Taurė liko Rietave

Taurė liko RietavePraėjusį savaitgalį Rietave šurmuliavo tradicinė Mykolinių šventė. Šį kartą svarbiausias jos akcentas buvo žemės ūkio paroda, kurioje eksponuota moderniausia technika ir naujausios gyvulių veislės. Šiemet rietaviškiai šventė žemės ūkio parodų 150-ąsias metines. Ūkininkų atvežti eksponatai sulaukė itin didelio susidomėjimo, šventėje netrūko ir kitų linksmybių: buvo ir ką pamatyti, ir ko pasiklausyti, paragauti.Dar prieš šventę į Rietavo Lauryno Ivinskio gimnaziją susirinko Rietavo krašto klubo nariai, kurie akcentavo, jog pas žmones reikėtų eiti per meną. Kraštiečiai tuo ir rūpinasi: išleistas nuotraukų albumas „Rietavo krašto spalvos“, surengtas klasikinės muzikos festivalis kompozitoriaus Mykolo Kleopo Oginskio jubiliejui paminėti, o ateityje planuojama įkurti interneto svetainę, sukurti kraštiečių atributiką, puse lūpų prabilta ir apie paminklo M. K. Oginskiui statybas bei naujus vargonus Rietavo bažnyčioje.
Parke gausiai susirinkusius į Mykolinių šventę rietaviškius sveikino savivaldybės meras Antanas Černeckis, minėtojo kraštiečių klubo prezidentas Leonas Ašmantas, Seimo nariai, svečiai iš kaimyninės Latvijos. Šventės metu jau tradicija tapo padėkoti gražiai besitvarkantiems savivaldybės gyventojams. Šiemet už gražiausiai sutvarkytą įmonės aplinką dėkota Labardžių kaimo parduotuvės savininkei Astai Kupetienei, o to paties kaimo Draugystės gatvė pripažinta gražiausiai tvarkoma gatve. Šiemet gražiausiai tvarkomas – Vatušių kaimas, o geriausiai tvarkoma Rietavo miesto Daržų gatvės 50-uoju numeriu pažymėto daugiabučio aplinka, gražiausiai tvarkoma senjorų sodyba – Sauslaukio kaime gyvenančios Elenos Kaubrienės, o gražiausiai tvarkoma sodyba – tame pat kaime esanti Jūratės ir Jono Kleibų.
Padėkos raštai įteikti ir geriausiai besitvarkantiems ūkininkams Reginai Berneckienei, Sniegenai ir Kazimierui Andriuškoms bei Valerijai Stancelienei.
Padėkota ir tiems, kurie noriai dalyvavo jubiliejinėje Mykolinių žemės ūkio parodoje. Joje dalyvavo 16 žemdirbių iš mūsų savivaldybės ir kaimyninių rajonų. Šventėje dalyvavo ir kooperatyvai bei uždarosios akcinės bendrovės, tad šventės organizatoriai dėkojo ir jiems. Padėkos raštai įteikti „Agroaitrai“, „Plungės lagūnai“, „Lytagrai“, „Alzimedžiui“ bei viešajai įstaigai „Rietavo žirgynas“.
Po oficialiosios renginio dalies vyko tarptautinis žirgų konkūras kunigaikščių Oginskių taurei laimėti. Rietaviškiai džiaugėsi, kad Silvija Džiugaitė ir jos žirgas Kvadratas užėmė pirmąją vietą ir kunigaikščio Mykolo Kleopo Oginskio taurė liko Rietave.
Šeštadienį vykusiame renginyje visi klausėsi Rietavo meno mokyklos moksleivių orkestro, Kultūros centro folkloro ansamblio ir kaimo kapelos.
Visą dieną rietaviškiai vaikščiojo seniūnijų kiemeliuose, kur galėjo paragauti naminės giros, sūrių ir kitokių skanėstų. Nuotaikingas melodijas plėšė Medingėnų kaimo muzikantai, tveriškiai kaitino vyną, kepė blynus su įdaru ir… aviną. Turėjo kuo nustebinti Giliogirio kaimo šeimininkės, prekiavusios karštais didžkukuliais, o daugėdiškiai valgydino „cibulyne“. Prisistatė ne tik seniūnijos, bet ir Žemaitijos kolegija, Policijos komisariato pareigūnai, jaunimo organizacija, Kultūros centras, kitos įstaigos.
Buvo kur akis paganyti ir žemės ūkio parodoje. Be įdomesnių galvijų ir žirgų, čia puikavosi ožkos, kalakutai, triušiai, katinai, fazanai.
Tą vakarą susirinkusiesiems koncertavo Simonas Donskovas ir grupė „Saulės kliošas“. Sekmadienį Rietavo šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios, po jų koncertavo „Sostinės vario“ pučiamųjų kvintetas.
Daugiau nuotraukų iš šventės rasite mūsų socialinio tinklo  „Facebook“ svetainėje adresu: www.facebook.com/Zemaiciolaikrastis

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...