Šilumininkai vėl kiša ranką į gyventojų kišenę

Šilumininkai vėl kiša ranką į gyventojų kišenęUAB „Plungės šilumos tinklai“ atstovai vylėsi sulaukti Plungės rajono savivaldybės Vietos ūkio ir ekologijos komiteto narių pritarimo ir 711,1 tūkst. litų nepadengtų kuro sąnaudų padengti… iš gyventojų kišenių. Tai reiškia, kad visą ateinantį kūrenimo sezoną plungiškiai prie Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos nustatytos kainos už kilovatvalandę papildomai dar mokėtų po 1,18 cento. Jeigu šiam norui bus pritarta, minėtos komisijos sprendimas 12 proc. sumažinti bendrovės pageidaujamą kilovatvalandės kainą… nueis šuniui ant uodegos.Labiausiai tuo piktinosi ir apie jokį pridėjimą nė girdėti nenorėjo komiteto pirmininkas Robertas Endrikas. Jis be užuolankų „Plungės šilumos tinklų“ direktoriui Petrui Piekui ir vyriausiajai ekonomistei Laimutei Antanavičienei rėžė: „Jums net ausys nerausta, nors „drožiat“ plungiškius, kaip tik beišmanydami. Tie 711 tūkst. litų – bendrovės reikalas, todėl ir galvokit, kaip išsisuksit.“ Taigi šįkart bendrovės vyriausiajai ekonomistei nepavyko komiteto narių užliūliuoti sudėtingomis formulėmis.
Juoko banga nuvilnijo, kai kitas komiteto narys Romas Remėza L. Antanavičienės paprašė bent šį kartą atsakyti: kokia buvusioje „Minijos“ katilinėje pagamintos šilumos kilovatvalandės kaina? Praėjusio posėdžio metu jis to klausė, bet atsakymo nesulaukė. Šįkart ekonomistė atsakė: „Tiek pat, kiek kainuoja ir UAB „Bioenergijos“ pagaminta kilovatvalandė.“ Tada visi ir ėmė kvatoti. Po to pasiūlė tą katilinę parduoti „Bioenergijai“ – kam Savivaldybei reikalinga tokia įmonė, kuri šilumą gamina tokiom pat sąnaudom, kaip ir privatininkai?
Ir pagaliau pirmąkart per tiek metų nuskambėjo L. Antanavičienės pastaba, jog „Bioenergijos“ kaina… viena mažiausių Lietuvoje. Po to šilumininkai ir kai kurie komiteto nariai apkaltino „Bioenergiją“, jog ši – nieko neinvestuoja ir nieko neatnaujina. Kažkodėl nė vienam netoptelėjo paprasta mintis: kaip ta įmonė gali ką nors keisti ar investuoti, jeigu jau ketveri ar penkeri metai, kai Plungės rajono taryba nuomos sutartį pratęsia… metams. Raskit tokį verslininką, kuris, pakabintas virš degančio laužo, dar į ugnį ir dervos šliūkštelėtų.
R. Endrikas šilumininkų klausė, kodėl jie visą žiemą iš UAB „Bioenergijos“ šilumą pirko už kilovatvalandę mokėdami beveik 14 centų, nors, kaip išaiškino minėta komisija, buvo permokama vos ne po 3 centus? Dabar „Plungės šilumos tinklai“ iš „Bioenergijos“ pirks kilovatvalandę už 10,5 cento. „Kodėl nepakovojot ir nenusiderėjot, o pasirinkot lengviausią būdą – plėšti iš gyventojų? – klausė jis. – Ir kur dedat pinigus, nes pelno neturit, o iš gyventojų imat vos ne dvigubai daugiau negu patys sumokat šilumą pirkdami? Negi tiek dingsta trasose? Jeigu taip, tai kokios tos jūsų trasos!“
Beveik visuose posėdžiuose tylintis UAB „Plungės šilumos tinklai“ direktorius P. Piekus šįkart neištvėrė. Supratęs, kad jo pavaduotojas, šio komiteto narys socialdemokratas Juozas Šlepetis, savo kolegų neįtikins, prabilo pats. Piktai prabilo: „Nereikia mūsų juodinti. Kodėl niekas negalvoja, ką daryti su tomis dviem įmonėm? Reikia palikti vieną (posėdžio dalyviai nusikvatojo, supratę, jog norima pašalinti konkurentus – aut.) ir viskas bus gerai. Normaliai padirbėjom, kainą sumažinom. Mes stengiamės neskriausti vartotojų. Nereikėtų investuoti vien iš tarifų, nes tai – per brangu. Jeigu nebūtume priversti to daryti, būtų pigiau.“
Po to dar ne vienas kalbėjo, aiškinosi, ginčijosi, bet… sprendimo priimti taip ir nepavyko. Nė vienas komiteto narys nebalsavo už tai, kad tas 1,18 cento būtų pridedamas gyventojams. Nepritarė ir tam, kad bendrovė, kaip beišmano, suktųsi pati. Ir, išskyrus komiteto pirmininką, daugiau niekas nebalsavo už pasiūlymą, jog gyventojams prie kiekvienos kilovatvalandės reikėtų pridėti po 0,7 cento, o likusią dalį turėtų rasti patys šilumininkai. Taigi galutinį sprendimą turės priimti Rajono taryba.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...