Departamento verdiktas: liepos išpjautos neteisėtai

Nustatyta, kad Laisvės alėjos liepos išpjautos neturint tam leidimo

Nustatyta, kad Laisvės alėjos liepos išpjautos neturint tam leidimo

Aplinkos apsaugos departamentas skelbia baigęs neplaninį patikrinimą dėl gegužės pabaigoje Plungėje, Laisvės alėjoje, išpjautų liepų. Nustatyta, kad medžiai krito neteisėtai, neturint tam leidimo. Dėl to alėją rekonstruojanti įmonė turės atsakyti – sumokėti baudą ir atlyginti gamtai padarytą žalą.

Kokio dydžio bauda bus paskirta Babrungo slėnį bei Laisvės alėją atnaujinančiai „Plungės lagūnai“, kol kas neaišku. Pasak departamento atstovės Ievos Krikštopaitytės, šiuo metu atliekamas tyrimas pagal Administracinių nusižengimų kodekso 281 straipsnio 1 dalį. Ji numato, kad neteisėtas želdynų naikinimas arba neteisėtas ne miškų ūkio paskirties žemėje augančių saugotinų medžių ir krūmų žalojimas, naikinimas arba persodinimas juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims užtraukia baudą nuo aštuoniasdešimt iki trijų šimtų eurų.
Gerokai didesnė tikriausiai bus gamtai padarytos žalos piniginė išraiška. Departamentas informuoja, jog tikslios sumos bus žinomos maždaug po poros savaičių.
Priminsime, kad šio tyrimo buvo imtasi gavus gyventojų skundą dėl gegužės 28 dieną Laisvės alėjoje pradėtų pjauti liepų. Per porą dienų „Plungės lagūnos“ vyrai iš viso nuvertė 83-is šimtamečius medžius.
Kad teks atsisveikinti su istorinėmis, dar Oginskių laikais sodintomis liepomis, žinota jau senokai. Alėjos rekonstrukcijos planai ne kartą buvo pristatyti viešai. Vis dėlto didžiausias netikėtumas daugumai buvo tas, kad pjūklai alėjoje ėmė gausti per patį paukščių perėjimo įkarštį. Tai sukėlė didelį plungiškių ir kitų gamtai neabejingų žmonių pasipiktinimą.
Tąsyk Savivaldybės ekologė Roberta Jakumienė šią situaciją komentavo taip: „Paukščių perėjimo metu negalima pjauti tik tų medžių, kurie auga saugomose teritorijose. Laisvės alėja nėra priskirta prie tokių, tad jai šis reikalavimas negalioja. Leidimus dėl viešosiose erdvėse augančių medžių pjovimo ir genėjimo išduoda Želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisija, kurios narė esu ir aš. Bet šiuo atveju klausimo, ar leisti pjauti alėjos liepas, ji nenagrinėjo. Leidimas išduotas remiantis arboristo Algio Devenio atlikto tyrimo išvadomis, kad šie medžiai yra seni bei ligoti ir juos rekomenduojama pjauti.“
Kaip ekologė vertina dabartinę situaciją, kai gyventojų iniciatyva į šį reikalą įsikišęs departamentas konstatavo, jog liepos vis dėlto išpjautos neteisėtai, „Žemaičiui“ sužinoti nepavyko. Jakumienė šiuo metu atostogauja. Vietos ūkio skyriaus vedėjas – taip pat. Tad šiuo klausimu pakalbinome skyriaus vedėjo pavaduotoją Arvydą Liutiką, kuris kuruoja Babrungo slėnio ir Laisvės alėjos rekonstrukcijos projektą.
„Kol negavome oficialios išvados, nenoriu nieko komentuoti. Taip, žinau, kad departamentas teigia, neva medžiai nupjauti neteisėtai, bet tai tik jo nuomonė. Šiuo klausimu tebevyksta susirašinėjimas. Kol kas neaišku, ar užteks susitarti tarp dviejų institucijų, ar teks pasigalinėti teisme. Kol kas nenoriu nei burti, nei spėlioti“, – kalbėjo A. Liutika.
Paklaustas, kodėl svarstoma galimybė savo poziciją ginti teisme, jeigu už išpjautas liepas žadama bausti ne Savivaldybę, o „Plungės lagūną“, A. Liutika teatsakė: „Nenoriu nešioti gandų ir aitrint žaizdų.“
Žodžiu, suprask, kaip nori. Aišku yra tai, kad Savivaldybė nesiruošia nuolankiai sutikti su departamento sprendimu ir žada pakovoti už savo (o gal už Savivaldybės viešuosius pirkimus dažnai laiminčios įmonės) tiesą.

4 komentarai(-ų)

 • Genutė:

  Aplinkosaugininkai dažnai taip „susiaplinkosaugina“,kad plaukai stoja piestu.Nebesupranti,ar čia iš didelės meilės gamtai ar sau…

 • Kuku:

  LAGUNA prisidirba, jau ne pirmas kartas, bet si imonele yra,,NEPAKALTINAMA,,….Gera ,,stogeli turi,,;)))

 • o:

  liepas atsodins

 • Temidė2:

  turėtų nubausti adekvačiai – visu griežtumu už paveldo sunaikinimą

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...