Trys patrankos salvės – ir festivalis prasidėjo!

Tradiciškai festivalio pradžią paskelbė trys patrankos salvės

Tradiciškai festivalio pradžią paskelbė trys patrankos salvės

Visa drebinančiomis patrankų salvėmis paskutinį rugpjūčio šeštadienį pradėtas tradicinis gausų plungiškių ir miesto svečių būrį sutraukiantis mėnesio trukmės renginys – tarptautinis Mykolo Oginskio festivalis. Šiemet jis – jau keturioliktas. Šįkart festivalio, kuris jau tapęs regioniniu muzikiniu įvykiu, atidarymo koncertas surengtas ne tradicinėje erdvėje – žirgyno salėje, o po atviru dangumi, prie istorinių kunigaikščio Mykolo Oginskio rūmų. Dėl to galingoji muzika liejosi tik dar įspūdingiau.

Tarptautinį Mykolo Oginskio festivalį, kurį organizuoja Plungiškių draugija ir Žemaičių dailės muziejus, žemaitiška prakalba pradėjo muziejaus direktorius Alvidas Bakanauskas. Žemaitiška, nes šiemet juk švenčiami Žemaitijos metai.
Šiųmetiniame festivalyje sulaukta ypatingų svečių – į atidarymo iškilmes atvyko Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, iš Platelių kilęs Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis. Dalyvavo ir gausus būrys Seimo narių: Jurgis Razma, Jonas Varkalys, Andriejus Stančikas, Irena Šiaulienė, Rimantė Šalaševičiūtė. Sulaukta ir kultūros viceministrės Gintautės Žemaitytės, Kauno miesto mero

Pirmą kartą festivalis suskambo po atviru dangumi

Pirmą kartą festivalis suskambo po atviru dangumi

Visvaldo Matijošaičio, Telšių vyskupijos kurijos generalvikaro kunigo Viliaus Viktoravičiaus, pagrindinių renginio mecenatų Jūratės ir Romualdo Žadeikų.
Pirmasis publiką pasveikino Seimo Pirmininkas V. Pranckietis, pasidžiaugęs ne tik puikiu renginiu, bet ir plungiškių bendryste. Žemaitiškai į susirinkusiuosius kreipėsi plateliškis Vyriausybės kancleris A. Stončaitis, festivalį, jo rengėjus ir dalyvius sveikinęs ne tik nuo savęs, bet ir nuo Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio. „Padėka plungiškiams, kurie, nors yra kažkur kitur Lietuvoje, kažkur pasaulyje, bet vis tiek yra plungiškiai. Ir festivalis, pradėtas nuo mažo, dabar jau gali pretenduoti į šalies mastu pripažįstamą renginį“, – kalbėjo A. Stončaitis.
Plungiškių draugijos prezidentas Liudas Skierus džiaugėsi: „Žingsnis po žingsnio stiprėjom, o premjero pasveikinimas ir dėmesys daug pasako ir viltingai nuteikia dėl ateities. Be to, kitąmet galbūt jau galėsime rinktis į atnaujintą kunigaikščių Oginskių dvaro erdvę – žirgyną.“
Pasisakyti buvo pakviestas ir Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis: „Festivalis kaskart vis toks pat, bet kartu ir kitoks. Visi prisimenam, kad festivalio idėja – Plungės garbės piliečio muziko Stasio Domarko. O ją įgyvendinantieji įdeda daug darbo, kad visą mėnesį galėtume klausytis tokios įstabios muzikos. Šis renginys parodo, kad plungiškiai moka vertinti muziką ir ja mėgautis.“
Prieš publiką stojus šio festivalio idėjos autoriui S. Domarkui, kuris šiemet švenčia savo 80-metį, susirinkusieji plojo stovėdami. „Dėl Dievo malonės, atsisėskit. Juk festivalis dar nesibaigė, – juokavo S. Domarkas. – Prieš 14 metų Bronislovas Lubys man palinkėjo surengti šį festivalį. Būtent jo ir Plungiškių draugijos dėka dabar turim išbaigtą festivalį visam Klaipėdos regionui.“
Po šių žodžių parke nuaidėjo trys karybos paveldo klubo „Kauno pavieto laisvieji šauliai“ atsivežtos patrankos salvės, dedikuotos Lietuvai, kunigaikščiams Oginskiams, Plungei, plungiškiams, festivaliui, jo organizatoriams ir mecenatams. Jos skelbė: keturioliktasis festivalis prasideda!
Kaip ankstesnius, taip ir šį festivalį tradiciškai pradėjo Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras ir jo garbės dirigentas, Plungės garbės pilietis Juozas Domarkas. Koncertas – išties įspūdingas. Pradėtas jis kūriniu, be kurio nepradedamas nė vienas festivalis. Tai savotišku Plungės himnu tapęs Mykolo Kleopo Oginskio polonezas „Atsisveikinimas su Tėvyne“.
Vėliau publika pakviesta paklausyti ne rimtosios klasikos, o nuotaikingos šokių muzikos. Taigi skambėjo mazurkos, valsai, kupletai, kuriuos žiūrovams itin „skaniai“ pristatė muzikologas Viktoras Gerulaitis.
Puikų klasikinės muzikos spektaklį kartu su Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro muzikantais kūrė ir du solistai. Tai Auksiniu scenos kryžiumi apdovanota Lietuvos operos atlikėja Viktorija Miškūnaitė (sopranas) ir tokį pat apdovanojimą pelnęs tenoras Tomas Pavilionis. Brandus ir profesionalus orkestras bei talentingi ir charizmatiški  solistai plungiškiams dovanojo tokį džiugesį akims ir ausims, kad abejingų tam tikrai nebuvo.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...