Į Platelių ežero dugną nuleista dešimtoji eglutė

Antradienį Platelių ežeras gavo šventinę dovaną – narai į jo dugną nuleido dar vieną išpuoštą eglutę. Šitaip nardymo klubo „Oktopusas“ nariai pasveikina povandeninio pasaulio gyventojus švenčių proga. Popiet kalėdinių eglaičių alėją papildė dešimtoji eglutė. Tiesa, pirmaisiais metais nuleistų eglučių jau nelikę nė kvapo – vanduo ir laikas padarė savo.„Eglutės po vandeniu neišsilaiko ilgiau nei penkerius metus. Tad iš pirmųjų eglučių likę nebent kamienai. Likusius puošybos elementus surenkame ir iškeliame iš vandens“, – pasakojo nardymo instruktorius Arūnas Vainora.
Antradienį į vandenį nuleistą eglutę narai taip pat puošė įvairiausia simbolika.
„Kas nori ateinančiais metais automobilio, kas pinigų, kas žmonos ar vaikų – pagal tai ir kabina atitinkamą simbolį. Be to, pakabinome skanėstų ir povandeninio pasaulio gyventojams – riestainių ir obuolių“, –
pasakojo A. Vainora.
Pasak jo, dabar Platelių ežeras pasidengęs 15-os cm storio ledo sluoksniu ir dar 30-ies cm sniego danga. Tad teko net pora valandų paplušėti, kol pavyko išsikirsti eketę. Eglutės nuleidimo ceremonijoje dalyvavo 9 narai.
„Ankstesniais metais dalyvaudavo kur kas daugiau žmonių, bet šiemet labai daug sniego – ne visiems patogu atvažiuoti. Iš pradžių nuleidome eglutę, o paskui poromis į ežero dugną leidosi narai. Ar nusileidę prie eglutės atliekame kokį nors ritualą? Ne, ritualai prasideda vakare, kai jau šiltai susėdame prie stalo“, – juokavo A. Vainora.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...