Po įtemptos kovos – Seimo senbuvio pergalė

Po įtemptos kovos – Seimo senbuvio pergalė53 balsai – tokiu skirtumu vakar pasibaigusiame antrajame rinkimų ture Plungės-Rietavo rinkimų apygardoje mandatą į Seimą laimėjo Jurgis Razma.Šią kovą, matyt, ilgai atsimins abu kandidatai: tiek ne vieną kadenciją Seime dirbantis konservatorius J. Razma, tiek, galima sakyti, politikos naujokas, Darbo partijos atstovas Mindaugas Jurčius. Mat po 20 valandos, kai buvo užrakintos rinkimų apylinkės ir pradėti skaičiuoti balsai, pirmieji skelbti preliminarūs rezultatai buvo palankūs M. Jurčiui. Ir tik po 22 valandos Vyriausioji rinkimų komisija, gavusi duomenis iš visų Plungės-Rietavo apygardos apylinkių, paskelbė, kad J. Razma surinko 6675 (50,20 proc.) , M. Jurčius – 6622 balsus (49,80 proc.).
Aktyviausiai J. Razmą palaikė gegrėniškiai (už jį šioje apylinkėje balsavo 62,65 proc. rinkėjų), Žemaičių Kalvarijos rinkėjai (61,64 proc.), stalgėniškiai (61,54 proc.). M. Jurčius daugiausiai balsų surinko Stanelių (67,40 proc.), Šateikių (61,40 proc.), Giliogirio (60,92 proc.) rinkimų apylinkėse.
Galimybe balsuoti iš anksto tiek pirmajame, tiek antrajame ture pasinaudojo panašus rinkėjų skaičius (iš anksto pirmajame ture Plungės-Rietavo apygardoje balsavo 5,61 proc. rinkėjų, antrajame – 5,41 proc.), tačiau pagrindinė rinkimų diena parodė gana mažą rinkėjų aktyvumą. 19 val. mūsų apygardoje tebuvo balsavę 27,34 proc. visų rinkėjų, o pirmajame ture tokiu metu savo balsus jau buvo atidavę 40,88 proc. rinkėjų. (Primename skaitytojams, kad rašinyje minimi rezultatai yra tik preliminarūs. Galutinius rinkimų rezultatus Vyriausioji rinkimų komisija paskebs po savaitės.)
Kaip sakė Plungės-Rietavo apygardos pirmininkė Lionė Jundulienė, balsavimas sekmadienį vyko sklandžiai ir ramiai. Negauta nė vieno nei rinkimų stebėtojų, nei gyventojų skundo dėl tvarkos pažeidimų. Šįkart balsai suskaičiuoti gana greitai, todėl, pasak L. Jundulienės, laukiant rezultatų iš apylinkių neteko naktinėti, kaip pirmajame ture.
***
Vakar „Žemaičio“ kalbintas Seimo narys J. Razma, priešingai, sakė įtampos pastarosiomis dienomis patyręs tiek, jog miego poreikio praktiškai nebejautė. Nors po įtemtos nakties politikas buvo gerokai pavargęs, vis dėlto sutiko atsakyti į kelis „Žemaičio“ klausimus:
– Kur sekmadienio vakarą laukėte galutinių rezultatų?
– Šį kartą vakarojau centriniame partijos štabe Vilniuje. Bet ir Plungėje, ir Rietave susibūrę mūsų partijos atstovai taip pat stebėjo tarpinius rezultatus ir nekantraudami laukė baigties.
– Ar toji baigtis – tai, kad laimėjote tokiu mažu skirtumu, – jums buvo netikėta?
– Tikėjau, kad kova bus labai sunki, nes mano varžovą palaikė susivieniję socialdemokratai, „tvarkiečiai“ ir „darbiečiai“. Bijojau, kad mano rinkėjų neužliūliuotų gana svari mano pergalė pirmajame ture. Be to, žmonės buvo klaidinami mano varžovo pasisakymus, esą J. Razma ir taip jau pateko į Seimą, tad jei laimės jis, Seime Plungė ir Rietavas turės du atstovus. O žemaičiui ilgai aiškinti nereikia, kad du geriau už vieną. Žodžiu, prieš mane buvo daug nepalankių aplinkybių, todėl ši pergalė man ypač brangi.
– Ar galime tikėtis, jog dabar, laimėjęs mandatą mūsų apygardoje, skirsite dar daugiau dėmesio Plungės ir Rietavo problemoms?
– Esu praktiškos natūros žmogus, man rūpi, kad būtų tęsiami pradėti projektai, kad nepristigtų finansavimo, todėl ir toliau tam skirsiu didžiausią dėmesį. Nors laukia nemažai permainų, keisis Ministrų kabinetas, bet atkaklumo man tikrai nepritrūks – kad ir kokios aplinkybės susiklostytų. Tikrai plungiškiai ir rietaviškiai mane matys ne rečiau, nei iki šiol.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...