Su Maironiu ieškojome Lietuvos…

Paskelbus 2012-uosius Maironio metais, Plungės akademiko Adolfo Jucio pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos, dailės, muzikos mokytojai, muziejininkai įsitraukė į projektą „Su Maironiu iš naujo atrastume Lietuvą“. Iškėlėme sau tikslus – iš naujo pažvelgti į Maironio vaizduojamą Lietuvą, prisiminti jo idealus, įsigilinti į Lietuvos istorijos vingius.Šiai pamokai ruoštasi keletą mėnesių: mokiniai ieškojo jiems patikusių kūrinių, skaitė juos literatūros pamokose, rinko geriausius skaitovus. Dailės mokytojas, mokyklos direktorius Kęstutis Varpiotas davė užduotį mokiniams – piešti Lietuvą, kokią savo kūriniuose apdainavo poetas. Muzikos mokytoja Dalia Mickienė ruošė chorą dainuoti Maironio žodžiais sukurtas dainas. Įsijungė ir dramos būrelis, šokių studija.
Maironiui skirtą jungtinę pamoką 7-9 klasių moksleiviams vedė mokytojai, dalyvavę projekte. Pamoka turėjo visas sudėtines dalis: įžangą – apie Maironį, ištisą poezijos epochą, kuris peržengė gyventą laiką, o naujos kartos vis grįžta ir grįžta prie jo poezijos, nes joje aidi skambiausioji styga – Tėvynė.
Gražūs ir gerai paruošti namų darbai: ekrane mokiniai stebėjo Maironio gyvenimo etapus, susipažino su bibliotekininkų parengta parodėle (joje ir 1906 m. išleista Maironio „Lietuvos istorija“), piešiniais Maironio Lietuvos tema, klausėsi meninio skaitymo. Ir pagaliau – meilės tema: baladės „Jūratė ir Kastytis“ inscenizacija su žaibais, perkūno trenksmais ir undinių šokiais.
Mokyklos direktorius K. Varpiotas (jis – ir šio projekto pavadinimo autorius), paprašytas įvertinti pamoką, ryžosi parašyti aukščiausią balą – pamokai puikiai pasiruošta: vaizdai ir matomi, ir girdimi, ir jaučiami.
Ieškojome Maironio Lietuvos ir ją radome piešdami, deklamuodami, dainuodami.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...