Landynė vidury daugiabučių namų?

Picerijai pradėjus veikti visą parą, jai priklausančioje lauko terasoje net ir naktimis netyla besilinksminančių žmonių keliamas triukšmas

Picerijai pradėjus veikti visą parą, jai priklausančioje lauko terasoje net ir naktimis netyla besilinksminančių žmonių keliamas triukšmas

Sekmadienį plungiškes mamas vienijančioje feisbuko grupėje užvirė karšta diskusija dėl pastaruoju metu netylančio triukšmo iš V.  Mačernio gatvėje, Plungėje, esančios picerijos „Charlie pizza“. Pastaroji ne taip seniai pakeitė savo darbo valandas – ėmė veikti visą parą. Nuo tos akimirkos dingo aplinkiniuose daugiabučiuose namuose gyvenančių žmonių ramybė. Anot jų, išgirdę muziką, dainas ir girtų šūkaliojimus, naktį iš miego sukyla ne tik saugusieji, bet ir vaikai. Šalia šios picerijos gyvenantys plungiškiai nebežino, ko griebtis.

Pasipylė dešimtys komentarų
„Gal kas esate susidūrę su kavinių keliamu triukšmu naktimis ir žinote, kokių priemonių reikia imtis, kad būtų uždrausta daryti landynę vidury daugiabučių? Nes kavinė dirba visą parą ir jos stalai – lauke. Tad apie normalų miegą galima pamiršti“, – piktinosi mažus vaikučius auginanti mama, pradėjusi viešą diskusiją. Pasak moters, pageidavusios išlikti anonimu, jos metukų dukrytė dėl triukšmo blaškosi kone visą naktį, daugybę kartų prabunda.
Esą picerijai virtus „vispariu“, nebeįmanoma vakarais prasiverti langų, mat prie lauke išrikiuotų staliukų uliavojama iki paryčių. Ir visai nesvarbu, tai eilinė darbo diena ar savaitgalis. „Vasarą atostogoms grįžta emigrantai ir jiems visai nėra skirtumo, kokia savaitės diena. Muzika, dainos, riksmai sklinda ne tik iš picerijos, bet ir iš automobilių, kurie suvažiuoja į čia pat esančią aikštelę“, – „Žemaičiui“ pasakojo plungiškė.
Ji tikino, jog piktinasi tiek jaunos šeimos, tiek vyresni žmonės. Anksčiau linksmybės „Charlie pizza“ baigdavosi vidurnaktį. Esą tiek dar buvo galima kentėti. Bet dabar, kai triukšmaujama iki išaušta, kęsti jau nebeįmanoma.
Po plungiškės viešo įrašo pasipylė dešimtys komentarų. Dauguma komentatorių taip pat liejo pyktį dėl esamos situacijos. „Esu kaip iš baliaus grįžusi jau kelintą dieną. Nereikia net iš namų išeiti. Darom kažką!“ – ragindama imtis kažkokių veiksmų rašė viena jauna moteris.
Jai pritarė ir kiti aplink gyvenantys plungiškiai.
Vieni skundėsi naktį negalintys praverti langų, dėl to tenka dusti. Kiti rašė bijantys vėliau vakare išvesti pasivaikščioti savo keturkojus augintinius, nes girtuoklių apstu ir prie pat daugiabučių.
Ketina rinkti parašus
Nebežinodami, ko griebtis, aplinkiniai gyventojai sprendimo ėmė ieškoti internete. Vieni jiems patarė kreiptis į Savivaldybę, kad ši padėtų sutramdyti „visparį“ atidariusius picerijos šeimininkus, kiti ragino pirma surinkti nepatenkintų gyventojų parašus ir tik tada ieškoti pagalbos. Nes vienas lauke – ne karys. Treti patarė kas kartą, besilinksminančiai liaudžiai įsiaudrinus, skambinti policijai.
Plungės rajono savivaldybės Juridinio ir personalo administravimo skyriaus vedėjas Vytautas Tumas „Žemaičiui“ teigė, kad iki šiol Savivaldybė nesulaukė jokių skundų dėl triukšmo picerijoje, tiksliau – jai priklausančioje lauko terasoje.
Į jį kreipėmės manydami, kad jo vadovaujamas skyrius, kuriame dirba specialistai viešajai tvarkai prižiūrėti, tikrai bent viena ausimi bus girdėję apie V.  Mačernio gatvės pirmo, šešto, aštunto ir kitų daugiabučių gyventojus jau kurį laiką kamuojančią bėdą.
Vedėjo klausėme, su kuo picerijos atstovai privalo derinti darbo laiką? Pirmiausia mums buvo išaiškinta, kad teisės aktai nenustato prievolės įmonėms (viešojo maitinimo įstaigoms) su savivaldybių institucijomis derinti savo darbo laiką.
„Turbūt dėl šios priežasties picerijos atstovai ir nesikreipė į Savivaldybės administraciją“, – teigė V. Tumas. Anot jo, Alkoholio kontrolės įstatymo 18 straipsnio 9 dalis numato, kad „Savivaldybių tarybos, siekdamos užtikrinti viešąją tvarką ir visuomenės saugumą ir įvertinusios prekybos alkoholiniais gėrimais vietą, gyventojų, bendrijų, bendruomenių ar jų atstovų, asociacijų ar kitų institucijų raštu pareikštą nuomonę, policijos komisariatų pasiūlymus, turi teisę riboti laiką, kuriuo leidžiama prekiauti alkoholiniais gėrimais, nustatyti vietas ir (ar) teritorijas, kuriose draudžiama prekiauti alkoholiniais gėrimais, neišduoti licencijos verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais“.
Vadinasi, nėra padėties be išeities. Tik reikia nesėdėti sudėjus rankų, mat iki šiol, vedėjo teigimu, Savivaldybė nėra gavusi gyventojų ar kitų subjektų skundų (nuomonių ar pasiūlymų) dėl laiko, kada „Charlie pizza“ leidžiama prekiauti alkoholiniais gėrimais, sutrumpinimo.

