Braškių karalienė išsirpo stalgėniškių lysvėje

Braškių karalienė išsirpo stalgėniškių lysvėjeStalgėniškiai Elena ir Vytautas Jundulai turi kuo džiaugtis ir didžiuotis – jų braškyne išsirpo 178 gramus sverianti braškė, kuri pateks į Lietuvos rekordų knygą (iki šiol daugiausiai sveriančia buvo užregistruota 150 gramų uoga). Elena Jundulienė įdomios formos braškę milžinę lysvėje pamatė prieš gerą savaitę, kai ši dar buvo nė sirpt nepradėjusi. Visas tas dienas moteris savo radinį slėpė. Ypač nuo vaikų: dvylikametės Paulinos, aštuonmečio Augusto ir dar trejų neturinčio Simono. Bijojo, kad smalsaudami vaikai uogos nepražudytų. Elena Jundulienė taip džiaugėsi braške, kad nusprendė ją parodyti ne tik kaimynėms, bet ir „Žemaičio“ skaitytojams.

Atvažiavę į stalgėniškių namus, išvydome paskui žoliapjovę vaikštantį Vytautą Jundulą. Po kiemą vaikų apsupta sukinėjosi ir Elena. Visas būrys pasukom braškyno link. Mažieji nekantravo – jie taip pat norėjo kuo greičiau pamatyti, kokią uogą jų mama užaugino. Deja, vaikams teko luktelėti, nes moteris bijojo, kad jie neištryptų braškyno. Tačiau kai nuskinta milžinė atsidūrė ant stalo, jie galėjo ją ir pakilnoti, ir rankose palaikyti. Mažajam Simonui uoga, kurios mama neleido paragauti, nebuvo labai įdomi. Jo dėmesys nukrypo į ant stalo padėtą nuplautų dubenėlį braškių.
Stalgėniškė pasakojo, jog braškes augina jau aštuoneri metai – nuo to laiko, kai grįžo į vyro gimtinę ir nusipirko čia sodybą. Daigų davė viena kaimynė, po to – kita, taip braškynas ir išsiplėtė. Iš Daugėdų kilusi, Kauno Stepo Žuko meno mokykloje rūbų modeliavimo specialybę įgijusi moteris šiuo metu augina mažąjį sūnelį. Prieš tai ji vyro įmonėje dirbo buhaltere.
Laisvalaikiu Elena kuria modelius ir siuva rūbus savo draugams, giminaičiams, pažįstamiems. Kaip juokavo Vytautas, ji jau yra pasiuvusi viską, pradedant prijuoste ir baigiant kostiumu. Šiuo metu laisvomis valandėlėmis kūrybinga moteris siuva žaislus. Ir ko čia tik nėra: ir didžiulių žuvų, ir varliukų, ir mažų banginių, ir drugelių. Kad vaikai visų jų neištepliotų, kai kuriuos slepia palėpėje.
Apžiūrėję braškę, tarsi kokią podiumo gražuolę nufotografavę ją iš visų pusių, kartu su šeimininkais nusprendėme uogą pasverti. Elena Jundulienė buvo įsitikinusi, jog mažiausiai šimtą gramų braškė svers. Ir kaip nustebo ir šeimininkai, ir žurnalistai, kai pasvyravusi svarstyklių rodyklėlė „sustingo“ ties 180 gramų… Nusprendėme braškę nusivežti į parduotuvę „Aibė“ ir pasverti elektroninėmis svarstyklėmis.
Išvydusios tokio dydžio braškę, nustebo ne tik pardavėjos, bet ir parduotuvėje buvę pirkėjai. Dar garsiau ne vienas aiktelėjo, kai svarstyklės parodė, jog uoga sveria 178 gramus. Tada jau ne tik Elena Jundulienė manė, bet ir visi buvę parduotuvėje pritarė, jog būtinai reikia paskambinti Lietuvos rekordus registruojančiai organizacijai.
Grįžus mums į redakciją, vėl paskambino Elena Jundulienė ir pasakė, kad rekordas bus užfiksuotas. Tam reikės fotokorespondento padarytų nuotraukų ir filmuotos medžiagos.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...