Auka atleido padegėjui ir… vėl ruošiasi už jo tekėti

Liepos 23-iąją Klaipėdos apygardos teismas pradėjo nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje plungiškis Kazimieras Antanavičius, gimęs 1951 metais, kaltinamas itin žiauriu nusikaltimu – kad tyčia benzinu apipylė ir padegė buvusią savo sutuoktinę, o tuo metu – sugyventinę Reginą Antanavičienę (gim. 1951 m.). Vyras tokiu būdu sunkiai sužalojo savo moterį, be to, nuodėgulių krūva pavertė judviejų namus, buvusius Žlibinų seniūnijoje, Purvaičių kaime. Visa tai įvyko prieš pusmetį, vasario 2-osios pavakarę.

Medikų pagalbos reikėjo abiems
Iškart po įvykio „Žemaitis“ rašė, kad Plungės priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai apie gaisrą Purvaičiuose pranešta vasario 2 dieną, apie 16.40 val. Nuvykę nurodytu adresu, ugniagesiai rado atvira liepsna degantį namą. Jo stogas jau buvo sukritęs. Iš pastato mažai kas liko – nudegė stogas, išdegė vidus, ugnis sunaikino namų apyvokos daiktus.
Gaisro priežastis kraupi – K. Antanavičius benzinu apipylė savo bendraamžę sugyventinę R. Antanavičienę ir ją padegė. Laimė, kad moteris, susigaudžiusi, kas įvyko, puolė laukan ir krito į sniegą, taip užgesindama ugnį.
Vis dėlto nudegimų ji neišvengė – stipriai sužalotos rankos, kojos, nugara. Prie degančio namo atskubėję vietos gyventojai nukentėjusiąją rado gulinčią kieme. Jai iškviesta greitoji medicinos pagalba. Kad būtų greičiau, vietiniai žmonės moterį automobiliu išgabeno Plungės link. Pakeliui ją perėmė medikų ekipažas.
Plungės ligoninėje purvaitiškei nustatyti sunkūs nudegimai. Iš pradžių ji gydyta reanimacijos skyriuje, paskui pervežta į Kauno klinikas, plastinės chirurgijos ir nudegimų skyrių.
Įvykio vietoje, tiksliau – ūkiniame pastate, rastas ir įvykio kaltininkas. Jam taip pat reikėjo medikų pagalbos. Tiesa, sužalojimų jis išvengė, tačiau buvo stresinės būklės, patyręs emocinį šoką, todėl irgi išvežtas į gydymo įstaigą.
Padegė dėl degtinės butelio
Sudegusiame name gyveno ne tik minėtoji pora, bet ir nukentėjusiosios sūnus Vaidas Sabaliauskas.
Netrukus po įvykio „Žemaičio“ kalbintas 48 metų vyras sakė galįs tik apgailestauti, kad dėl baisaus patėvio poelgio ir mama atsidūrė ligoninėje, ir visa šeima be namų liko. „Aš buvau išvykęs į Plungę. Kai grįžau, gaisras jau buvo beveik užgesintas. Nei mamos, nei patėvio nebesutikau – abu išvežti į ligoninę. Žinau tik tiek, kad patėvis reikalavo, jog mama duotų pinigų. Ji nedavė, tai tas šliukštelėjo ant jos benzino ir padegė. Ji išbėgo laukan ir puolė į sniegą“, – pasakojo vyriškis.
Ikiteisminio tyrimo metu išsiaiškinta, kad tądien pas K. Antanavičių atėjęs kaimynas atsinešė du butelius degtinės. Kai vienas buvo ištuštintas, prireikė ir antrojo, tačiau R. Antanavičienė jį paslėpė, o sugyventiniui liepė eiti pjauti malkų. Kaimynui išėjus, vyras ėmė reikalauti degtinės, tačiau purvaitiškė nenusileido.
Įsiutęs, kad negauna išgerti, K. Antanavičius nuėjo į daržinę, susirado ten benzino. Grįžęs į namus apipylė juo koridoriuje stovėjusią ir kaip tik tuo metu cigaretę degusią sugyventinę. Moteris akimirksniu užsiliepsnojo – bematant užsidegė drabužiai, plaukai. Ji puolė laukan, kažkiek bėgo ir krito į sniegą. Kadangi benzino kliuvo ir ant grindų, užsidegė ir namas.
Ką tuo metu darė K. Antanavičius? Gal bandė padėti nelaimėlei arba gesino gaisrą? Teismui jis tvirtino nepamenąs, kaip ten viskas buvo. Ko gero – dėl girtumo. Vyras savo kaltę iš dalies pripažino, tačiau tikino, kad nenorėjo padegti nei sugyventinės, nei trobos. Sakė degtinės prašęs geruoju, bet ji nedavė. O tada ir kilo konfliktas, kuris vos nesibaigė tragedija.
Planuose… vestuvės
Panašu, kad įvairių incidentų jų namuose niekada netrūkdavo. R. Antanavičienė ir sugyventiniui, ir sūnui ne kartą yra kvietusi policiją. Be to, ir pati už smurtą artimoje aplinkoje jau du kartus teisiamųjų suole sėdėjo. R. Antanavičienė ir K. Antanavičius – buvę sutuoktiniai. Prieš kurį laiką jiedu išsiskyrė, bet ir toliau gyveno kartu.
Vienuose namuose, kuriuos kaip socialinį būstą po gaisro skyrė Plungės rajono savivaldybė, jiedu gyvena ir dabar. Netgi planuoja vėl susituokti.
Teisme moteris tvirtino, kad sugyventinis jos nepadegė. Esą tik apipylė benzinu, o degtuką ji pati brūkštelėjo. Tad K. Antanavičius dėl to, kad ji užsidegė ir vos nežuvo, esąs… nekaltas. Jei kas ir kaltas, tai – tik alkoholis. R. Antanavičienės teigimu, po įvykio ji su sugyventiniu susitaikė, neturi jam jokių pretenzijų ir nieko nereikalauja – nei dėl sutrikdytos sveikatos, nei dėl sudegintų namų.
Ar teismas pripažins K. Antanavičių kaltu ir kokią bausmę jam skirs, paaiškės vėliau. Dabar bylos nagrinėjime padaryta pertrauka.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...