Šateikiškiai savo šventei progų nestokojo

Pašventintos Šateikių regalijos – vėliava ir herbas

Pašventintos Šateikių regalijos – vėliava ir herbas

Praėjusį šeštadienį šateikiškiai rinkosi į tradicinę savo miestelio šventę „Mano kaimo vasara 2019“. Tiesa, švęsta ne šiaip sau, o minint net keturias svarbias progas – Šateikių gyvenvietės paminėjimo 425-ąją sukaktį, Žemaitijos 800 metų jubiliejų bei Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionio santuokos Šateikių bažnyčioje 110 metų sukaktį. Be to, pašventintos ir visuomenei pristatytos ką tik sukurtos ir naujojo šalies Prezidento Gitano Nausėdos inauguracijos ceremonijoje pabuvoti jau spėjusios Šateikių regalijos – vėliava ir herbas.

Pradėjo nuo šv. Mišių
Oficialioji šventės dalis pradėta bažnyčioje, kur visus susirinkusiuosius giesme „Lietuva brangi“ pasveikino jaunimo choras „Žiburys“ ir folkloro ansamblis „Šateikee“. Šventėje sulaukta ypač garbingų svečių – šv. Mišiose dalyvavo Čiurlionių anūkė skulptorė Dalia Palukaitienė, proanūkis muzikas Rokas Zubovas, Šateikių regalijų kūrėjai Regina ir Arvydas Každailiai bei, žinoma, visas būrys valdžios vyrų.
Šv. Mišias aukojęs Plungės parapijos klebonas dekanas Vytautas Gedvainis pasidžiaugė proga melstis kartu su šateikiškiais ir tuo, kad bažnyčia pilna žmonių, kad gausu jaunimo. Džiugiai paminėta ir tai, kad prieš 110 metų Čiurlioniai savo meilės priesaikai pasirinko būtent Šateikių bažnyčią. Nuo šiol vieną jos sieną puoš šį faktą liudijanti atminimo lenta, kurią pašventino kunigas V. Gedvainis.

Šventė bažnyčioje pradėta giedant „Lietuva brangi“

Šventė bažnyčioje pradėta giedant „Lietuva brangi“

Pasisakyti pakviesta Čiurlionių anūkė D. Palukaitienė kalbėjo norinti atskleisti jų giminei labai svarbų faktą – kad jos senelius Šateikiuose sutuokė ne vietos klebonas, kaip dažniausiai nurodoma, o tuometinis Plungės parapijos klebonas, Sofijos Kymantaitės dėdė Vincentas Jarulaitis. Ir tai liudija išrašas iš bažnytinės metrikų knygos.
„Jie planavo tuoktis Plungėje, bet nenorėdami, kad sueitų daug smalsuolių, pasirinko Šateikius. Tačiau sutuokė juos ne Šateikių klebonas. Dokumentuose nurodoma, kad 33 metų amžiaus valstiečių sūnų Mikalojų Konstantiną Čiurlionį ir 22 metų bajoraitę Sofiją Kymantaitę, gavus vyskupo leidimą, sutuokė ir palaimino kunigas Jarulaitis. Ir tai mums labai svarbu, nes dėdė Vincentas mūsų šeimoje ir giminėje visada atliko visas kunigo pareigas – tuokė, krikštijo, laidojo“, – sakė D. Palukaitienė.
Mišioms baigiantis aktorė Virginija Kochanskytė skaitė ištraukas iš Čiurlionių laiškų, o R. Zubovas Šateikių bažnyčios vargonais grojo savo protėvių kurtą muziką.
Linksmybės – lauko estradoje
Po Mišių šventės dalyviai rikiavosi į eiseną, kurios priekyje žengė Platelių dūdorių orkestras, paskui juos – žirgai ir jų traukiamas fajetonas. Lauko estradoje visus pasitiko grafaitė Pliaterytė, kurią įkūnijo Šateikių kultūros centro vadovė Danutė Šatkuvienė, su liokajumi, aludariu ir tarnaitėmis.
Pakėlus Šateikių vėliavą ir pasodinus ąžuoliuką, prasidėjo koncertas. Pasirodė ansamblis „Šateikee“, jaunimo choras „Žiburys“, vokalinis ansamblis „Saviti“, estradinis kolektyvas „Bi tik bėld“, šateikiškių dramos studija. Smagiai straksėjo mažieji šokėjai, sukosi „Madamos“, šoko paauglių kolektyvas „Tandemas“. Kadangi Šateikių kultūros centre – net septyni kolektyvai, saviškių pasirodymų pakako net kelioms valandoms!
Sveikindami šateikiškius, valdžios atstovai minėjo, kad pirmiausia padėkoti reikia tiems, kas tą šventę kūrė – kultūros darbuotojoms D. Šatkuvienei, Laimai Domarkienei, Jurgitai Arlauskienei, Akvilinai Bertašiūtei, Margaritai Gedvilienei, bendruomenės pirmininkei Mildai Ripkauskienei, seniūnui Zigmantui Strumylai ir kitiems aktyvistams.
Meras A. Klišonis labiausiai nusipelniusiems – Verotei Genutienei, Dainorui Saliui ir J. Arlauskienei – įteikė padėkos raštus. Dar pašmaikštavo: „Žinot, kuo Šateikių seniūnija skiriasi nuo kitų?

