„Turiu dvi ydas – sąžiningumą ir jautrumą“

„Turiu dvi ydas – sąžiningumą ir jautrumą“Plungės Senamiesčio vidurinė mokykla atsisako pripažinimą pelniusio lengvosios atletikos trenerio Eugenijaus Jurgučio paslaugų. Kūno kultūros mokytoju dirbančio vyro dienos šioje mokykloje jau suskaičiuotos.


Mokytojo darbas liks praeityje
Bitute darbininke save vadinantis 53-jų metų E. Jurgutis iš tiesų turi solidų darbo stažą. Vaikystėje tolimųjų reisų vairuotoju svajojęs tapti vyras pasuko visai kita kryptimi ir dabar yra sukaupęs net 32-ejų metų patirtį dirbdamas kūno kultūros mokytoju Senamiesčio mokykloje bei lengvosios atletikos treneriu Plungės sporto mokykloje.
Žinią apie etatų mažinimą E. Jurgutis labai išgyvenęs. „Būdavo, grįžti namo ir sėdi iki dviejų valandų nakties žiūrėdamas į vieną tašką“,- sunkias akimirkas prisiminė treneris. Dabar su šia mintimi jis jau apsipratęs ir dėl to yra labai dėkingas žmonai. Tai ji palaikė vyrą sunkiu metu. „Užteko to, kad leido pabūti su savimi, nieko neklausinėjo, galėjau ramiai susidėlioti mintis“, – pasakojo E. Jurgutis. Treneris teigė, kad yra atsidavęs abiems darbams. Tačiau pažymėjo ir tai, jog, net išėjus iš Senamiesčio mokyklos, veiklos jam netrūks, mat darbas Sporto mokykloje reikalauja daug laiko, be to, treneris konsultuoja Klaipėdos universiteto krepšinio komandą.
Reikia išmokti valdyti emocijas
E. Jurgučiui patinka trenerio darbas. Vyras teigia, kad dirbti treneriu – savotiškas azartas. „Jei mano auklėtinis pasiekia aukštų rezultatų, jam sakau, kad rasiu už jį gabesnį“, – šypsodamasis pasakojo treneris. Tokiu būdu išsikeliąs sau siekių bei skatinąs auklėtinius dar rimčiau plušėti treniruotėse. Anksčiau treneris sakosi buvęs visai kitoks: „Kažkada buvau labai griežtas, reiklus, dabar esu supratingesnis, daugiau stengiuosi patarti, o ne barti“, – sakė jis. Pasak E. Jurgučio, laikui bėgant supranti, kad svarbiausia – padėti sportininkui „užaugti“ doru ir, žinoma, sveiku žmogumi. „Tačiau kaip žmogus turiu dvi ydas – sąžiningumą ir jautrumą“, – atsidūsdamas pareiškė E. Jurgutis. Kodėl šias savybes pavadino ydomis? Anot trenerio, šiandien jos, kaip ir daugelis kitų dalykų, yra prardusios vertę, todėl dažniau pakiša koją nei gelbsti. Dirbant treneriu, labiausiai reikia pažaboti jautrumą, išmokti valdyti savo bei auklėtinių emocijas. Ypač sunku, kai pralaimima svarbiose varžybose.Tada savo išgyvenimus tenka palaidoti giliai viduje. „Reikia išlikti šaltu, negalima rodyti savo nusivylimo, pykčio ar apmaudo, nes tai lengvai pastebi auklėtiniai“, – savo patirtimi dalijosi treneris. Ir pridūrė, jog išgyvenimai – neišvengiami. Dėl nesėkmių sielojasi tiek treneris, tiek sportininkas. Treneriui svarbiausia – gerai pažinti savo auklėtinių asmenybės psichologinius ypatumus, nes tada lengviau atsikratyti įtampos bei streso.
