Šeštadienio kelionė į žydinčių rūtenių salą

Šeštadienio kelionė į žydinčių rūtenių saląKvietimas netradiciškai paminėti pavasario šventę Jurgines šeštadienio rytą priviliojo būrelį gamtos mėgėjų. Dešimtą valandą dviem vandens dviračiais ir dviem valtimis nuo Platelių jachtų klubo jie išplaukė į Pilies salą – surinkti joje ir jos pakrantėse primėtytų šiukšlių, o kartu iš Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos darbuotojų lūpų išgirsti Pilies salos istoriją, išvysti pavasarinės gamtos grožį.Išlipę saloje, pasiskirstę plotais entuziastai rinko šiukšles. Daugiausiai šlamšto rado tie, kurie ėjo pakrante ir guminiais batais galėjo įbristi į vandenį – matyt, daugiausia šiukšlių palieka žvejai.
Salos augmenijos grožis – neišpasakytas. Šiuo metu, dar nesužaliavus medžiams, visa sala virtusi rūtenių, plukių, kitų žydinčių augalų pieva. Tuščiaviduris rūtenis yra įrašytas į Lietuvos raudonąją knygą.
Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos darbuotojai – išvykos iniciatorė Marija Jankauskienė, Saulius Sidabras – papasakojo bendražygiams apie visa, kas gražaus pastebėta saloje: apie vaikų užtiktą strazdo lizdą, nematytus grybus, kai kas išgirdo čiulbant neseniai sugrįžusią margasparnę musinukę, kiti pastebėjo praskrendančius kormoranus, ežere plaukiojančias gulbes. Lietuvos gamtą buvo įdomu stebėti šiuo metu parke dirbantiems ir kartu į salą plaukusiems savanoriams: latvei Romai, vokiečiui Aronui, italui Marianui bei katalonui Davidui.
Žemaitijos nacionalinio parko kultūros paveldo skyriaus vedėja Aldona Kuprelytė savanoriams iš užsienio bei lietuvaičiams papasakojo Platelių Pilies salos istoriją: žmonės Pilies saloje yra gyvenę dar neolito – žalvario amžiuje. Kasinėjant aukštame Pilies salos šiaurės vakarų smaigalyje, buvo nustatyta, jog XVI-XVII a. čia yra buvęs medinių ir vieno mūrinio pastato kompleksas. Šalia, ežero pusėje, buvo aptiktas nedidelis pylimėlis. Tikėtina, jog tai – karališkojo XVI a. dvaro pėdsakai.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...