Konteineriai jau čia. O kada jais naudosimės?

Vietoj senųjų konteinerių bus įrengti talpesni ir estetiškesni pusiau požeminiai

Vietoj senųjų konteinerių bus įrengti talpesni ir estetiškesni pusiau požeminiai

Pirmadienį Telšių regiono atliekų tvarkymo centras (TRATC) paskelbė, kad į Plungę jau atvežti pusiau požeminiai konteineriai. Jais bus pakeisti dabartiniai, į kuriuos metame mišrias komunalines atliekas ir rūšiuotas antrines žaliavas. Tiesa, projektas, kurio vertė – 898 tūkstančiai eurų, liepos mėnesį jau turėjo finišuoti, bet… gerokai pastrigo, tad tik dabar startuoja. Kada bus įgyvendintas? Pasak TRATC-o vadovo Rimanto Adomaičio, į šį klausimą atsakyti sudėtinga.

Liepą turėjo baigti
Kaip nurodoma TRATC-o pranešime, įgyvendindama projektą bendrovė Plungės rajono savivaldybėje planuoja įrengti pusiau požemines konteinerines komunalinių atliekų surinkimo aikšteles, skirtas ir mišrioms atliekoms, ir antrinėms žaliavoms – stiklui, plastikui, popieriui surinkti. Iš viso savivaldybės teritorijoje tokių aikštelių atsiras šešiasdešimt.
Priminsime, kad apie aptvertas ir rakinamas pusiau požeminių konteinerių aikšteles kalbama jau kelerius metus. Pernai, atrodė, sumanymas įgijo pagreitį – TRATC-as gavo Europos Sąjungos finansavimą ir paskelbė rangos darbų konkursą. Jį laimėjo UAB „Strefa“, dirbanti jungtinėje veikloje su projektavimo firma „Ginota“.
2018-ųjų lapkritį Telšių regiono atliekų tvarkymo centras pasirašė sutartį su rangovu, kuris įsipareigojo per 8 mėnesius suprojektuoti ir įrengti 60 aikštelių bei nupirkti ir sumontuoti pusiau požeminius atliekų surinkimo konteinerius. Taigi terminas suėjo šių metų liepą, tačiau naujųjų konteinerių iki šios savaitės net horizonte nebuvo matyti.
Beje, sutartyje numatyta, kad iš 60 pusiau požeminių konteinerių aikštelių 40 bus įrengta mieste, likusios 20 – prie visų trejų miesto kapinių bei kaimuose: Alsėdžiuose, Kuliuose, Plateliuose, Beržore, Gintališkėje, Stalgėnuose, Šateikiuose, Gegrėnuose, Šašaičiuose, Žemaičių Kalvarijoje, Žlibinuose ir Kantaučiuose. Ten taip pat prie kapinių.
Gegužės mėnesį, kai R. Adomaitis projektą pristatė Savivaldybės tarybos Ūkio, ekologijos ir kaimo reikalų komitetui, kalbėta, kad daugumos aikštelių vietos jau suderintos, tačiau dėl vienuolikos iš jų dar buvo problemų. „Išskyrus susirašinėjimą ir pretenzijas, daugiau nieko nevyksta. Mes rašom, jie atsirašinėja. Rangovas tikrai probleminis ir tų problemų dar bus daug. Tikrai gali būti, kad jis ims ir išeis, nes, mūsų žiniomis, jau ne kartą yra taip padaręs“, – gegužę kalbėjo TRATC-o direktorius.
Paklaustas, kodėl, žinodamas, jog rangovas probleminis, nieko nesiima, jis atsakė: „Jei dabar nutrauktume sutartį, įsiveltume į dideles finansines problemas. Jie tikrai mus apskųstų. Situacija paaiškės, kai susitiksim su projektuotojais. Gal pavyks projektą išskaidyti į dalis.“

