Žlibiniškiai šventė tradicinę Žolinę

Seimo narys Jonas Varkalys Stefai Stonienei dėkojo už ilgametę kultūrinę veiklą

Seimo narys Jonas Varkalys Stefai Stonienei dėkojo už ilgametę kultūrinę veiklą

Nuo seno lietuviai švenčia vasaros ir rudens sandūrą – Žolinę. Juk tada jau galima pasidžiaugti nudirbtais lauko darbais, puikiu derliumi, lentynose išrikiuotomis saldžiomis uogienėmis, konservuotomis daržovėmis bei pasimėgauti poilsiu. Žlibiniškiams Žolinė  – bendruomenės šventė, mat tai – didžiausias vasaros renginys jų kaime, kuomet suvažiuoja artimieji, draugai, susirenka kaimynai. Jie Žolinę tapatina su kaimo švente.
Senais laikais švenčiant Žolinę, moterys rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles bei dėkodavo žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šia proga iškepdavo duonos, padarydavo alaus, giros. Švęsti Žolinės susirinkdavo visa giminė. Žinoma, keičiantis kartoms, šventės tradicijos kito. Jas labiausiai pakeitė krikščionybė, kurią įvedus šventė sutapatinta su Švenčiausiosios Mergelės Marijos ėmimo dangun diena. Nepaisant permainų, Žolinė savo žavesio neprarado. Tuo įsitikinti buvo galima praėjusį ketvirtadienį apsilankius Žlibinuose.

Kaip ir dera, Žlibinų kaimas šią šventę pirmiausia sutiko sakralioje erdvėje. Susirinkę savo šventovėje jie dalyvavo Žolinės šventei skirtose šventose Mišiose, po kurių laukė linksmoji šventės dalis, prasidėjusi dvasininko sveikinimo žodžiu bei palaiminu.
Prie sveikinimų prisidėjo ir Seimo narių trejetas – Adriejus Stančikas, Jonas Varkalys bei Jurgis Razma, pasidžiaugę gražiai besitvarkančia gyvenviete, darbščiais kaimo žmonėmis ir aktyviu kultūriniu bendruomenės gyvenimu.
Gana gausiai susirinkusius Žlibinų gyventojus pasveikino ir Plungės rajono savivaldybės mero patarėjas Žydrūnas Purauskis, laikinai Žlibinų kultūros centro direktorės pareigas einanti Alina Bružienė ir naujasis Žlibinų seniūnas Martynas Stančikas. Pastarasis dėkojo žmonėms, kad jie savo triūsu ir idėjomis gražina savo sodybas, viešąsias erdves. Juk išpuoselėtos trobos bei jas supanti aplinka yra viso kaimo veidas. Gražiausių sodybų šeimininkus seniūnas apdovanojo padėkos raštais. Šiais metais rinktos ne tik gražiausia, bet ir „Įmantriausių idėjų“ bei „Gėlių šalies“ sodybos.

Purvaitiškių medžiotojų vaišės

Purvaitiškių medžiotojų vaišės

Gražiausiosios vardą pelnė Ingridos ir Donato Lučinskių puoselėjama sodyba. „Gėlių šalies“ sodyba pripažinta Antaninos Buivydienės išgražinta sodyba. O įmantriausia be konkurencijos tapo Marinos ir Artūro Vainauskų namų aplinka.
Padėkų sulaukė ir kiti žlibiniškiai – Kazimierai Jasaitienei dėkota už šventei paruoštas vaišes, Staselei Gaubienei – už dovanotas gėles, Aldonai Lučinskienei – už entuziazmą ir pagalbą organizuojant visas šventes. Ilgametę žlibiniškių chorvedę Stefą Stonienę už kultūrai paaukotus metus pagerbė Seimo narys J. Varkalys.
O kokia šventė be koncerto. Žolinės proga žlibiniškius linksmino ne vienas atlikėjas. Klasikiniais kūriniais į žmonių širdis beldėsi Nidas Danilevičius, vėliau scenoje šeimininkavo iš televizorių ekranų visiems puikiai pažįstami Loreta Songailienė ir Vytautas Pilibavičius. Užbaigti smagią šventę garbė atiteko jaunosios kartos atlikėjui Deividui Basčiui.
Klausydamiesi koncerto žlibiniškiai galėjo ne tik smagiai palinguoti, pasimėgauti skambiomis dainomis, bet ir pasigardžiuoti medžiotojų klubo „Purvaičiai“ patiektomis vaišėmis.
O kam norėjosi dar daugiau įspūdžių, save galėjo išbandyti karinėje estafetėje. Greičiausiai ją įveikusieji buvo apdovanoti specialiais prizais.
Pasyvesnio laisvalaikio mėgėjai taip pat nenuobodžiavo – jie buvo pakviesti į Žlibinų kultūros centre surengtą režisieriaus Daliaus Ramanausko sukurto dokumentinio filmo „Žolinės vainikas Pivašiūnuose“ peržiūrą. Būta ir sportinių veiklų – surengtas šaškių ir šachmatų turnyras bei stalo teniso varžybos.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...