Auga mažų būstų poreikis

Auga mažų būstų poreikisNekilnojamojo turto agentūrų atstovai vis drąsiau kalba apie būstų kainų smukimą. Ir ne be pagrindo – lyginant paskutinius tris mėnesius, Lietuvos didžiuosiuose miestuose pastebimiausias kainų kritimas užfiksuotas gegužę. O ar verta sunerimti būstus parduodantiems Plungės krašto žmonėms ir trinti rankomis įsigyti besiruošiantiems, aiškinosi „Žemaitis“.Domėjimasis agentūrų teikiamomis paslaugomis išlieka
„Žemaičio“ žurnalistai susisiekė su Plungėje savo paslaugas teikiančiais nekilnojamojo turto agentūrų atstovais. Domėjomės, ar nesumažėjusi agentūrų paslaugų paklausa. Visi, kaip susitarę, tikino, jog norinčiųjų parduoti ar įsigyti būstą skaičius nėra sumažėjęs, o ir nekilnojamojo turto kainomis žmonės aktyviai domisi. Pasak kai kurių agentūrų darbuotojų, pagalius į ratus jiems kaišioja nemokamais skelbimais perpildytos internetinės svetainės. Tačiau žmonės, taupantys laiką bei ieškantys geriausio pasiūlymo, be abejonės, kreipiasi į agentūras.
Nekilnojamojo turto agentūroje „RE/MAX Lietuva“ dirbantis Edgaras Untulis teigia, kad Plungės miestas nėra didelis, todėl atitinkama ir būstų pasiūla bei paklausa, tačiau žmonės domisi kainomis. Vienus domina pardavimas, kitus – pirkimas, treti naudojasi nekilnojamojo turto vertintojų paslaugomis.
Butų kainos Plungėje – gerokai „aptirpusios“
Portalo EDOMUS.LT kainų statistikos duomenimis, 2011 m. gegužę buto Plungėje vidutinė kvadratinio metro kaina siekė 1829, o šių metų gegužę – vos 1408 litus. Tai patvirtino ir E. Untulis, tačiau pažymėjo, kad šie skaičiai dar nėra taškas sakinio gale, mat pardavėjas, galvodamas apie derėjimosi galimybę, kainą nurodo didesnę. Vadinasi, reali pardavimo kaina neatitinka nurodytosios skelbime.
Nekilnojamojo turto brokeris paminėjo ir tai, kad šiuo metu butų kainos Plungėje svyruoja nuo 1000 iki 1500 litų už kvadratinį metrą. „Tikslių skaičių negaliu įvardyti, nes tai prilygtų prekės maiše įvertinimui, kadangi būsto kaina priklauso nuo jo būklės ir kitų veiksnių“,- sakė E. Untulis. Paprasčiau tariant, jei šiandien trijų kambarių buto, kurio plotas – 78 msup2;, vidutinė kaina – 80000 litų, tai praėjusiais metais tuo pačiu laiku už jį būtų buvę prašoma apie 111000 litų.
Anot E. Untulio, svarbu pabrėžti, kad šiandien nekilnojamojo turto kainos stabilizavosi. Ko gero, džiūgauti gali tik būsimi pirkėjai, nes specialistai mano, kad artimiausiu metu kainos augti nežada.
Skolos veja žmones iš namų
Plungės nekilnojamojo turto rinkoje besisukantis E. Untulis teigia, kad vis dažnesniu reiškiniu tampa būsto pardavimas dėl už šildymą „smaugiančių“ skolų. Ypač tai pastebima vasarą ir rudenį, mat žmonės, nepajėgdami padengti už šildymą susidariusių įsiskolinimų ir kaip maro bijodami artėjančio šildymo sezono, parduoda butus ir sprunka į kaimus. Kita priežastimi dažnai tampa ne mažėjančios, o dėl gyventojų nemokumo vis augančios būsto paskolos sumos. Juk net lietuviui nėra lengva išgyventi, kai išlaidos viršija pajamas.
Dėl išvardytų priežasčių rimtais butų konkurentais tampa gyvenamieji namai užmiestyje arba kaimo sodybos. Pasak brokerio, butus į gyvenamuosius namus išmainę plungiškiai džiaugiasi, kad artėjant mėnesio pabaigai pašto dėžutėse neberanda įspūdingų sąskaitų už šildymą.
Lietuviai mokosi taupyti
Įdomų faktą išsiaiškinome atlikę nedidelį eksperimentą. Paskambinę pagal skelbimus, kuriuose žmonės rašo, jog pirktų būstą Plungėje ar Plungės priemiestyje, siūlėme įsigyti 3-4 kambarių butus arba 150-200 msup2; gyvenamuosius namus. Vos vienas kitas būsto ieškantis pašnekovas pasidomėjo pasiūlymais, visi kiti pareikšdavo ieškantys kur kas mažesnio ploto būsto. Svarbiausia tokio pasirinkimo priežastis – pigus išlaikymas. Matyt, lietuviai bus pasekę vakariečių pavyzdžiu ir vietoj didelio ploto būstų mieliau renkasi mažus, bet ekonomiškus.
„Žemaičio“ žurnalistų nuomonės nepaneigė ir E. Untulis. Pasak jo, populiariausi ieškomi būstai šiuo metu – 2-jų kambarių butas arba gyvenamasis namas. O ir pastarasis – ne daugiau 100 msup2; ploto.
Analogiška situacija ir dėl naujai statomų namų – atsisakoma „salių“, statomi mažų plotų namukai. Žinoma, svarbiausią vaidmenį čia vaidina aukštos sklypų kainos, o kita priežastimi tampa tai, jog žmonės nebenori būti namų „įkaitais“ ir visą laisvą laiką skirti jų priežiūrai.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...