Energetikai nepasiekiami… gyvenantiems tamsoje

Energetikai nepasiekiami... gyvenantiems tamsojeGegužės 8-ąją buvo treji metai, kai Nausodžio seniūnijos Varkalių kaime gyvenantys Birutė ir Petras Dygliai… skendo tamsoje. Tikrąja to žodžio prasme. Dar 2009-ųjų gegužės 8-ąją UAB ELTI jiems parengė projektą, kad nuo elektros pastotės iki jų naujai pastatyto namo būtų nutiestas kabelis ir įvesta elektra. Ramia širdimi Birutė Dyglienė tą projektą nunešė į AB „Lesto“ Plungės skyrių. Čia moteris išgirdo, kad projektas… neužbaigtas ir nepatvirtintas. Energetikai jai pasakė, kad pirmiausia žygiuotų į Plungės savivaldybę. Nuo tos akimirkos ir prasidėjo varkališkių kryžiaus keliai…Tai vieno, tai aštuonių dokumentų trūksta…
Savivaldybėje moteriai paaiškino, kad su tuo projektu turi vaikščioti ne ji, o projektuotojas Jonas Pupinikas. „Paaiškinau, kad noriu, jog viskas būtų kuo greičiau padaryta, todėl ir vaikštau pati. Sumokėjau 250 litų ir palikau projektą, kad jį valdininkai patvirtintų. Po to čia pasirodydavau kas dvi savaites, bet man vis kartojo, jog projektas dar nepatvirtintas. Galiausiai pareiškė, kad nebevaikščiočiau – girdi, jie patys paskambinsią. Niekas neskambino, tad ir vėl myniau tuos pačius kelius, kol pagaliau išgirdau – projektas patvirtintas“, – pasakojo Birutė Dyglienė.
Tuomet varkališkė vėl kreipėsi į Joną Pupiniką, kad šis tą projektą pristatytų energetikams. Projektuotojas jį nusiunčia į AB „Lesto“ Klaipėdos skyrių. Prabėga dar kelios savaitės, kol vieną dieną jai paskambina minėtos bendrovės Plungės skyriaus darbuotojas ir pareiškia, jog projektas – nepatvirtintas, nes trūksta kažkokio dokumento. Jonas Pupinikas tą dokumentą nuneša, plungiškiai energetikai jį išsiunčia į Klaipėdą, o po kelių savaičių varkališkė išgirsta, kad dar trūksta… 8-ių dokumentų. Kadangi po projektu pasirašė ne tik projektuotojas, bet ir įmonės Plungės skyriaus darbuotojas Vytautas Mitkus, moteris bando iš jo sužinoti, ko tam jos projektui trūksta. Šis su klausinėtoja į kalbas nesileido.
„Kliūčių ruožo“ galo nematyti
Jonas Pupinikas pasiima projektą ir renka tuos reikalaujamus dokumentus. Bėga ne tik mėnesiai, bet ir metai. Birutė ir Petras Dygliai kantriai laukia, kol jų name pagaliau įsižiebs elektra. Tik šviesos tame biurokratinio tunelio gale kaip nematyti, taip nematyti. Klaipėdos energetikai projektą atmetė net tris kartus. Kažkokiu būdu varkališkė išsiaiškino, jog Klaipėdos skyriuje dirba moteris, kuri niekaip nesutinka projekto patvirtinti ir nepaaiškina, kodėl taip elgiasi. Ją pasiekia ir dar vienas gandas – esą AB „Lesto“ išnaudojo visus metų pinigus, dėl to ir delsia jos projektą tvirtinti.
Atėjo 2011-ieji. Ir tada varkališkė išgirdo, kad jų projektą turi „pramušti“ kažkoks Remigijus. Sunkiai, bet pavyksta gauti to Remigijaus telefoną. Tik iš to –
jokios naudos. Paslaptingasis Remigijus nei ką nors girdėti, nei su ja kalbėti nori. Pareiškęs, kad niekur nepasirašęs, išjungia telefoną. Taigi naujakurių šeima vėl lieka… prie suskilusios geldos. Tada Birutė Dyglienė ne juokais supyksta ir kartu su vyru ateina į „Žemaičio“ redakciją. Jiems abiems tas energetikų nutiestas „kliūčių ruožas“ visiškai nervus sugraužė.
Mėgėjai pasigirti bet kokios kritikos… kratosi
Norite tikėkite, norite – ne, bet tuomet prasidėjo ir „Žemaičio“ kryžiaus keliai. AB „Lesto“ į redakcijos laiškus ir telefono skambučius nesiteikė atsakinėti, nors vos ne kasdien mūsų žurnalistų elektroninio pašto dėžutės yra užkemšamos šios bendrovės laiškais. Jų klerkai nepamiršta pasigirti, kaip tauta sako, mažiausiu pirstelėjimu, o kad žmogus trejus metus tamsoje po savo namus slankioja – niekam galvos neskauda.
Vienintelis Jonas Pupinikas su žurnalistais bendravo normaliai. Jis paaiškino, kad projektas daugiausia strigo dėl to, jog kabelio trasą teko derinti su kito sklypo savininke, kuri savo žemę buvo padovanojusi sūnui. Ten, kur kabelis eis valstybine žeme, problemų nėra, bet su savininkais… oi, kaip sunku bendrą kalbą rasti. Kol projektuotojas derino tuos reikalus, pasikeitė sąmata, pasibaigė ir techninėms sąlygoms skirti terminai, atsirado kitų problemų bei nesibaigiančių „Lesto“ reikalavimų. Ir vis tiek treji metai – daugiau negu daug.
Tebūnie šviesa!
Tautoje sklando juokelis apie elektriką, kuris šūktelėjo: „Tebūnie šviesa!“, bet… elektros taip ir neįjungė. Ar panašiai nenutiks ir varkališkiams Dygliams? O gal ir ne. Mat, nors AB „Lesto“ su žurnalistais ir nebendravo, matyt, mūsų laiškai jų padus vis dėlto pakirbino, nes reikalai bent jau šiek tiek pajudėjo. Kaip sakė Birutė Dyglienė, „Lesto“ su jais jau pasirašė sutartį ir varkališkiai energetikams sumokėjo 6000 litų, kad nuo transformatorinės iki pagrindinio kelio būtų nutiestas kabelis. Dar apie 40 metrų iki namo kabelį šeimininkai turės nusitiesti patys.
Energetikai įsipareigojo darbus atlikti per 75 dienas. Apie pusę šio laiko jau prabėgo. Darbų – nematyti, tačiau varkališkiai viliasi, kad jų kryžiaus keliai jau pasiekė paskutiniąją stotelę. Ir jeigu ne gegužę, tai birželį jie elektrą jau turės.

P. S. Kai rašinys jau buvo parengtas spaudai, „Žemaičio“ žurnalistai užsuko į Birutės ir Petro Dyglių sodybą. Ir ką jūs manote – varkališkai pagaliau sulaukė energetikų, tad jų namuose jau buvo šviesu.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...