Naujos įmonės produkcija – Vakarų rinkai

Naujos įmonės produkcija – Vakarų rinkaiPenktadienį Plungėje oficialiai atidaryta viena didžiausių Lietuvoje žuvies perdirbimo įmonių „Baltic Food Partners“, priklausanti „Vičiūnų“ įmonių grupei. Kaip sakė jos bendraturtis bei vienas vadovų Liudas Skierus, šis projektas akcininkams kainavo 33 milijonus litų. Dalis jų (30 proc.) – Europos Sąjungos parama. „Mes į šią gamyklą drąsiai investavome didžiulius pinigus, nes tvirtai tikėjome, kad projektas pasiteisins“, – kalbėjo L. Skierus.Naujojoje įmonėje dirba 250 žmonių. Plečiant gamybą, planuojama, kad jų skaičius išaugs iki 400. Naujajame fabrike įrengtos septynios gamybos linijos. Jame gaminami kulinariniai žuvies gaminiai, rūkyti, sūdyti produktai. „Baltic Food Partners“ per metus pagamins 14 tūkst. tonų produkcijos, kurios didžioji dalis (apie 65 proc.) bus skirta Vakarų Europos rinkai – Prancūzijai, Vokietijai, Didžiajai Britanijai, Ispanijai, Italijai, Šveicarijai ir kitoms valstybėms.
Į atidarymo šventę atvažiavo žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius, Seimo narys Jurgis Razma bei kiti kviestiniai svečiai, kuriems naująją gamyklą aprodė jos direktorius Mindaugas Pocius. Prieš perkerpant juostelę, pastatą ir jame dirbančius žmones pašventino Plungės klebonas Julius Meškauskas.
Ministras pasidžiaugė, jog nors paraiškoje paramai gauti buvo nurodyta, kad naujojoje įmonėje bus sukurta 130 darbo vietų, realiai jų yra vos ne dvigubai daugiau. „Tačiau svarbiausias jūsų indėlis – kad į Lietuvą atkeliauja žaliava ir būtent čia pagaminamas galutinis produktas. Dažniausia pas mus būna priešingai – parduodame ne gaminius, o žaliavas“, – gyrė verslininkus ministras.
Seimo narys J. Razma vylėsi, kad verslo sėkmė atneš naudos ne tik įmonės savininkams, bet ir visiems darbuotojams – padidės jų atlyginimai. Jis pasidžiaugė ir tuo, jog, verslui suteikus nedidelę paramą, per mokesčius į valstybės iždą grįžta kelis kartus didesnės sumos. J. Razma vienam iš „Vičiūnų“ įmonių grupės vadovų L. Skierui bei susitikime buvusiai akcininkei ir finansų direktorei Birutei Andriuškaitei pasiūlė pretenduoti gauti strateginės reikšmės įmonės statusą.
Po to visi svečiai apžiūrėjo naująją gamyklą.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...