Šventės proga apdovanoti šiemet gimusių mažųjų šateikiškių tėveliai ir seneliai

Šventės proga apdovanoti šiemet gimusių mažųjų šateikiškių tėveliai ir seneliai

Tuo, kad jūs, šateikiškiai, labai sėkmingai gaminat vaikus. Juk jūsų seniūnijoje net trynukai gimė! Tai, žinoma, gerai, bet kartu ir problemų kyla – teks plėsti darželį.“
Gimstamumas čia išties nemažas. Vien pačiuose Šateikiuose per metus sulaukta šešių naujagimių. Jų tėveliams – Vilmai ir Nerijui Ripkauskams, Editai ir Mindaugui Vainušiams, Agnei ir Dariui Kaveckiams, Agnei ir Tomui Špogiams, Dianai ir Dariui Domarkams, Raimondai Kociūtei – įteiktos atminimo dovanėlės. Beje, tuoj po šventės šateikiškių gretos dar pagausėjo – Martyna ir Karolis Aučiai susilaukė dvynukų.
Išbandė jėgas
Tiesa, iki šv. Mišių Šateikiuose karaliavo sportininkai. O varžybų buvo įvairiausių – nuo žūklės iki krepšinio.
Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad tarp jaunųjų žvejų geriausiai sekėsi Jokūbui Aučiui, Tadui Šakiniui ir Gabrielei Brazauskytei, tarp suaugusiųjų – Romualdui Bumbliui, Mindaugui Medučiui ir Dovilei Adomauskei. Įdomu tai, kad per varžytuves iš viso sugauta daugiau nei 17 kg žuvies! Po žūklės visi rinkosi ragauti žuvienės, kurią virė Regina Baltmiškienė.
Krepšinio aikštelėje neįveikiama buvo komanda „Gėlių gatvė 1“. Kitas prizines vietas laimėjo ugniagesių gelbėtojų komanda ir „Buliai“. Tarp paplūdimio tinklinio žaidėjų geriausiai sekėsi komandoms „Viščiukai“, „Ėgnė“ ir ugniagesiams gelbėtojams. Šaškių turnyro laimėtojas – Viktoras Momkus, jam šiek tiek nusileido Aloyzas Paulauskas ir Rimvydas Beniušis.
Visi stalo teniso varžybų prizai atiteko Ročių šeimynai. Šaudymo varžybose taikliausi buvo Tomas Momkus, Robertas Kripas ir Žydrūnas Valančius. Ugniagesių gelbėtojų surengtoje estafetėje geriausiai sekėsi Gedeminui Stropui, Vaidui Mažeikai ir Vyteniui Vainušiui. Šeimų estafetės nugalėtojais tapo Dovilė ir Dainius Adomauskai.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...