Takas šaltinio link – ir patogesnis, ir saugesnis

Takas šaltinio link – ir patogesnis, ir saugesnisTuri stebuklingų galių ar ne menamoje Lopaičių šventvietėje tekantis šaltinis, niekas šiandien negali nei patvirtinti, nei užginčyti, tačiau mokslininkų, turistų susidomėjimas ne tik juo, bet ir visu spėjamu Lopaičių etnomitologiniu kompleksu – didžiulis. Žinią apie šiame Rietavo savivaldybės kaime esančią nepaprastą vietą plačiai paskleidęs kraštotyrininkas, žurnalistas, Rietavo miškų urėdijos atstovas ryšiams su visuomene Eugenijus Bunka užpraėjusį penktadienį paskelbė, jog Rietavo miškų urėdija minėtame komplekse jau baigė įgyvendinti techninį projektą ir visiškai įrengė pažintinius takus. Stebuklingo (kaip kai kurie sako) vandens pasisemti atvykusiesiems pasiekti šaltinį dabar – kur kas paprasčiau, mat jo link žmonės nuo šiol keliaus patogiu, ilgu lieptu. Į Lopaičius susirinkę valdžios atstovai tą penktadienį perkirpo simbolinę liepto atidarymo juostą.Atvykti į šį kaimą turistus traukia ne tik esą stebuklingų gydomųjų galių turįs šaltinio vanduo. Žmones domina ir čia esantis piliakalnis, ant kurio XIII a. galėjusi stovėti didžioji Žemaičių kunigaikščio Vykinto pilis. Dažnas atvykėlis, saujoje suspaudęs akmenėlį, dairosi vadinamojo norų išsipildymo akmens, ant kurio, tikėdamas, jog troškimai išsipildys, paliks savąjį, šeimos pagausėjimo norinčios poros prisėda ant tariamo vaisingumo akmens, o besirūpinantys sveikata pirmiausia aplanko gydančiu vadinamą akmenį. Didžiausio lankytojų dėmesio sulaukia spėjamas dolmenas, o mįslingieji akmenys su žmogaus veido įspaudais ar pusmėnulio formos nuoskala – taip pat diskusijų objektas.
Šiuos ir kitus objektus lengviau rasti padės įrengto pažintinio tako pradžioje esantis stendas, kuriame – spėjamos šventvietės bei jos apylinkių schema, pažintinis maršrutas. Be to, dabar šventvietėje gausu nuorodų.
Užpraėjusį penktadienį į Lopaičių šventvietę susirinkusiems valdžios atstovams – Seimo nariams Jurgiui Razmai bei Remigijui Žemaitaičiui, Rietavo merui Antanui Černeckiui, administracijos direktoriui Vytautui Dičiūnui, Tverų seniūnui Antanui Zalepūgui – bei Plungės teritorinės darbo biržos direktorei Dangirutei Jurkuvienei, miškininkams ir kitiems E. Bunka priminė, o kai kam ir pirmąsyk papasakojo, kuo ypatingi Lopaičiai, bandė pagrįsti, kad čia tikrai buvusi pagonių šventvietė. „Įrodymų nebuvimas dar nėra nebuvimo įrodymas“, – pabrėžė jis.
Vėliau kalbėjęs Rietavo miškų urėdas Vacys Jankauskas juokaudamas sakė, jog Lopaičių piliakalnį „atradęs“ ir jį bei merą ten atviliojęs urėdijoje nuo 2001 m. dirbti pradėjęs E. Bunka. Nebebuvę kur trauktis, tad pamažu pradėtos tvarkyti piliakalnio prieigos, bet krizės metu darbai sustoję. „Pernai balsas pakuždėjo vėl traukti projektą iš stalčiaus“, – sakė jis. Meras A. Černeckis taip pat teigė, jog E. Bunka paakino tvarkyti, turistams pritaikyti Lopaičių piliakalnį ir jo prieigas. Jis dėkojo šiam entuziastui, urėdui bei visai Rietavo miškų urėdijai už įdirbį tvarkant Lopaičių šventvietę ir V. Jankauskui įteikė akmeninę vazą bei padėkos raštą. Šiems vyrams dėkojo ir J. Razma, bendruomenės vardu nuoširdų ačiū tarė Lopaičiuose gimęs, Lopaičiuose augęs Tverų seniūnas Antanas Zalepūgas ir padėkos raštais apdovanojo labiausiai prisidėjusius tvarkant kompleksą.
Po visų kalbų, pabrėžęs, jog UAB „Plungės lagūna“ darbus atliko ne pagal projektą, bet dar geriau, E. Bunka juostą perkirpti pakvietė šios įmonės valdybos pirmininką Almutį Bieliauską, Seimo narius J. Razmą, R. Žemaitaitį, merą A. Černeckį bei urėdą V. Jankauską.
O jau po to vieni skubėjo kopti į piliakalnį ir nuo jo pasigrožėti įstabiais Žemaitijos vaizdais, kiti po gamtą žvalgėsi eidami nauju, lyg asfaltas lygiu lieptu. Žengdami juo žmonės džiaugėsi, jog gali ramiai mėgautis atsiveriančiais vaizdais, nebijodami, kad kur koja paslys, buvo patenkinti ir tuo, kad einant yra kur įsikibti, o pavargus – prisėsti. Pasiekę devyngyslį šaltinį, jie atsigaivino tyru ir, kaip manoma, stebuklingu jo vandeniu.
Rietavo miškų urėdijai Lopaičių etnomitologinio komplekso sutvarkymas atsiėjo beveik 120 tūkst. litų.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...