Negi ir ateiviai pamėgo Platelių ežerą

Negi ir ateiviai pamėgo Platelių ežerąSpalio 18-osios ryto dar ilgai nepamirš Platelių seniūnijos Visvainių kaime gyvenantis dailininkas Pranas Daugintis. Tą rytą jis susiruošė nuo netoli namų esančio Platelių ežero kranto savo jachtą nuplukdyti iki „Klasco“ poilsiavietės, kad iš ten ją lengviau galėtų traktoriu parsigabenti į sodybą. Pakeliui planavo dar ir pažvejoti. Tik visi planai sužlugo, kai, praplaukęs Kuisių salą, netyčia pakėlė galvą aukštyn ir išvydo… danguje kybančią įspūdingo dydžio „lėkštę“. Dailininkas tarsi suakmenėjo: negalėjo nei pajudėti, nei galvos nuleisti. Tarsi stabo ištiktas, jis tik žiūrėjo į tą daiktą, kol šis staiga pajudėjo ir tarsi nusklendė iš pradžių Ubagų salos, o po akimirkos – Visvainių kaimo link.„Tada atsipeikėjau, griebiau telefoną ir paskambinau žmonai Danutei, kad bėgtų laukan skrendančio disko pažiūrėti. Mūsų namuose svečiavosi du klaipėdiškiai. Vienas jų iškart išpuolė į kiemą ir išvydo gan aukštai skrendantį kažkokį daiktą. Antrasis, kol susirado filmavimo kamerą, kol išbėgo į kiemą… nieko nebespėjo pamatyti. O aš tą daiktą mačiau taip aiškiai, kad spėjau įsidėmėti net atskiras detales. Didžiulis diskas buvo tamsiai pilkos spalvos. Jo pakraščiais sukosi tarsi kažkoks grąžtas. Kol diskas kabėjo virš mano galvos, jokios šviesos nemirksėjo, tačiau kai ėmė skrieti, įgavo žalsvai pilką, po kelių sekundžių – sidabrinę spalvą ir tada jau atrodė, jog disko pakraštys ryškiai šviečia.“
Pranas Daugintis sakė, kad pats reiškinys jo nenustebino – nustebino tik tai, jog šis didžiulis diskas pasirodė dieną ir pakibo gan žemai danguje. Iki to laiko dailininkas, kaip pats prisipažino, ne kartą buvo matęs daug įdomių dalykų. „Vasaras dažniausiai leidžiu jachtoje Platelių ežere, – pasakojo visvainiškis. – Ne kartą esu matęs įvairių skraidančių objektų, kurių vieni ypač ryškiai švietė, kiti – mažiau. Vieni buvo didesni, kiti – mažesni. O tai, jog stebiu ne žvaigždę, ne palydovą, suprasdavau iš skrydžio trajektorijos. Tie diskai juda ne tiesiai, kaip palydovas ar krintanti žvaigždė, bet laužytomis linijomis.“
Prieš susitikdami su Pranu Dauginčiu, užsukome į tame pat kaime gyvenančio buvusio policininko Donato Abručio sodybą. Jis jau buvo girdėjęs kaimyno nuotykį. Savo nuomonės apie tai nereiškė, bet papasakojo kitą – tos pačios dienos vakare nutikusį įvykį. „Nemažas mūsų būrelis tą vakarą ruošėmės su Tauragėje gyvenančio verslininko jachta paplaukioti po ežerą. Bekraunant į jachtą daiktus (aš tuo metu nešiau variklį), kažkas dangumi praskriejo. Pakėliau galvą ir pamaniau – palydovas. Po to kažkas riktelėjo: „Žiūrėkit, palydovas skrenda!“ Tam iš pradžių pritarė ir tauragiškis verslininkas Petras su žmona. Tačiau netrukus jie ėmė tarpusavyje kalbėtis, kad tai – jokiu būdu ne palydovo būta. Kodėl jie taip nusprendė, nežinau.“
Donatas Abrutis mums davė verslininko iš Tauragės telefono numerį. Paskambinom jam ir pasiteiravom, ar jis spalio 18-osios vakare ką nors matė virš Platelių ežero? Žmogus patvirtino matęs, o kad tai ne palydovas, nusprendė po to, kai išvydo, jog šviesulys dangumi tai greičiau, tai lėčiau juda. „Klausiate, kokio dydžio buvo? Didesnis ir ryškesnis už Šiaurinę žvaigždę. Kadangi dažnai vakarais ir naktimis plaukioju po Platelių ežerą, esu matęs vienu metu net kelis šviesulius, kurie tarsi žaidė tarpusavyje. Vieną kartą su pažįstamais žmonėmis tokį šviesulį itin aiškiai matėme – jis kokias 5-6 sekundes net stabtelėjo virš mūsų, o paskui staigiai nuskriejo ir dingo tamsoje. Spalio 18-osios vakare matytas šviesulys taip pat netrukus už medžių dingo“, – pasakojo verslininkas.
Tauragiškis sakė niekam apie savo matytus reiškinius nepasakoja ir įspūdžiais nesidalina, nes nenori, kad žmonės į jį pradėtų tarsi į kokį keistuolį žiūrėti. Ir mūsų paprašė jo pavardės neskelbti. Ne jis vienas ką matęs niekam nepasakoja. Tą pačią, spalio 18-ąją, danguje šviečiantį diską stebėjo ir Kretingos rajono Notėnų kaimo gyventojų šeima. (Tiesia linija nuo Platelių ežero iki Notėnų – apie 10 kilometrų.) Jie taip pat su niekuo apie šviesulį nesikalbėjo, tik disko skrydį su žmona stebėjęs vyras savo žento paklausė, ar gali būti, jog taip ryškiai ir taip plačiai apšviestas skrido lėktuvas? Išgirdęs žento abejones, žmogus daugiau nebediskutavo.
Vienintelis Pranas Daugintis nepabūgo keistuolio vardo (meno žmonėms tokie epitetai – įprasti) ir apie savo nuotykį papasakojo žurnalistams. Jis, kaip ir dauguma mūsų pašnekovų, netvirtino matęs ateivius, neprikūrė kitokių istorijų. Tik pasakė tai, ką tikrai labai aiškiai matė ir kokį jausmą tą akimirką patyrė. Ir visvainiškis, ir tauragiškis, ir kiti žmonės, su kuriais kalbėjomės apie Platelių ežerą pamėgusius skraidančius objektus ar skraidančias „lėkštes“, sakė, jog tai gali būti ir Žemės kūriniai – lėktuvai, kuriuos sukūrė vienos ar kitos šalies mokslininkai. Sukūrė ir šią paslaptį dabar vieni nuo kitų slepia.
Gali ir taip būti, tik kodėl tie diskai zuja aplink Platelių ežerą? Negi dar ne viską žinome apie netoliese buvusią sovietų raketinę bazę, kurioje dabar įkurtas Šaltojo karo muziejus? Tokias spėliones išgirdęs vienas plungiškis pajuokavo: „O gal ateiviai domisi Lietuvoje vykstančiais rinkimais ir stebisi, kokie mes nedemokratiški, jeigu savo balsus už dešimtinę parduodame…“ Juokauti galima, tačiau jau seniai visai žmonijai aišku, jog tol, kol nebus įminta tų skraidančių „lėkščių“ paslaptis, žmonių vaizduotę audrins spėliojimai apie ateivius ir tai, ką susitikimas su jais duotų – dar gilesnį suvokimą bei Visatos pažinimą ar civilizacijos pražūtį?..

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...