Šią savaitę dažname Plungės daugiabučio kieme nutūpė tokie „grybai“

Šią savaitę dažname Plungės daugiabučio kieme nutūpė tokie „grybai“

Direktorius kaltina Savivaldybę
O ką R. Adomaitis sako dabar? Dabar jis kaltina jau ne rangovą, o Savivaldybę: „Taip, projektas jau turėjo būti baigtas, bet tik dabar prasideda. Ir tai – dėl Savivaldybės, kuri neatliko namų darbų, kaltės.“ Esą Savivaldybė iš anksto turėjo numatyti vietas, kuriose tos aikštelės bus, turėjo išsiaiškinti, ar tos vietos tinkamos, ar gyventojai pritaria, tačiau viso to nepadarė, todėl ir gaištama.
TRATC-o vadovo teigimu, įkasti konteinerius – pats paprasčiausias darbas lyginant su tuo, kiek reikia sugaišti, kol randama jiems tinkama vieta, kol išsiaiškinama, ar po žeme neįrengtos komunikacijos, kol susitariama su gyventojais.
„Tikrai ne visi gyventojai pritaria, kad prie jų namų būtų įrengtos tokios aikštelės. Vieniems jos esą smirdės, kitiems esą ramybės neduos šiukšliavežiai. Reakcija tokia, kad, atrodo, konteineriai reikalingi ne tiems žmonėms, o kažkam kitam. Ir dabar vieno namo gyventojai parašus renka, kad aikštelės numatytoje vietoje nebūtų. Patys nežino, ko nori, kažkokių sensacijų ieško. Nuo to jiems bus tik  blogiau – atliekas turės per gatvę nešti“, – pyko direktorius.
Pasidomėjus, apie kurią aikštelę kalbama, atsakė: „Dokumentų po ranka neturiu, tad nepasakysiu.“
R. Adomaitis negalėjo atsakyti ir į kitą klausimą – kada gi bus įrengtos tos pusiau požeminės konteinerių aikštelės: „Šito jums tikrai nepasakysiu. Nėra taip paprasta, kaip atrodo. Daug darbų, daug derinimų. Rangovas žino, kad vėluoja, tad labai stengiasi, skaičiuoja laiką. Pastačius dar reikės derinti su vežėjais. Bet gyventojai neturėtų nerimauti – kol viską sutvarkysim, galės naudotis senaisiais konteineriais.“
Pirmojo etapo darbai pajudėjo
Savivaldybės ekologės Robertos Jakumienės teigimu, projektas išskirtas į du etapus. Į pirmąjį etapą pateko tos aikštelės, kurioms parenkant vietas nekilo didesnių problemų. Tos, dėl kurių derinimai užtruko, nukeliavo į antrąjį etapą. „Pirmojo etapo darbai jau pradedami, o antrasis netrukus bus viešinamas. Bet manau, kad iki metų pabaigos aikštelės jau turėtų būti įrengtos. Tikslų terminą jums vis dėlto turėjo pasakyti TRATC-as, nes būtent jis yra projekto vykdytojas ir į jį rangovas kreipėsi dėl termino pratęsimo“, – sakė ekologė.
Planuojamų aikštelių plotas – 24–42 kv. m. Jose bus numatytos vietos ne tik mišrių komunalinių atliekų bei antrinių žaliavų konteineriams, bet ir dar dviems – žaliosioms ir maisto atliekoms, bet jų kol kas tose aikštelėse nebus. Kad gyventojams būtų lengviau orientuotis, konteinerių dangčiai bus skirtingų spalvų. Mieste būsiančios aikštelės bus aptvertos, prie kapinių – ne.
Kaip skelbia TRATC, naujovė turės privalumų: aikštelės bus ne tik estetiškesnės, bet ir patogesnės žmonėms su negalia, prie jų lengviau privažiuos aptarnaujantis transportas. Nuo gyvenamųjų namų jos bus ne arčiau kaip per 10 metrų. Konteineriais bus talpesni, tad ir šiukšliavežis važiuos rečiau.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...