Kilus konfliktui, patėvis posūniui smogė… peiliu

Kur alkoholis, ten konfliktai. O kur konfliktai, ten ir muštynės, kurios neretai baigiasi tragiškai. Laimei, pernai tarp patėvio ir posūnio įsiplieskęs barnis, kurio metu griebtasi net peilio, baigėsi be tragiškų pasekmių. Bet tikrai negalima teigti, jog – laimingai. Mat patėvio laikytas peilis smigo posūniui į pilvą, taip sunkiai jį sužalodamas. Tik per plauką žmogaus gyvybės nepareikalavusio įvykio aplinkybės praėjusią savaitę nagrinėtos Plungės apylinkės teismo rūmuose. Vienoje barikadų pusėje sėdėjo savo šviesaus atminimo sugyventinės sūnaus vos nenudūręs 1957-aisiais gimęs prūsališkis Jonas Koreiva, kitoje – posūnis.

Kartu gyveno
Iki lemtingos dienos abu vyrai gyveno po vienu stogu. Nukentėjusysis pas patėvį liko gyventi net mirus jo motinai.
Žinoma, du vyrai po vienu stogu – ne juokas, juolab, kad abu mėgsta pakilnoti taurelę, kuri, kaip žinia, dažnai tampa nesutarimų priežastimi. Kaip patys teisme pasakojo, visko būta ir tarp jų, bet iki praėjusių metų gruodžio 19-osios panašių dalykų esą nė vienas net nesapnavęs. Jei apsižodžiuodavo, tai tuo viskas ir baigdavosi.
Bet minėtą dieną, matyt, pats velnias bus pakurstęs, kad palyginti artimų vyrų žodinis kivirčas baigėsi smūgiais ir sunkiais sužalojimais. Kaltinamojo akto medžiaga byloja, kad J. Koreiva, būdamas girtas, taip smogė posūniui į pilvą, kad jame atsivėrė kiauryminė žaizda. Perdurtas vyras akyse ėmė silpti, bet išsikviesti greitąją vis tik pajėgė. Tad netrukus Prūsaliuose esančiuose J. Koreivos namuose pasirodė medikai, kurie išsivežė perdurtą vyriškį ir žudiku vos netapusį namų šeimininką. Mat pastarajam per grumtynes buvo stipriai prakirsta galva. Žaizdą teko siūti.
Dūrė gindamasis?
Išgirdęs, kuo yra kaltinamas, prūsališkis tikino dėl visko prisipažįstantis. Sutikęs duoti parodymus, jis ėmė pasakoti, kaip viskas įvyko. Jo žodžiais, tą dieną jis grįžo po darbo namo, kuriuose esą buvo ne tik posūnis, bet ir jo bičiulis iš to paties kaimo. Abu gurkšnojo degtinę. Posūnis pamatęs patėvį neva ėmė jam priekaištauti, kad šis per anksti grįžo namo. Net ėmė abejoti, ar išvis šis dirbo.
„Pradėjo kabinėtis prie manęs, kaltinti, kad nebuvau darbe. Gavau niuksą! O tada jau pabėgau“, – pasakojo kaltinamasis ir prisiminė, kad, uždaręs namų duris, nupėdino pas draugą, pas kurį pasėdėjo, kartu išgėrė ir neva vėl grįžo namo. Tikėjosi, kad juose jau bus ramu, o išgėręs sugyventinės sūnus nebesikabinės.
Bet kur tau! Šis neva vėl ėmė pulti. Vyrai susistumdė. J. Koreiva tikino kritęs aukštielninkas ant grindų, bet kone prisiekinėjo, kad galva niekur nesitrenkė. Tai kaip sugebėjo ją prasikirsti? Kaltinamasis įsitikinęs, kad jį sužalojo posūnis. Tik niekaip nesugebėjo įvardinti, kaip tai padarė.
Aiškino, jog, pajutęs kraują, labai išsigando. O pamanęs, kad galvą jam praskėlė posūnis, stvėrė nuo stalo didelį peilį ir dūrė jam į pilvą. Bet taip pasielgęs tikino ne sprukęs, o medikus iškvietęs, kad šie gelbėtų posūnį.