Nuo „Charlie pizza“ lauko terasos, kurioje lėbaujama iki paryčių, iki artimiausių daugiabučių – vos keli žingsniai

Nuo „Charlie pizza“ lauko terasos, kurioje lėbaujama iki paryčių, iki artimiausių daugiabučių – vos keli žingsniai

Per mėnesį – 11 pranešimų
Skirtingai nei Savivaldybė, policija skundais – jau užversta. Kaip informavo Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė, vien per rugpjūčio mėnesį minėtu adresu policija sulaukė vienuolikos pranešimų. Keturis kartus žmonės skundėsi dėl triukšmo (pagal vieną iš jų gautas gyventojos pareiškimas, kuris yra tiriamas).
Keturis kartus policijos pareigūnai kviesti dėl konfliktų tarp kavinės klientų arba tarp personalo ir klientų. Vienas pranešimas gautas dėl viešosios tvarkos pažeidimo ir dar vienas – dėl piniginės vagystės (tačiau nuvykus pareigūnams vagystės faktas nebuvo nustatytas).
Prie minėtosios picerijos pareigūnai ir nekviečiami važiuoja  – prevenciškai. Tuo įsitikino ir „Žemaičio“ žurnalistai, trečiadienio vakarą savo akimis išvydę juos aikštelėje šalia „Charlie pizza“.
Orams atšalus problemos nebeliks?
„Žemaitis“ susisiekė ir su picerijos „Charlie pizza“ Plungėje vadove. Pastaroji neslėpė, jog triukšmo problema žinoma ir įstaigos vadovybei. Reaguodami į žmonių nusiskundimus, picerijos atstovai praėjusį penktadienį neva buvo susitikę su policijos pareigūnais, aptarė triukšmo problemos sprendimo būdus. Anot vadovės, policija į piceriją per naktį atvyksta kelis kartus, todėl terasoje laiką leidžiantys žmonės stebimi it pro padidinamąjį stiklą.
„Žinote, išgėrę žmonės ir garsiau pakalba, ir uždainuoja. Į tai yra reaguojama. O picerijoje leidžiamos muzikos aplinkinių daugiabučių gyventojai tikrai negali girdėti. Nebent ji sklinda iš į aikštelę atvažiavusių automobilių“,  – tikino picerijai Plungėje vadovaujanti moteris.
Jos aiškinimu, šios bėdos baigsis atšalus orams. Esą jau netrukus lauke stalų neliks, bus išardyta ir lauko terasa. O ar ketinama grįžti prie ankstesnių darbo valandų? Vadovė keliskart pabrėžė, kad įsakymas dirbti visą parą išduotas nuo rugpjūčio 15-osios. Kol kas kitokio nurodymo iš direktoriaus negauta. Suprask – picerijos durys ir toliau bus atviros 24 valandas.
Įdomu tai, kad kitos, tam pačiam „Charlie pizza“ tinklui priklausančios picerijos, dirba toli gražu ne visą parą. Net tokiuose miestuose kaip Vilnius, Kaunas ar Klaipėda jos ilgiausiai veikia iki vidurnakčio. Tad kuo Plungė išskirtinė?
Pagalbos prašys mero
Trečiadienio vakarą su žurnalistais susisiekė diskusiją feisbuke dėl aplinkinius gyventojus kamuojančio triukšmo užvedusi plungiškė. Moteris pranešė, kad penktadienį, t. y. šiandien, V. Mačernio gatvės šešto namo gyventojai renkasi pas Plungės rajono savivaldybės merą Audrių Klišonį, kuriam ketina išdėstyti savo bėdą, tikėdamiesi jiems palankaus sprendimo. Dar plungiškė pridūrė, kad dėl triukšmo picerijoje jau parašytas pareiškimas ir policijai.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...