„Jūs esate Plungės veidas“

Draugijos viceprezidentė Genovaitė Žiobakienė su praėjusiu garbingu jubiliejum pasveikino draugijos narį, Plungės garbės pilietį ir M.  Oginskio festivalio iniciatorių Stasį Domarką

Draugijos viceprezidentė Genovaitė Žiobakienė su praėjusiu garbingu jubiliejum pasveikino draugijos narį, Plungės garbės pilietį ir M.  Oginskio festivalio iniciatorių Stasį Domarką

Jau gražia tradicija tapo kiekvieną rugpjūtį ar rugsėjį, prieš prasidedat tarptautiniam Mykolo Oginskio festivaliui, rengiamos Plungiškių draugijos sueigos. Be jos nepradėtas ir XIV festivalis. Praėjusį šeštadienį į M.  Oginskio rūmus gausiai susirinkę draugijos nariai pasidžiaugė per metus nuveiktais darbais ir planavo naujus, pasveikino šiemet jubiliejų pasitikusius (ar dar pasitiksiančius) draugijos narius, pažadėjo vieni kitiems, kad kas benutiktų, kitą rudenį vėl visų keliai suks į Plungę.

Sueigą pradėjęs ir visus susirinkusiuosius pasveikinęs draugijos prezidentas Liudas Skierus kalbėjo, kad šiemet draugijos veikla buvo kiek pristabdyta. „Buvo rinkiminiai metai ir nesinorėjo, jog kam nors šautų į galvą, esą naudojamės draugijos vardu, kad patektume į Rajono tarybą“, – sakė politikas ir verslininkas.
Nepaisant to, pagrindinės, jau tradicinėmis tapusios veiklos tęstos. Pavasarį surengtos Medikų dienos, planuotas jau XIV festivalis, toliau rūpintasi, kaip atnaujinti draugijos valdomą advokato namelį.
Draugijos narys Darius Leščinskas papasakojo apie planuojamą šio istorinio statinio remontą. Jis priminė, kad draugija ketino teikti paraišką paramai gauti, tačiau kai sužinojo, jog varžysis su Žemaičių dailės muziejumi, kuris taip pat siekė paramos rūmų restauracijai pabaigti, nutarė savosios paraiškos nebeteikti.
Verslininkas kalbėjo, kad dėl to nereikia nusiminti, mat rūmai paramą gavo ir galės pabaigti būtinus darbus, o advokato namelio vidui suremontuoti ketinama prašyti paramos iš kitų fondų.
Ir D. Leščinskas, ir L. Skierus kalbėjo, kad būtų puiku per kitą sueigą surengti ir suremontuoto namelio atidarymą. Ten ketinama įkurdinti ekspoziciją, pristatysiančią garsiausius plungiškius.

Pirmosios Plungiškių draugijos sekretorė Vanda Grigorovič apgailestavo kasmet sueigose matanti vis mažiau senųjų narių veidų

Pirmosios Plungiškių draugijos sekretorė Vanda Grigorovič apgailestavo kasmet sueigose matanti vis mažiau senųjų narių veidų

Užsiminta ir apie tai, kad planuojama sukurti filmą apie draugiją. Jį taip pat būtų galima demonstruoti į namelį užsukantiems lankytojams.
Neliko nepaminėti ir M.  Oginskio festivalio organizaciniai rūpesčiai. Kaip žinia, šiemet dėl remontuojamo rūmų žirgyno festivalio koncertai rengiami naujose erdvėse. Trys iš jų suplanuoti rūmų kiemo parteryje (vienas jau įvyko praėjusį šeštadienį), o likę du – Plungės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje.
Planuojama, kad kitąmet festivalis sugrįš į įprastą savo vietą  – jau atnaujintą žirgyną. Tiesa, plungiškis treneris Genadijus Glikmanas juokavo, kad tikriausiai atnaujintame žirgyne karaliaus tik kultūros renginiai ir vietos sportininkams ten nebeliks. „Vadinasi, mūsų meras turės galvoti, kur tuos sportininkus patalpinti, ir imsis rūpintis, jog Plungėje kuo greičiau būtų pastatytas sporto kompleksas. Ačiū už tai kultūros žmonėms“, – linksmai kalbėjo treneris ir draugijos narys.
Sveikinimo žodį tarė ir pats meras Audrius Klišonis. Kaip ir kasmet, iš toliau į gimtąjį miestą sugrįžusiems žmonėms jis pristatė, kas naujo per metus įvyko Plungėje, kokie darbai atliekami ir kas suplanuota. Meras apgailestavo, kad dėl gatvių remonto ir pervažos statybos pasiekti Oginskių rūmus dabar nėra paprasta. „Bet ir kitąmet nebus lengviau, nes turėtų prasidėti Stoties gatvės rekonstrukcija. Tad teks dar truputį pakentėti“,  – kalbėjo rajono vadovas.
Skirtingai nei meras, susirinkusiuosius pasveikinęs Plungės parapijos klebonas ir dekanas Vytautas Gedvainis kalbėjo apie dvasinius reikalus. „Jūs esate Plungės veidas. Kiekvienas, su jumis susitikęs Lietuvoje ar užsienyje, jūsų akyse mato Plungę. Ir tai yra fenomenas“, – džiaugėsi jis.
Gražiai apie draugiją ir dalyvavimą jos veikloje atsiliepė medikas profesorius Rimantas Benetis: „Matyt, ne tiek aš tai draugijai reikalingas, kiek ji man. Reikėtų patyrinėti genetiškai, kaip čia yra, kad išvažiuoji iš Plungės, bet ryšys ir trauka lieka. Reikalingi mes esam vienas kitam. Ir ne tam, kad susitikę kartu cepelinų pavalgytume ar kad pasiklausytume muzikos. Mes pasiilgstam vienas kito. Pasiilgstam savo namų, kuriuose maži bėgiodavom.“
Dar kiek pabendravę ir pasidžiaugę vieni kitais, draugijos nariai išskubėjo bendrų pietų, o po jų laukė festivalio atidarymas.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...