Vikingų regatą laimėjo „Greiti ir įsiutę“

Tarp moterų pirmosios finišavo Savivaldybės darbuotojos – komanda „Vėtra“

Tarp moterų pirmosios finišavo Savivaldybės darbuotojos – komanda „Vėtra“

Praėjusį sekmadienį Plungėje surengta pirmoji vandens sporto šventė, kurios vinis – vikingų laivų regata. Joje savo jėgas išbandė aštuoni ekipažai. Be to, vandens sporto rungčių gerbėjai dar lenktyniavo irklentėmis, dalyvavo orientavimosi turistinėmis baidarėmis varžybose ir virvės traukimo katamaranais rungtyje. Patys ankstyviausieji dar ir žūklavo.

Pirmąją vandens sporto šventę, kurios veiksmas vyko vadinamojoje Plungės jūroje ties irklavimo baze, organizavo Plungės sporto ir rekreacijos centras. Kaip sakė šios įstaigos direktorius Alvydas Viršilas, vikingų regata buvo surengta ir pernai, tačiau ne kaip atskiras, o kaip vienas iš Plungės miesto šventės renginių.
„Pernai vikingų regata sulaukė didelio susidomėjimo ir gerų atsiliepimų, tad šiemet nusprendėme surengti atskirą vandens sporto šventę. Juolab kad anąkart buvo apgailestavusiųjų, jog per miesto šventę daug renginių, tad vikingų regatos išvysti nebesuspėjo“, – pasakojo A. Viršilas.
Pernai vikingų regatoje savo jėgas išbandyti ryžosi dešimt komandų. Šiemet iš pernykščių liko tik dvi – bendrovės „Plungės lagūna“ moterų komanda „Vik Vik Lagūna“ bei Sporto ir rekreacijos centro vyrų komanda „Greiti ir įsiutę“. Prie jų prisijungė šeši nauji ekipažai: moterų komandos „Vėtra“ ir „Linomeda“, vyrų – „Versmė MTB“, „Žlėbpaukštis“, „Koršē“ ir „Al siedu“. Kiekvienoje komando-je – 10 narių: 8 irkluotojai, ritmą palaikantis būgnininkas ir vairininkas.
Tarp moterų vikingų regatoje nepralenkiamas buvo „Vėtra“ pasivadinęs Savivaldybės darbuotojų ekipažas, antros liko „Vik Vik Lagūna“, trečioji vieta atiteko „Linomedai“.

Vikingų regatos nugalėtojai –  Sporto ir rekreacijos centro komanda „Greiti ir įsiutę“

Vikingų regatos nugalėtojai –
Sporto ir rekreacijos centro komanda „Greiti ir įsiutę“

Vyrų ekipažai iš pradžių susirungė atrankiniame plaukime, po kurio atkrito jungtinė Žlibinų ir Paukštakių seniūnijų komanda „Žlėbpaukštis“. Likusios keturios susikovė finale. „Al siedu“ ir Savivaldybės darbuotojų komanda „Koršē“ kovojo dėl 3–4 vietų, laimėjo alsėdiškiai. Pergalės džiaugsmą jie išliejo sušokę į Plungės jūros vandenį.
„Versmė MTB“ ir „Greiti ir įsiutę“ irkluodami aiškinosi, kas taps regatos čempionais. Varžovai buvo visiškai lygiaverčiai, tik akimirką sėkmė lydėjo Sporto ir rekreacijos centro ekipažą – 500 metrų ilgio trasą jis įveikė tik 0,55 sekundės greičiau nei „Versmė MTB“.
Irklenčių lenktynėse (200 metrų trasoje) jėgas išbandė keturi vyrai ir viena moteris. Pirmąją vietą laimėjo Edvinas Šakinis, antrąją – Paulius Miknys, trečiąją – Mindaugas Verknys.
Orientavimosi turistinėmis baidarėmis varžybos pritraukė tris vyrų ir dvi moterų komandas, kurios, plaukdamos 5–6 kilometrų ilgio trasoje, turėjo atrasti 14 punktų. Pirmieji atstumą įveikė komandos „Gedas nežino“ vyrai – Gediminas Jurevičius ir Rolandas Venclova. Antroji vieta atiteko Plungės baidarių ir kanojų komandai – Irmantui Vaitkui ir Arūnui Stukui, trečioji – komandai „Šeima“ – Erikui Vaitkui ir Ričardui Vaitkui.
Moterų ekipažai „Al siedu“ (Inga Virketė ir Vaida Silkauskienė) bei „Blezdingas“ (Julija Račkauskaitė ir Salvėja Račkauskaitė) vyrų neįveikė.
Virvės traukimo katamaranais varžybose tarp moterų stipresnė buvo komanda „Juodai nuostabios“, įveikusi „Juodai brandžias“. Tarp vyrų (jų buvo 5 komandos) stipriausi buvo „Koršē“, antroji vieta teko komandai „Žlėbpaukštis“, trečioji – „Geri jauni“.
Nuo ankstyvo ryto vykusiose spiningavimo varžybose dalyvavo 4 žvejai. Pirmoji vieta teko Romanui Galdikui, ištraukusiam 795 gramų svorio lydeką, antroji – šešis ešerius pagavusiam Artūrui Petrikui, trečioji – Aurimui Uogai, kurio laimikis – 3 ešeriai.
Vandens sporto šventės dalyviai sutarė, kad renginys turi tapti tradiciniu. Belieka tikėtis, kad kitąmet jis įvyks ir sulauks dar didesnio būrio susidomėjusiųjų.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...