Pikčiurnos žiemos pokštai – visai nejuokingi

Pikčiurnos žiemos pokštai – visai nejuokingiPrieš pat Kalėdas, kol Rietavo savivaldybės Žadvainų kaimo gyventoja Zita Kromelienė su metukų ir septynių mėnesių dukrele Roma bei penkerių Modestu gulėjo Plungės ligoninėje, neatlaikęs sniego svorio įgriuvo jos nuomojamos trobos stogas. Laimė, kad nei jos, nei keturių jos vaikų namuose tuo metu nebuvo, nes nežinia, kuo viskas galėjo baigtis. Išgirdusi žinią, jog neteko tegul ir svetimo, bet vis tiek stogo virš galvos, žadvainiškė ir susijaudino, ir nusiminė. Vienintelė ją pasiekusi gera žinia – Rietavo kaimiškoji seniūnija Žadvainuose jai pažadėjo skirti vieno kambario socialinį būstą.Kai „Žemaičio“ žurnalistai lankėsi apgriuvusioje sodyboje – sniego buvo iki juosmens. Tad nenuostabu, kad senos, sukežusios ir jau paramstytos trobos stogas neatlaikė tokių patalų. Prie namo susitraukęs tupėjo nedidukas šunelis. Nežinia, kas ir kada jį paskutinį kartą šėrė. Pamatęs svetimus, vargšelis tik tyliai inkštė: gal nuo šalčio, o gal, įlūžus stogui, ir jis patyrė nemažą išgąsti. Šis šunelis – vienintelis daugiavaikės šeimos džiaugsmas, nes kitų pramogų ji neturi.
Zita Kromelienė jau seniai susitaikė su mintimi, kad iš pašalpų nei dviračio, nei rogučių, nei kito pramogoms skirto daikto nenupirksi. Gavusi pinigėlių, moteris pirmiausia rūpinasi, kad turėtų ką ant stalo padėti, kuo aprengti ir apauti vaikus, kad aštuonerių Kazys bei septynerių Živilė galėtų mokyklą lankyti. Jeigu lieka litas kitas, moteris jį taupo vaistams, nes, žiūrėk, tai vienas, tai kitas persišaldo ir ima sloguoti arba kitos ligos užpuola. Dar du vyresnieji vaikai – Mantas ir Žydrūnas – mokosi Klaipėdoje ir gyvena pas jos brolį.
Daugiavaikė mama kelis baldelius turi – daugiau vienam kambariui ir nereikia. Moteris viliasi, kad užgriuvęs stogas nebus padaręs didelės žalos ir ji galės susirinkti savo daiktus. O štai kur reikės gauti apklotų, užvalkalų, užvalkalėlių?.. Senieji nuo dažno skalbimo visai baigiasi, o naujų nėra už ką nusipirkti. „Ruošiausi apsilankyti pigių rūbų parduotuvėje ir ką nors tinkamo išsirinkti, – kalbėjo ji, – bet pirmiausia reikia naujajame bute įsikurti. Pirmadienį, palikusi vaikus Vėžaičiuose pas mamą, atvažiuosiu į Rietavo seniūniją ir žiūrėsiu, ką gero išgirsiu.“
„Žemaitis“ kalbino Rietavo kaimiškosios seniūnijos seniūną Romaną Jurčių, kuris patikino, kad moteris bėdoje neliks, nors ji tik neseniai parašė prašymą įtraukti ją į eilę socialiniam būstui gauti. Seniūnas kartu su komisija ir socialine darbuotoja, kuri iki šiol minėta šeima rūpinosi, jau apžiūrėjo įlūžusią trobą, pasikalbėjo su sodybos šeimininkais ir žurnalistams pakartojo tą patį, ką jau buvo sakiusi Zita Kromelienė.
„Išėjusi iš ligoninės Zita Kromelienė su vaikais važiuos pas mamą. Pirmadienį po Kalėdų (kalbėjomės praėjusį trečiadienį) ji atvažiuos į seniūniją. Duosim mašiną, žmonių, kurie perkraustys ją į naująjį butą. Jis tikrai neblogas, nors ir labai mažas, bet kol kas šeima turės tenkintis tuo, kas yra“, – kalbėjo seniūnas. Taigi Kalėdos – Vėžaičiuose pas mamą, o Naujuosius metus Zita Kromelienė ir jos vaikai tikisi sutikti jau naujajame savo bute.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...