turi atsirasti“, – rėžė A. Klišonis. Jis siūlė mokyklos vadovui į šį reikalą pažiūrėti kūrybiškiau ir trūkstamą mokinį rasti bent laikinai, kad ministerijai būtų galima raportuoti, jog surinktas pilnas mokinių komplektas: „Po to bus ne tiek ir svarbu, kur tas mokinys tęs mokslus. Būna juk, kad vaikai migruoja…“
Įkvėpti tokios kalbos, komiteto nariai sutiko, jog pinigai būtų skirti tik tokiu atveju, jei mokyklos vadovybei tikrai nepavyks rasti trūkstamo mokinio. „Ačiū. Kylam jo ieškoti“,  – šmaikštavo gimnazijos direktorius L. Pečkauskas. Jam pavymui nuskambėjo kita ne mažiau šmaikšti kažkurio komiteto nario replika, kad jei paieškos bus nesėkmingos, į mokinių sąrašą bus įrašytas pats… direktorius.
Per posėdį komiteto nariams kaip ir kasmet pateikta informacija ir apie tai, kiek rajono mokinių savo klasių duris pravers rugsėjį. Iš Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojos Vitalijos Pociutės pateiktos informacijos matyti, kad naujų mokslo metų su džiugesiu laukia „Saulės“ gimnazija, surinksianti viena klase gimnazistų daugiau, nei tikėjosi.
Būtent dėl to po vieną devintokų klasę mažiau surinks pagrindinės Senamiesčio ir „Ryto“ mokyklos. Kaip jau minėta, kol kas ne itin džiugiomis nuotaikomis gyvena ir Kulių gimnazija, kurią paliko vienas būsimasis dvyliktokas.
Stalgėnų skyrius „nukraujuos“ daliai mokinių pasirinkus tęsti mokslus Plungės mokyklose. Dėl to Stalgėnuose nebebus komplektuojama penktokų klasė. Gera žinia ta, kad šią mokyklą pasirinko vienas naujas būsimasis trečiokas. Dėl to pavyks suformuoti atskirą trečią klasę. O pirmokai ir ketvirtokai mokysis kartu.
Pasidžiaugta, kad dėl vieno naujo mokinio Šateikių pagrindinei mokyklai pavyks suformuoti atskiras trečią ir ketvirtą klases (iš pradžių manyta, kad jas teks jungti).
Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija sulaukė daugiau septintokų, todėl jų bus net dvi klasės vietoj planuotos vienos. O dešimtokams (antrai gimnazijos klasei), priešingai, teks spaustis į vieną klasę, mat vietoj dviejų planuotų klasių sumažėjus mokinių liks tik viena.
Rugsėjo 2 d. rajono mokyklos iš viso sulauks 3 888 mokinių, o tai yra 69 mokiniais (arba keturiomis klasėmis) mažiau nei prieš metus. Tik pirmokėlių į mokyklas atskubės šiek tiek (7-iais mokiniais) daugiau nei praėjusių metų rugsėjį – 327.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...