Dėstė kitokią versiją
Visai kitokį to vakaro paveikslą nupiešė nukentėjusysis. Paprašytas prisiminti praėjusių metų gruodžio 19-osios vakarą vyras pasakojo, jog tądien į namus, kuriuose iki nelaimės gyveno su J. Koreiva, užsuko bičiulis. Namuose neva buvo ir jų šeimininkas. Visi kartu gėrė degtinę. Taip vakarodami vyrai išsikalbėjo, kad J. Koreivai ryt reikia į darbą. Bijodamas, kad patėvis prisiliuobs ir dėl to nenueis į darbą, posūnis neva paprašė pastarojo nebegerti.
„Sakiau nebegerk, Jonai. Tau rytoj į darbą. Taip sakydamas kelis kartus jam per ausį užmečiau ir šis spruko į lauką. Iš paskos išėjau ir aš. Ieškojau jo, bandžiau šaukti vardu, bet niekas neatsiliepė. Tada nutariau grįžti į namus. Pamaniau, nurims ir pats parpėdins. Ir parėjo, rankose laikydamas peilį, kurio aš iškart nepamačiau. Mudu susidūrėme virtuvėje ir jis be žodžių mane puolė. Tris kartus man smogė, bet pataikė tik vieną“, – prisiminė vyras, pasakodamas, kad ir jis nestovėjo rankų sudėjęs. Esą J. Koreivą jis aptalžė rankomis. Šis net nugriuvo. O krisdamas kliudė krosnį, į kurią ir persiskėlė galvą.
„Jonas viską meluoja“, – tikino nukentėjusysis ir sakė, kad medikus ne J. Koreiva jam iškvietė, o jis pats. Mat parėjęs į kambarį pas užsukusį draugą pasijuto labai silpnai. Kad yra perdurtas, pamatė tik vėliau, kai pakėlė sudraskytą megztinį. Kad nukentėjusysis pats išsikvietė pagalbą, byloja ir skambučių įrašai.
Vyras įsitikinęs, kad viskas – per alkoholį. Neva J. Koreiva blaivios dienos nemato, o jis dėl to labai pyksta, nes sutvarkė jam dokumentus, padėjo užsiregistruoti tuomet dar Darbo biržoje, vėliau pagelbėjo įsidarbinat seniūnijoje, todėl bijo, kad begerdamas viską praras.
Siūlė porai metų įkalinti
Nors konflikto metu prūsališkių namuose buvo ir jų bičiulis, jis paties įvykio nematė. Tik girdėjo barnį, sėdėdamas kitame kambaryje. Teisme liudytoju apklaustas vyras pasakojo, kad iš pradžių kilo žodinis konfliktas. Barėsi jie neva virtuvėje – nukentėjusysis priekaištavo J. Koreivai, kam šis per anksti namo iš darbo grįžo. Triukšmą girdėjęs svečias suprato, kad vyrai stumdosi. Tik vėliau pas jį grįžęs nukentėjusysis neva pareiškė, kad „Jonas mane nuštyrino“.
Už šį nusikaltimą J. Koreivai gresia rimti nemalonumai. Nors kaltinamasis tikino, kad šiuo metu su posūniu nebekonfliktuoja, sveikinasi, nors kartu ir nebegyvena, už tai, kad sunkiai sužalojo žmogų, jam gali tekti sėsti už grotų. Mat valstybinį kaltinimą šioje byloje palaikanti prokurorė Vitalija Gabartienė teismo prašė J. Koreivą įkalinti dvejiems metams.
Tai išgirdęs kaltinamasis kone išbalo ir nebesugebėjo išlementi nė žodžio. „Kas padaryta, tas padaryta. Įstatymas yra įstatymas“, – tepasakė gavęs teisę į paskutinįjį žodį. Neginčijo jis ir ligonių kasos civilinio ieškinio, kuriame – gana solidi pinigų suma – 4 023 eurai. Tiek atsiėjo perdurto vyro gydymas. „Aš sutinku atlyginti žalą, bet iš kur surinkti tokius pinigus?“, – garsiai svarstė.
Nuosprendis šioje byloje bus skelbiamas dar šį mėnesį.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...