Ir pagalve dusino, ir galvą nukirsti žadėjo

Ir pagalve dusino, ir galvą nukirsti žadėjoPenktadienio naktį Stalgėnų seniūnijos Vitkų kaimo gyventojas Aleksandras Klevinskas išgirdo bumbtelėjimą, o po sekundės šalia savęs išvydo nepažįstamąjį. Šis savo veido neslėpė, o antrasis buvo su kauke ir nepratarė nė žodžio. Iš neįgalaus pensininko plėšikai atėmė apie 500 litų, mobiliojo ryšio telefoną, žibintuvėlį ir… katei skirtą dešros gabalą.

„Kame pinigai?“ – buvo pirmasis klausimas, kurį iš plėšiko išgirdo Aleksandras Klevinskas. Žmogus bandė aiškinti, jog pinigų neturi, bet antrasis plėšikas tuoj pat ėmė visus daiktus troboje aukštyn kojom versti. Šviesos jie nedegė, matyt, kad nesukeltų įtarimų kaimynams, kurie žinojo, jog pensininkas iki pirmos valandos nakties elektros tikrai nežibina.
Neradę pinigų, vėl puolė prie Aleksandro Klevinsko. Žmogus tikino neturįs, bet plėšikai to nė girdėt nenorėjo. Pažadėję nukirsti galvą, griebė pagalvę ir ėmė dusinti. Pajutęs, jog ilgiau priešintis nesugebės, vitkiškis jiems atidavė apie 500 litų. Vos gavęs pinigus, nepažįstamasis burbtelėjo savo bendrui: „Važiuojam.“ Jiems išėjus, trobelės šeimininkas dar ilgai klausėsi, bet joks automobilis taip ir nenuvažiavo.
„Jokios mašinos jie neturėjo, – įsitikinęs nukentėjusysis, – pėsčiom atėjo, pėsčiom išėjo. Ir ne svetimi čia buvo, o stalgėniškiai arba kas nors iš netoliese gyvenančių. Jeigu ne, tai kam veidą slėpė?“ Šeimininkui pritarė ir mus pas Aleksandrą Klevinską atlydėjęs Jurgis Žibinskas: „Tikrai, vietiniai. Reikėjo žinoti, jog žmogus tvarkingas, negeriantis ir niekada be cento nesėdi.“
Likęs be pinigų ir be telefono, sunkiai vaikštantis Aleksandras Klevinskas tą naktį iš namų niekur nėjo. Kaip ir kiekvieną rytą, nusipirkęs kaimynystėje pieno, pro jo trobą praėjo Jurgis Žibinskas. Pamatęs užtrauktas užuolaidas pamanė, kad kaimynas dar miega, tad nesibeldė.
Rytą savo miško apžiūrėti atvažiavęs rietaviškis Juozas Vosylius užsuko aplankyti savo buvusį kaimyną ir apstulbo pamatęs sujauktą trobą. Išgirdęs, kas nutiko, iškvietė policiją. Netrukus apie Aleksandrą Klevinską užgriuvusią nelaimę sužinojo visi šalia jo gyvenantys žmonės. Atvažiavo ir abu jo sūnūs bei dėdė. Žmonės viliasi, kad policijai pavyks sulaikyti tuos, kurie be gailesčio užpuolė neįgalų žmogų. Matyt, smulkūs niekšeliai, jeigu net katino dešros pasigodėjo.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...