Gamta jau gali lengviau kvėpuoti

Gamta jau gali lengviau kvėpuotiŠeštadienį nuo 10 valandos ryto gamtoje buvo jaučiamas didelis sujudimas – apsirūpinę maišais, grėbliais ir pirštinėmis parkuose, piliakalniuose, tvenkinių ar ežerų pakrantėse, pakelėse bei kitose teritorijose knibždėjo švarinimosi akcijos „Darom 2012“ dalyviai. Tvarkytasi ne tik pagrindinę akcijos dieną – kai kurių įmonių, įstaigų darbuotojai ar pavieniai žmonės paskirstytuose plotuose atliekas rinko jau nuo pirmadienio. Visą savaitę tvarkėsi ir Plungės rajono bei Rietavo savivaldybės gyventojai.Plungės rajone į akciją įsitraukė 40 savivaldybės ir 11 privačių įmonių. Kaip teigė Savivaldybės ekologas V. Ostasevičius, Plungėje iš viso tvarkėsi 2290 talkininkų (1730 moksleivių, 160 darželinukų ir 400 suaugusiųjų). Talkos vyko ir seniūnijose. „Rūtelės“ lopšelio-darželio „Borūžėlių“ grupės auklėtoja A. Vosylienė informavo, jog jie tvarkėsi ketvirtadienį. Vyresniųjų grupių vaikai rinko šiukšles palei lopšelio-darželio tvorą, mažesnieji grėbė lapus, nešė nugenėtų medžių šakas, o likusioji bendruomenė sodino dekoratyvinius krūmelius bei medelius.
Rietavo savivaldybėje, ekologės J. Bitarytės pateiktais duomenimis, sulaukta 1250 dalyvių (pernai – 1200). Pasak jos, tvarkyti tikrai buvo ką – kai kuriems talkininkams teko tokie plotai, kuriuose ne tik padangų, bet vos ne šaldytuvų buvo galima rasti… Tačiau akcijos dalyviai buvo gerai nusiteikę – ne tik tvarkėsi, bet ir vaišinosi arbatomis, virė košes. Šiukšles rinko Savivaldybės administracija bei pats meras A. Černeckis, Žemaitijos kolegijos, Socialinių paslaugų centro, Atviro jaunimo centro, mokyklų ir kitų įstaigų bendruomenės, taip pat – kaimiškųjų bendruomenių gyventojai. Noriai prie akcijos prisidėjo šauliai, skautai.
Surinktų šiukšlių kiekis tiek Plungės rajone, tiek Rietavo savivaldybėje dar skaičiuojamas.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...