Nebegersiu nuo rytojaus…

Nebegersiu nuo rytojaus...„Pirmųjų alkoholio lašų paragavau iš taurelės tėvo rankose, būdamas 5 metų… Gerti pradėjau lankydamas kaimo aštuonmetę mokyklą… Pradėjau gerti todėl, kad būčiau drąsesnis diskotekose ir lengviau galėčiau bendrauti bei „kabinti“ moteris… Gėriau, nes darbe visi gėrė. Galvojau, kad nesibičiuliaudamas su kitais prie butelio, būsiu atstumtas, o negerdamas su valdžia, nepadarysiu karjeros… Sukūriau šeimą, turėjome vaikų, buvau laimingas, pradėjau gerti po taurelę vakarais, vėliau – „europietiškai“ ir iš ryto prie kavos, per pietus – prie kepsnio, vakare – prieš miegą… Nusivyliau gyvenimu, niekur nesisekė, pradėjau gerti… Gėriau, vaišinau kitus, nes turėjau daug pinigų ir buvau pilnas puikybės…“

Tokias ir panašias gėrimo pradžios istorijas dažnai tenka išgirsti iš žmonių, kurie alkoholikais tapo nekaltai pradėję nuo pirmo alkoholio lašo vaikystėje, į jį įklimpo paauglystėje, ar jau būdami brandaus amžiaus. Kas yra alkoholizmas: nesusivaldymas, silpnavališkumas, genetinis palikimas, psichinė liga? Apie tai dar ir šiandieną svarsto patys alkoholikai, psichologai, mokslo žmonės. Dažniausiai girdime išvadą, kad tai – liga. Alkoholizmas yra lėtinė, mirtina, nepagydoma liga, kurios progresavimą, imantis tam tikrų priemonių, kiekvienas alkoholikas gali sustabdyti ir gyventi blaivų gyvenimą.
Dažnai užduodamas klausimas: ar aš jau – alkoholikas? Vienareikšmio atsakymo į jį, matyt, irgi nėra. Vienas žmogus alkoholį gali vartoti saikingai, ilgai ir niekada nepasidarys priklausomu nuo jo, kitam pakanka nusigerti vieną kartą iki „trūkimo“ ir jam palaipsniui išsivysto priklausomybė.Vienu iš bendrųjų ligos pradžios požymių jau sveikstantys alkoholikai vadina tai, kai organizmas pradeda reikalauti „pataisyti sveikatą“ rytais. Kiekvienas normalus, nepriklausomas nuo alkoholio žmogus po gėrimo rytojaus dieną negali pakęsti alkoholio kvapo, jam nėra potraukio ir net nekyla minčių atsiradusį galvos skausmą, silpnumą, virškinimo sutrikimus malšinti alkoholiu, kitaip sakant – nekyla noras apsinuodijimą gydyti tais pačiais nuodais. Tai būtų tas pats, kaip vakare prisivalgius grybų ir jais apsinuodijus, kitos dienos rytą tą apsinuodijimą gydyti valgant tuos pačius grybus. Sveikai mąstantis žmogus taip nesielgia. Dažnai girdime pasakojimų: „Anksčiau gerdavau, skaudėdavo galvą, būdavo bloga, o dabar galiu gerti ir jau nebepykina, nebeskauda galvos, galiu iš vakaro išgerti, o rytą eiti į darbą ir normaliai dirbti. Tik prieš tai geriau išgerti bent 50-100 gramų.“ Sveikstančių alkoholikų nuomone, žmogus, besidžiaugiantis, kad „išmoko gerti“, jau yra priklausomas nuo alkoholio ir jam reikalinga pagalba.Didžiausia bėda ta, kad geriančiam žmogui sunku suprasti, jog jis yra priklausomas, o dar sunkiau tai pripažinti. Netgi tie žmonės, kurie geria kasdien, kurie yra praradę šeimas, darbus, būstą, normalų mąstymą, kurių net veido spalva jau pasikeitusi, sako, kad jie – ne alkoholikai ir gali nustoti gerti bet kada… tik šiandieną dar išgers, o nuo rytojaus jau nebe…
Ir atvirkščiai – sveikstantis alkoholikas sako: „Negersiu šiandieną, tik vieną dieną.“ Rytojaus rytą pabudęs vėl sako: „Negersiu šiandieną, tik vieną dieną…“ Ir šitaip diena po dienos pradeda pirmuosius blaivaus gyvenimo žingsnius. Po 3-5-10-20 blaivybės metų tą pirmą blaivybės dieną vadina savo antruoju gimtadieniu ir dažnai švenčia prie kavos puodelio su savo likimo žmonėmis pakiliau negu savo tikrąją gimimo dieną.
