Mykolinės vėl bus „linksmos“

Rietavo valdžia sprendė, kaip elgtis per artėjančias Mykolines – toliau drausti šventės vietoje prekiauti alkoholiu ar šiemet šio draudimo atsisakyti ir leisti prekybininkams pilstyti nestiprų alų? Panašu, kad daugumos nuomonės linksta prie antrojo varianto, tad greičiausiai šiemet Mykolinės vėl bus „linksmos“.

Pirmiausia šis klausimas gvildentas per mero Antano Černeckio pasitarimą su seniūnais. Įdomu tai, kad už šventę su alkoholiu pasisakė ne tik Rietavo seniūnas Petras Lengvenis (jo žodžiais, šventė be alaus – problemiška), bet ir Lauryno Ivinskio gimnazijos direktorė Alma Lengvenienė. Pasak jos, šventės metu parduodamas nestiprus alus veiktų kaip prevencinė priemonė, nes kai jo nėra, esą žmonės bėga į artimiausius prekybos centrus ir perka kur kas stipresnius gėrimus.
Kalbant šia tema per Rietavo savivaldybės tarybos posėdį (meras klausė ir Tarybos narių nuomonės), dauguma taip pat pasisakė už tai, kad reikia grąžinti alų į Mykolines. Buvo prisiminta neseniai vykusi Jonių šventė, kurios metu leista prekiauti alkoholiu. Būtent dėl to, politikų žodžiais, ir žmonių susirinko daugiau, ir šventė buvusi linksmesnė.
Daugumos nuomonei kiek nedrąsiai bandė oponuoti Tarybos narys Alfredas Mockus, sakydamas, kad jam nejauku matyti, kaip jo mokiniai, per šventę prisigėrę alaus ar stipresnių gėrimų, šlitiniuoja pakampiais. Bet jam tuoj buvo priminta, kad net ir draudžiant prekiauti alumi visi patvoriai bei vidiniai kiemai (o kai Mykolinės švęstos parke – ir pakrūmės) buvo pilni jaunimo, geriančio tikrai ne kokakolą.
„Kas geriau: ar slapta ir stiprų, ar viešai, bet silpną?“ – klausė meras. Pasak jo, kam toliau apgaudinėt save, kad tokiais draudimais neva kovojama su girtavimu, jei gaunamas priešingas efektas.
Politikai kalbėjo, kad už girtaujančius vaikus turi atsakyti tėvai. Be to, reikia sugriežtinti kontrolę, paraginti policijos pareigūnus aktyviau stebėti, kad nepilnamečiai nevartotų alkoholio. O suaugusiuosius neva riboti panašiais draudimais yra juokinga.
Mero patarėjas Jonas Eugenijus Bačinskas pasakojo lankęsis Briuselio (Belgija) karališkajame sode ir matęs, kaip šventės metu ten žmonės, susėdę ant pledų, bendrauja su vyno taurėmis ir alaus bokalais rankose. „Visur tai įprasta, tik mes kažkodėl norim viską drausti“, – kalbėjo politikas.
Tad galiausiai nutarta: nestiprus alus „bendravimo formai palaikyti“ grįš į Mykolines.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...