Planuoja net eilinę darbo dieną
E. Jurgutis mano, kad gerus jo darbo rezultatus lemia viena iš jo būdo savybių – sistemingai suplanuotos treniruotės. Treneris iki smulkmenų planuoja net eilinę savo darbo dieną. „Užrašuose pasižymiu net tai, kada ir kaip turiu padėti, tarkim, traumą patyrusiam auklėtiniui“, – akcentavo treneris. Jis gyvenąs pagal susiplanuotus punktus. Šiuo metu asmeninis E. Jurgučio kalendorius užpildytas iki pat rugpjūčio 15 dienos. „Bet dar nežinau, ką veiksiu rugpjūčio 16-ąją“, – juokėsi treneris. Paklaustas, ar žmonai priimtinas toks vyro darbo tempas ir ar belieka laiko šeimai, treneris atsakė, kad… toks darbas, žmona prie to jau pripratusi. Anot E. Jurgučio, truputį pailsėti galima tik žiemą. Tada daugiau laiko ir skiria žmonai, kartu vyksta aplankyti Airijoje gyvenančių dukros ir anūkėlės. Trenerio pomėgis – žvejyba. Jis pasigyrė turintis net keletą meškerių, tarp kurių yra dovanotų kokių nors varžybų ar čempionatų metu.
Tarp auklėtinių – tarptautinio lygio sportininkė
E. Jurgutis atviravo, jog dažnai pamąstantis apie „laiko mašiną“. Jei galėtų laiką atsukti atgal, ko gero… atsisakytų trenerio darbo. „Vis dažniau pajuntu tam tikrus sveikatos sutrikimus“, – prisipažino mokytojas. Todėl, „grįžęs į praeitį“, jis labiau saugotų savo sveikatą. Tačiau nepaisant to, kad trenerio darbas – gana alinantis, jis džiaugiasi savo veikla, širdį glosto auklėtinių pasiekimai, o jų – daug. Antai E. Jurgučio auklėtinė Gintarė Nesteckytė – uolio į aukštį savo amžiaus grupėje rekordininkė. Plungiškė Estijoje vykusiame Baltijos šalių jaunių (U-18) lengvosios atletikos mače, šuolio į aukštį rungtyje įveikusi į 187 cm aukštį pakeltą kartelę, pagerino Lietuvos šešiolikmečių rekordą ir tapo šios rungties nugalėtoja. G. Nesteckytė dalyvaus pasaulio jaunimo iki 20 metų čempionate, kuris vyks Barselonos mieste, Ispanijoje. Gintarę treneris vadina tarptautinio lygio sportininke. Be abejonės, yra ir daugiau trenerio auklėtinių, kurie gali didžiuotis aukštais pasiekimais, tačiau reikėtų ilgai juos vardinti.
Įdomi trenerio nuomonė apie šiuolaikinį jaunimą. Pasak E. Jurgučio, šiandien jis – labai suagresyvėjęs. „Kartą paprašiau vaikinų mieste pakelti ir išmesti jų pačių numestą šiukšlę, o šie atšovę: „Kuo tu išskirtinis, pats ir išmesk“, – nemaloniais prisiminimais dalijosi vyras. Treneris pažymėjo, kad dažnas jaunas žmogus šiandien yra kamuojamas ir vienokių ar kitokių ligų, nes sumažėjęs jo fizinis aktyvumas.
Svajoja pamatyti pasaulį
Apie planus E. Jurgutis kalbėjo nedrąsiai, teigė gyvenąs negalvodamas, kas bus po kelerių metų, o pasiteiravus, ar įsivaizduoja save po kokio dešimtmečio, nusijuokęs atšovė: „Juk nesu Koščėjus Nemirtingasis…“ Anot jo, negali galvoti apie tokią tolimą ateitį, juk net nežinai, kas tavęs laukia rytoj… Mokytojas tik nori įgyvendinti savo gyvenimo svajonę – pakeliauti su šeima po pasaulį. „Dirbant treneriu kelionių netrūksta, bet tik keliaujant savo malonumui gali pamatyti tikrąjį aplankomų šalių, miestų grožį“, – teigia E. Jurgutis.
Viso susitikimo metu E. Jurgutis žavėjo savo santūrumu, buvo galima justi iš jo sklindančią ramybę, harmoniją, šilumą. Bet kartu jis atsiskleidė ir kaip tvirtas bei svarią nuomonę tam tikrais klausimais turintis žmogus.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...