Avantiūristinis nusiteikimas atvedė į sėkmę

Avantiūristinis nusiteikimas atvedė į sėkmęPlungės Senamiesčio vidurinės mokyklos auklėtinė Saulė Bulavaitė turi kuo didžiuotis. Ji – 44-ojo Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurso pirmosios vietos laimėtoja. Už geriausią publicistiką mergina apdovanota švietimo ir mokslo ministro I laipsnio diplomu.Vietoje nenustygstanti dvyliktokė teigia, kad tapti laureate jai padėjo būdo savybės. Abiturientė – lyg nerimstanti siela, jos pilna visur. Paklausta, ką veikia laisvalaikiu, mergina atsako, kad… viską. „Domiuosi viskuo, mane viskas domina“, – pasakoja Saulė. Ji mano, kad gyvenimas yra lyg besitęsianti vaga, šalia kurios – daugybė nuotykių, sunkumų, išbandymų ir galimybių. Norint „atrasti“ save, savo pašaukimą, sužinoti galimybes, labai svarbu išmėginti daugelį sričių.
Moksleivės galvoje tiek daug minčių, kad jai net sunku apsispręsti, kur stoti baigus vidurinę. O ką jau kalbėti apie svajonių profesiją… Saulė žino tik vieną – po mokslų vyks savanoriauti į Italiją. Ten praleis apie dešimt mėnesių. O stos po metų. Šiandien ją domina istorijos bei politikos mokslai, antropologija, tad galbūt kurį nors ir rinksis. Sakosi vis dažniau pasvarstanti apie antropologijos studijas, todėl, be valstybinių lietuvių, anglų kalbų bei istorijos egzaminų, pasirinko ir biologijos.
Į klausimą, kodėl ketina savanoriauti, Saulė atsako, kad pagrindinis motyvas – noras išbandyti save. Mergina įsitikinusi, jog ilgas išsiskyrimas su tėvais, kita aplinka padės išmėginti jos dvasinę stiprybę, o savanoriavimo metu atliekami darbai bei užduotys padės ugdyti fizinį pasirengimą. Žinoma, Saulei svarbu ir tai, kad savanoriaudama turės galimybę padėti kitiems. Merginai malonu dirbti visuomenės labui ir nesvarbu, kad už tai ji negaus jokio atlygio.
Apie jaunųjų filologų konkursą S. Bulavaitė pasakoja su užsidegimu. „Dalyvaudama konkurse turėjau galimybę atskleisti save, išryškėjo mano gebėjimas rašyti. Rašyti taip, kad rezultatas sudomintų, paveiktų skaitytoją“, – pasakoja mergina.Publicistiką, už kurią mergina ir buvo apdovanota, Saulė vertina itin palankiai. Pasak jos, tai – būdas realizuoti save, kadangi galima aprėpti politines, socialines bei kultūrines aktualijas. Publicistika atspindinti realų gyvenimą.
Abiturientei šis konkursas nėra pirmas. Jau ir anksčiau yra dalyvavusi ne viename panašaus pobūdžio konkurse, tačiau apdovanojimas už geriausią publicistiką yra vienas reikšmingiausių. Saulei laimėjimas malonus ne tik dėl garbingos pirmosios vietos, bet ir dėl to, kad laimėjo parašiusi apie savo kelionę autostopu po Europą. „Kelionė buvo kupina nuotykių, malonių potyrių, žinoma, ir akimirkų, kai buvo išties baisu“, – prisiminė Saulė. Dalyvauti konkurse abiturientę paskatino lietuvių kalbos mokytoja Vanda Makauskienė.
Nors rašyti sugeba, mergina nemato savęs dirbančios žurnalistikos srityje, o dalyvavimą konkursuose, straipsnių rašymą vietiniams laikraščiams vertina kaip laisvalaikį, kultūrinę veiklą, būdą išreikšti save. Rašyti S. Bulavaitė ruošiasi ir vėliau, nesvarbu, ką studijuos ar kokį darbą dirbs. „Man patinka domėtis Lietuvos kultūriniu gyvenimu“, – teigia abiturientė.
Saulė atrodo niekada nestinganti energijos, daugybės minčių, idėjų, siekių. Mokytoja Vanda Makauskienė merginą apibūdina, kaip nestandartinę asmenybę, kuri į daugelį dalykų turi savitą, išskirtinį požiūrį. Pasak V. Makauskienės, Saulę dažnai lydi avantiūristinis nusiteikimas. Mokytoja pasakojo, kad lietuvių kalbos pamokose mergina yra nedisciplinuota, rašydama mėgsta vartoti nutylėjimus, „savo“ žodyną, tą patį darė ir dalyvaudama konkurse. Kai paklausėme, ar daug padėjo merginai ruošiantis konkursui, V. Makauskienė atsakė: „Nesinorėjo atlikti jokių stilistinių taisymų, kad nenukentėtų autorės unikalumas, juk Saulė dėl to ir laimėjo, kad nesilaikė nustatytų standartų, nerašė pagal šablonus“, – pasakojo mokytoja.
Saulė Bulavaitė mano, kad išskirtinį požiūrį į gyvenimą jai išugdė tėvai: „Jie manęs niekada nevaržė, nekontroliavo, visada leido spręsti pačiai. Galbūt todėl dabar ir esu tokia, kokia esu.“

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...