Bažnyčiai pasiūlė… parduoti turtą

Bažnyčiai pasiūlė... parduoti turtąŠįkart Plungės bažnyčios klebono Juliaus Meškausko prašymas skirti 150 tūkst. litų kryžiaus remontui Plungės rajono savivaldybės tarybos Ekonomikos, finansų ir biudžeto komiteto narių liko neišgirstas. Jeigu komiteto pirmininkas Visvaldas Nekrašas ir Aidas Kėsas dar abejojo, Mykolas Pronckus buvo kategoriškas: bažnyčia – ne Savivaldybės įmonė.Posėdyje dalyvavusi administracijos direktorė Asta Beierle-Eigirdienė komiteto nariams sakė, kad klebonui buvo pasiūlyta peržiūrėti prioritetus – pirmiausia atlikti svarbiausius darbus, o po to, kai bus pinigų, likusius. „Savivaldybė šiemet neturi teisės imti paskolų, jeigu tai nėra Europos Sąjungos remiami projektai, – kalbėjo ji. – O savo pinigų neturime, todėl šįkart apie prisidėjimą negali būti nė kalbos.“
Komiteto narys Adomas Zamulskis sakė: „Bažnyčia turi daug nekilnojamojo turto: pastatų, žemės sklypų. Dalis statinių apleisti ir griūva. Yra žmonių, kurie ir namus, ir žemę nupirktų, tačiau bažnyčia nieko neparduoda. Reikia remontuoti bažnyčią, parapijos namus, kitus religinės paskirties pastatus, lai parduoda turto dalį ir visas savo problemas išspręs be Savivaldybės pagalbos.“
Nepritarta ne tik bažnyčios prašymui. Nebus įgyvendinamas ir vienas Europos Sąjungos projektas, skirtas holokausto aukoms atminti. Jį buvo žadama teikti pagal programą „Europa – piliečiams“. Dėl šio projekto suabejojęs Vietos ūkio ir ekologijos komitetas nepriėmė jokio sprendimo ir pasiūlė jį apsvarstyti Ekonomikos, finansų ir biudžeto komitete.
Politikams užkliuvo tai, kad prisidėti tektų net 30 proc. projektui įgyvendinti gautų 132 tūkst. litų, o Savivaldybės dalis būtų 57 tūkst. litų. Kaip sakė M. Pronckus, „išleis tūkstančius pliurpalams.“ Pirmininkas V. Nekrašas, matyt, nujausdamas komiteto narių nuomonę ir taupydamas laiką, į beletristiką nesileido ir niekam žodžio nesuteikė, o iškart pasiūlė balsuoti. Visi keturi komiteto nariai balsavo prieš.
Šiek tiek sėkmingesnis buvo Plungės ligoninės bandymas. Direktorius Antanas Martusevičius sakė, kad neverta taisyti sugedusio kompiuterinio tomografo. Remontui išleistų apie 400 tūkst. litų, o nuo ateinančiųjų metų pradžios šios kategorijos tomografai nebebus gaminami, tad ir atsarginių dalių jiems nebus. Todėl ligoninė nori įsigyti naują, kainuojantį 1,5 milijono litų. Jis būtų perkamas išsimokėtinai, tačiau reikalingas nemažas pirminis įnašas. Ir paminėjo, jog per metus tomografas ligoninei „uždirba“ apie 440 tūkst. litų. Dabar šiuos pinigus pasiima Telšių, Mažeikių ligoninės, kur plungiškiai medikai siunčia savo pacientus.
V. Nekrašas sakė, kad gal per anksti vadovams buvo padidinti atlyginimai – gal pirmiau reikėjo tomografą nusipirkti. Jo nuomone, pelningai dirbanti įmonė jį įsigyti gali pati, ypač žinant, jog per trejus metus prietaisas atsipirks. Komiteto pirmininkas priminė ir tai, kad dabar sugedusiam kompiuteriniam tomografui pirkti Savivaldybė buvo skyrusi 200 tūkst. litų. Jo nuomone, gal jau tuomet reikėjo pagalvoti ir pirkti ne seną, kuris greitai sugedo, o naują.
M. Pronckus su pirmininko nuomone nesutiko ir sakė, kad ligoninė – Savivaldybės įmonė, todėl jai padėti būtina. Be to, pasak pirmininko, šis prietaisas reikalingas rajono gyventojams. Kad Savivaldybė turi prisidėti, manė ir Aidas Kėsas. Jis siūlė skirti 10 proc., tačiau taip pat nežinojo, iš kur gauti lėšų. Administracijos direktorė priminė, kad čia – ne Europos Sąjungos projektas, tad paskolos Savivaldybė negaus ir šiemet pinigų nebus.
Tačiau buvo nuspręsta, jog prisidėti, matyt, teks, bet tik ateinančiais metais ar dar vėliau. Baigiant svarstyti šį klausimą, V. Nekrašas tarė: „Priminsiu: jeigu Savivaldybė būtų pardavusi polikliniką, pinigų būtų užtekę visiems – ir tomografui, ir bažnyčiai, ir projektui holokausto aukoms atminti.“

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...