Jaunimas pajuokavo

Šiukšlės išpiltos visai šalia kelio Plungė–Medingėnai

Šiukšlės išpiltos visai šalia kelio Plungė–Medingėnai

Pirmadienį į „Žemaičio“ redakciją paskambinęs Jėrubaičių kaimo gyventojas kvietė atvažiuoti pasižiūrėti, kokią „dovanėlę“ kažkas paliko jo miške. Važiuodamas iš darbo vyras pastebėjo netoli nuo kelio Plungė–Medingėnai išpiltą nemažą krūvą šiukšlių. Esą prieš dieną jos ten nebuvo, tad galima gana tiksliai nustatyti, kada šiukšlintojai pasidarbavo. Sekant dar karštais pėdsakais pavyko surasti ir pačius šiukšlintojus, tad netrukus jiems teko susirinkti savo „turtą“ ir sumokėti baudą.

„Šeštadienio rytą, kai pro čia važiavau į darbą, tų šiukšlių dar nebuvo. Pastebėjau jas grįždamas po darbo namo sekmadienio rytą, tad kažkas tuo tarpu pasidarbavo. Net neįsivaizduoju, kam galėjo į galvą šauti mintis savo šiukšles išpilti būtent čia, kur nuo kelio viskas puikiai matyti. Be to, juk ir iki sąvartyno – gal tik pora kilometrų. Ten priima visas atliekas. Kam reikia šitaip kiauliškai elgtis?“ – garsiai svarstė miško savininkas.
Vyras kalbėjo, kad tik išvydęs šiukšlių krūvą tuoj pat sustojęs ir apėjęs ją. Pasižvalgęs aplinkui nesunkiai rado ne vieną laišką, kitų dokumentų, kuriose kartojasi ta pati pavardė. Apie šiuos radinius nedelsdamas informavo Plungės aplinkos pasaugos agentūrą.
Aplinkosaugininkai esą pažadėjo šį atvejį ištirti ir šiukšles surinkus išvežti į sąvartyną. Vis dėlto jėrubaitiškis sakė kitų malonės nelauksiantis – yra pasiryžęs pats iškuopti savo pamiškę. Svarbiausia jam, kad būtų surasti ir nubausti šiukšlintojai. „Už tokius darbus turi būti skiriamos pačios griežčiausios baudos. Taip elgtis negalima“, – kelis kartus pakartojo vyras.
O paskambinęs kitą dieną į redakciją jis pranešė, jog minėtųjų šiukšlių jo miške neliko nė kvapo. Kažkas viską taip kruopščiai surinko, kad nė neįtartum prieš dieną ten buvus gana nemenkos jų krūvos.
Kas išvertė šiukšles Jėrubaičių kaimo miške, šalia šiuo metu remontuojamo Plungės–Medingėnų kelio, ir kas galiausiai iškuopė šį šiukšlyną, „Žemaitis“ teiravosi aplinkosaugininko Tado Andruškos.
Jis papasakojo, kad šįkart šiukšlintojus pavyko susekti labai greitai. Užteko nuvykti pas žmones, kurių pavardės buvo ant laiškų bei kitų dokumentų, rastų atliekų krūvoje, ir šie nurodė, kas savaitgalį švarinosi.
„Nustatytasis asmuo pasakojo, jog šeštadienį į Jėrubaičius išvežė tris priekabas šiukšlių. Du kartus spėjo, kol sąvartyno atliekų priėmimo aikštelė dar dirbo, o trečiąkart nuvyko jau po jos darbo valandų, tad ir išvertė pamiškėj. Tas žmogus sakė, jog trečiąkart vežė nebe jis, bet jo sūnus su draugu. Jaunimas, matyt, taip pajuokavo“, – pasakojo T. Andruška.
Pasak jo, už tokį pažeidimą įstatymai numato 150–300 eurų baudą. Kadangi asmuo nusižengė pirmąkart, jam paskirta minimali – 150-ies eurų – bauda. Be to, jis įpareigotas šiukšles surinkti, jas išrūšiuoti ir pristatyti į sąvartyną, antraip dar teks atlyginti ir gamtai padarytą žalą.
Akivaizdu, kad šis įspėjimas suveikė lyg burtų lazdele mostelėjus, nes antradienio rytą minėtoji pamiškė buvo lyg siurbliu išsiurbta. Ar darbavosi tie patys jaunuoliai, turintys keistą humoro jausmą, nežinia, tačiau tai turėtų tapti gera pamoka ir jiems, ir jų gimdytojams.

 

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...