Pasveikinti naujieji Plungės garbės piliečiai

Pasveikinti naujieji Plungės garbės piliečiaiŠeštadienį Plungės žemaičių dailės muziejuje vyko neeilinis Savivaldybės tarybos posėdis, kurio metu iškilmingai pasveikinti naujai išrinkti Plungės garbės piliečiai – Jakovas Bunka bei Genovaitė Žiobakienė.Šių žmonių nuopelnai buvo pristatyti posėdyje dalyvavusiems Seimo, Plungės rajono savivaldybės tarybos, organizacijų nariams, į miesto šventę atvykusiems svečiams iš užsienio.
Jakovo Bunkos asmenybė bene ryškiausiai visą gyvenimą skleidėsi tautodailės plotmėse, jis daug prisidėjo ir saugojant žydų tautos atminimą. J. Bunka suregistravo ir aprašė Plungės rajone buvusias holokausto vietas, sukūrė ir pastatė memorialines skulptūras. 1986-1989 m. Kaušėnuose, šalia Plungės, buvo įrengtas medžio skulptūrų kompleksas, memorialas holokausto aukoms atminti. Su sūnumi ir keliais pagalbininkais J. Bunka įsteigė ir paramos bei labdaros fondą, prisidėjo prie iki šiol „Saulės“ gimnazijoje veikiančio Tolerancijos centro steigimo. Kaip kūrėjas, J. Bunka yra surengęs per 20 parodų Lietuvoje ir užsienyje, jis – ir knygų „Plungės žydų istorija“ bei „Mano miestelis Plungė“ autorius. 2009 m. J. Bunka apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi.
Žinoma ir kūrybinga pedagogė bei gera organizatorė Genovaitė Žiobakienė – Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos direktorė, Lietuvos muzikos ir meno mokyklų vadovų asociacijos valdybos, Lietuvos akordeonininkų asociacijos prezidiumo, Plungės rajono švietimo metodinės tarybos, Plungės rajono savivaldybės Kultūros tarybos, Ryšių su užsieniu komisijos narė, Plungiškių draugijos viceprezidentė.
Jos vadovavimo Meno mokyklai metu įkurti dailės ir choreografijos skyriai. Genovaitė Žiobakienė Plungei nusipelnė kaip kompozitoriaus ir dailininko M. K. Čiurlionio kūrybinio palikimo populiarintoja, ji – viena iš Mykolo Oginskio festivalių rengėjų.
Garbės piliečius pasveikino Seimo nariai Jurgis Razma, Jonas Jagminas, Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos kolektyvas, Oginskių dvaro bičiulių klubo nariai, kiti. Jakovas Bunka atsidėkodamas sakė, kad jam suteiktas garbės piliečio vardas skiriamas visiems jo tautos žmonėms, o Genovaitė Žiobakienė teigė esanti pasiruošusi ir toliau dirbti tokia pat dvasia.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...