Priklausomybe nuo alkoholio serga ir vyrai, ir moterys, ir jauni ,ir pagyvenę, turintys aukštą mokslinį išsilavinimą ir visai bemoksliai, žmonės, užimantys aukštus postus, ir paprasti darbininkai, baltieji ir juodaodžiai. Alkoholis neskiria nei lyties, nei rasės, nei žmogiškųjų pasiekimų. Jis kerta visiems ir vienodai niokoja visus, kurie yra praradę gebėjimą kontroliuoti gėrimą.
Siekdami įveikti šią ligą, žmonės dažnai kreipiasi į psichologus, gydymo įstaigose gauna pagalbą, nagrinėdami vadinamąją Minesotos 12 žingsnių ir 12 tradicijų programą, lanko anoniminių alkoholikų klubus savo gyvenamose vietovėse. Pastaroji priemonė turbūt labiausiai prieinama kiekvienam priklausomam nuo alkoholio žmogui. Anoniminių alkoholikų draugijos įstatų preambulėje pasakyta: „Anoniminiai alkoholikai – tai draugija vyrų ir moterų, kurie dalijasi savo patirtimi, jėgomis ir viltimi, norėdami padėti sau ir kitiems sveikti nuo alkoholizmo.Vienintelė sąlyga būti draugijos nariu – noras mesti gerti. Anoniminiai alkoholikai nemoka nei stojamojo, nei nario mokesčio. Mes išsilaikome (nuomojame patalpas, perkame literatūrą ir kt…) iš savo pačių įnašų.
Anoniminių alkoholikų draugija nesusijusi su jokiomis sektomis, tikybomis, politika, organizacijoms ar įstaigomis, vengia bet kokių ginčų, neremia jokių judėjimų ir jiems neprieštarauja. Mūsų pagrindinis tikslas – būti blaiviems ir padėti kitiems alkoholikams pasiekti blaivybę.“
Kiekvienas, kenčiantis nuo šios priklausomybės, žmogus visada gali rasti pagalbą, atvykęs į reguliarius anoniminių alkoholikų grupės „Galimybė“ susirinkimus antradienį ir penktadienį nuo 19 val., sekmadienį – nuo 14 valandos. Grupė „Galimybė“ yra įsikūrusi Vytauto g. 23 ,Plungėje. Tokią pat pagalbą kenčiantis alkoholikas gali rasti ir kitoje grupėje „Vilties šviesa“, kuri įsikūrusi Telšių g. 39 a, Plungėje (UAB „Plungės Jonis“ patalpose), kiekvieną sekmadienį nuo 19 valandos. Pakutuvėnų bažnyčioje grupė „Pakūta“ renkasi kiekvieno mėnesio paskutinį sekmadienį 10 valandą. Atkreipiame dėmesį, jog nuo kovo 21 d. savo veiklą atnaujino anoniminių alkoholikų grupė „Saulėtekis“, įsikūrusi Rietave, Lauryno Ivinskio g. 2 (buvęs dabartinės Žemaitijos kolegijos vaikų darželis). Dalyvaujant šios grupės anoniminių alkoholikų susirinkimuose, galima gauti pagalbą trečiadieniais nuo 19 valandos. Šias Plungės rajono ir Rietavo savivaldybės teritorijose bei visoje Lietuvoje esančias grupes gali lankyti žmonės, turintys problemų su alkoholiu ir bent vieną parą išbuvę blaivūs. Jau lankantys šias grupes sveikstantys alkoholikai, kažkada turėję tokių pat bėdų kaip ir Jūs, maloniai laukia Jūsų atvykstant į susirinkimus nurodytose vietose nurodytu laiku.
Alkoholis – cheminė medžiaga, trikdanti, galinga ir klastinga. Be kitų tokio pat likimo jau sveikstančių žmonių ir specialistų pagalbos mes nesame pajėgūs jį nugalėti. Lankydami anoniminių alkoholikų grupes, būdami kartu, mes atsikratysime košmariškų sapnų ir nerimo naktimis, atsikratysime baimės išeiti į kiemą, pereiti gatvę, susitikti darbdavį, pažįstamą žmogų, savo šeimos narį. Lankant šias grupes, pamažu išnyks nereikalingumo ir savęs „nurašymo“ jausmas, nustosime bijoti žmonių, ekonominio nesaugumo, į šeimas sugrįš santarvė ir pasitikėjimas, o į mūsų gyvenimą – didžiausias mūsų siekis – ramybė ir džiaugsmas. Žengti pirmąjį žingsnį į blaivybę galima bet kurią minutę, kad ir bet kurią Gavėnios dieną, kad šventas Velykas pasitiktume blaivūs ir kad mus ir mūsų šeimų narius, artimuosius Prisikėlimo rytą lydėtų ramybė ir palaima.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...