Ugniagesys sėmėsi patirties tarptautinėse pratybose

Ugniagesys sėmėsi patirties tarptautinėse pratyboseNuo aštuntos ryto iki penktos vakaro būti prikaustytam prie kompiuterio, tvarkyti krūvas popierių bei nuolat suktis tų pačių žmonių rate… Toks darbas plungiškiui Modestui Norkui atrodo pernelyg nuobodus. Todėl šiandien jis – ne koks prekybos agentas, o visada pasirengęs padėti bėdos ištiktiems žmonėms ugniagesys gelbėtojas. Plungės priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje beveik dešimtmetį dirbantis ugniagesys per tuos tarnybos metus visko matęs: ir basomis ant sniego likusias šeimas, ir liepsnų pažymėtus nelaimingųjų veidus, ir ugnyje artimą žmogų palaidojusiojo nedžiūstančias ašaras… Tačiau visa tai atperka žmonių, dėkojančių už išgelbėtą turtą ar gyvybę, žodžiai bei žinojimas, kad nuolat esi reikalingas ir gali padėti. M. Norkus ne tik gelbėja plungiškių gyvybes bei turtą, bet mokosi teikti ir tarptautinę pagalbą. Neseniai jis grįžo iš NATO rengtų tarptautinių pratybų Gruzijoje „Georgia 2012“.Kaip ugniagesys jose atsidūrė? M. Norkus jau penkerius metus priklauso Lietuvos tarptautinės pagalbos teikimo komandai. Ji karts nuo karto dalyvauja tarptautinėse pratybose, į kurias vieną kartą siunčia vienus gelbėtojus, kitąsyk – kitus. Rugsėjį išvykti kelioms dienoms praktikuotis į Gruziją šįsyk siųstas ir plungiškis. Dar keturiasdešimties neturintis M. Norkus džiaugėsi tokia proga. „Tobulėjimui ribų nėra, – sako jis. – Teko dirbti su kitų šalių komandomis, pamatėme ir naujausios gelbėjimo įrangos. Nors stebino, kad patys gruzinai mažai ja buvo apsirūpinę. Kur kiti susikalba per racijas, jie – susišūkauja, susirėkauja…“
Pratybų metu buvo inscenizuotas žemės drebėjimas – sugriauta infrastruktūra, griuvėsiuose pagalbos šaukiasi žmonės, iš jų gniaužtų reikia išvaduoti ir žuvusiuosius. Tad plungiškis, kartu su kitais 29 lietuviais bei Armėnijos, Ukrainos, Kazachstano, Gruzijos, Azerbaidžano ir Makedonijos komandomis, kalnuotoje vietovėje netoli Tblisio griuvėsiuose ieškojo žmonių, teikė pirmąją pagalbą sužeistiesiems, likvidavo cheminius incidentus. Skirtingų šalių, skirtingų kompetencijų gelbėtojai mokėsi dirbti kartu, nepanikuoti, juk nežinia, kada tokios pagalbos gali iš tiesų prireikti. Tada nei gelbėtojo širdis, nei kojos negalės drebėti. Reikės veikti žaibiškai, užgniaužus visas emocijas ir susikoncentravus į vienintelį tikslą – išgelbėti kuo daugiau žmonių.
Pratybų metu po griuvėsius pasipylė daugiau nei 300 įvairiataučių gelbėtojų iš 32-jų pasaulio šalių. Lietuvių gelbėtojų gretose buvo ir medikų, ir kinologų su šunimis. Taigi viskas taip, kaip ir esant realiam pavojui.
Nors pavojus ir nebuvo tikras, pačioms keturių dienų pratyboms plungiškis su komanda atsakingai ruošėsi. Prieš išvykdamas į Gruziją, kelias dienas įgūdžius tobulino Ugniagesių gelbėtojų mokykloje. O grįžęs savo pasirengimą įvertino gerai.
M. Norkus sako, kad į tokias pratybas vyktų dar ir dar. Dalykams, kurie kada nors gali padėti išgelbėti dar daugiau gyvybių, jam negaila nei jėgų, nei laiko, nei, tuo labiau, noro. Tokį plungiškio savanoriškumą vertina ir džiaugiasi Plungės priešgaisrinės tarnybos viršininkas Mykolas Pronckus, kuris sakė savo pavaldinį vertinąs dar ir už tai, kad jis patikimas ir kaip geras darbuotojas gaisruose, ir kaip žmogus.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...