„Nebeįsivaizduojame Žolinės be šventės ant tilto“

žadvainiai1Jau greitai bus dešimt metų, kai Žadvainuose, per Jūros upę, buvo nutiestas šiuolaikiškas tiltas. Šiandien be šio statinio žadvainiškiai neįsivaizduoja ne tik savo kasdienybės, bet ir švenčių. Mat viena tilto dalis skirta eismui, kita – pramogoms. Vargu, ar Lietuvoje yra antras toks tiltas, ant kurio koncertuojama, šokama ir kitaip linksminamasi. Ir šiųmetinė Žolinės šventė Žadvainuose vyko būtent čia. Tad susirinkusiuosius maloniai nuteikė ne tik kolektyvų pasirodymai, bet ausiai mielas upės čiurlenimas. „Mes nebeįsivaizduojame Žolinės be šventės ant tilto“, – sako Žadvainių žmonės.

Vasaros ir rudens sandūros šventei žadvainiškiai ruošėsi nuo ankstyvo ryto. Vieni pynė margaspalvius vainikus, kiti pūtė balionus, treti nešė suoliukus ir rikiavo juos ant tilto. Bendruomenės norui smagiai pasibūti abejinga neliko ir gamta, dovanojusi gerą orą. Tad žadvainiškiai, baigę dienos darbus ir pasipuošę, vakare rinkosi ant gražiai aptaisyto tilto.
Gražiu šventės akcentu tapo tai, jog kiekvienas turėjo įpinti pasirinktą gėlyną į simbolinį Žolinės vainiką. Tai žmones tarsi suvienijo, nuteikė jaukiam laikui kartu.
Gražią vasaros pabaigos šventę pradėjo mažieji žadvainiškiai  – Roma Kromelytė ir Nedas Judeikis. Jaunieji eiliuoto žodžio meistrai padeklamavo eilėraštį apie vasarą. Vėliau šventės vairą į savo rankas perėmė jos vedėja. Ji į priekį pakvietė šių metų Lietuvos „Ladygolo“ čempiones – Žadvainių pagrindinės mokyklos mergaičių futbolo komandą su balionais. Susprogdinusios juos, moksleivės sukėlė audringas ovacijas.
Linksmai nusiteikusius žadvainiškius pasveikino Rietavo kaimiškosios seniūnijos seniūnas Tomas Daukša, pasidžiaugęs daugybę metų Žadvainuose gyvuojančia švente, čia gyvenančiais žmonėmis, jų gebėjimu ne tik triūsti, bet ir atsipalaiduoti, surengti gražią šventę ir pasilinksminti.
Prie seniūno sveikinimų prisidėjo ir Liolių, Girėnų, Pelaičių bei Vatušių bendruomenių atstovai. Po jų gražių žodžių Žadvainų bendruomenės pirmininkas Antanas Karbauskas sulaukė ypatingos dovanos – jam įteikta neseniai išleista knyga „Rietavo kraštas“.
Kaip jau tapo įprasta, Žadvainų Žolinė neapsiėjo be įvairių apdovanojimų. Šiemet nutarta apdovanoti aktyviausią bendruomenės naujokę, kuria pripažinta Stefa Šakalienė. Pagerbti ir Odeta Milašiūtė bei Rokas Drukteinis, kurie laimėjo „Metų abituriento“ nominacijoje.
Buvo išrinktas ir „Metų tėtis“  – Simonas Rėkašius. Žinoma, pasveikinti ir „Metų naujagimiai“: Ugnė Razutytė, Kajus Budrius ir Lėja Daubarytė.
Sveikinimų sulaukė ir baigusieji Žadvainių pagrindinę mokyklą, o „Metų čempionėmis“ pripažintos merginų futbolo komandos narės. Tačiau bene gražiausios padėkos sulaukė Alvydas Žilius, kuris apdovanotas už nuoširdžią pagalbą puoselėjant Žadvainų miestelį.
Po gausybės sveikinimų ir apdovanojimų kaimas pasinėrė į linksmybes, kurias kurstė Rietavo kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Subata“, Klaipėdos krašto kapela „Martvežiai“ ir grupė „Euforija“. Ilgai ant Žadvainų tilto netilo dainos ir muzika. Negeso ir tolėliau liepsnojęs bei maloniai susirinkusiuosius šildęs šventinis laužas.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...