Ir aveles dalinosi, ir koše vaišinosi

Ir aveles dalinosi, ir koše vaišinosiPraėjusį trečiadienį, kai pardavėjos stebėjosi, kodėl plungiškiai taip loterijos bilietus graibsto, o Senamiesčio aikštėje jaunos panelės viena kitai aiškino, kokia stebuklinga ši 2012 metų 12-to mėnesio12 diena – esą geras laikas įsimylėti arba net ištekėti, ir krizendamos aptarinėjo garsios dainininkės Džordanos Butkutės vestuves, žlibiniškiai užsiėmė labdaringa veikla – socialiai remtinoms šeimoms dalino aveles ir triušius. Tiesa, ir jie juokavo, kad šventę derėjo pradėti ne 13, o 12 valandą – esą tuomet avelės bei triušės būtų neįtikėtinai gausius būrius jauniklių atsivedusios.Dar gerokai prieš šventės pradžią „Heifer“ Baltijos labdaros fondo direktorius Arūnas Svitojus tarp žlibiniškių sukinėjosi ir kvietė avelių apžiūrėti. Jis paminėjo, kad artimiausiu metu nepasiturinčioms Lietuvos šeimoms bus padovanota 180 avių, 600 triušių, 650 vištų, o kiek vėliau tokios šeimos gaus bulvių sėklos bei aviečių ir braškių daigų.
A. Svitojus priminė ir fondo principą – dalintis. Tad visi, gavę vieną ar kitą gyvulėlį, paukštį, daržovių bei uogų daigų, po metų jauniklius (pateles) ir naujus daigus turės atiduoti kitoms socialiai remtinoms šeimoms.
Į šventę atbildėjęs žurnalistų pulkas, išgirdęs, jog Žlibinų bendruomenės pirmininkė Dangerutė Pakalniškienė išbėgo tautiniais rūbais pasipuošti, puolė kalbinti, fotografuoti ir filmuoti seniūnę Sigutę Žeimaitienę. Ši sakė, kad daugiausiai apie projektą „Socialinių ir savarankiško gyvenimo įgūdžių atkūrimas“ gali papasakoti bendruomenės pirmininkė ir siūlė jos palaukti. Tuo metu patys smalsiausi žlibiniškiai ir nerimstantys žurnalistai, fotokorespondentai bei operatoriai ėmė kaišioti nosį į autobusiuką, kuriame 15 vienmečių avelių laukė savo naujųjų šeimininkų. Kai kurios jų buvo papuoštos kalėdinėmis kepuraitėmis. Tai ypač patiko vaikams.
Avelių šeimininkas – jaunas ūkininkas iš Šilutės rajono Vainuto kaimo Valdas Miliauskas – ir jo tėvas Augustas Miliauskas gyrė Lietuvos juodgalves. Sakė, kad jau kelerius metus jas augina ir nei su ligomis, nei su kitomis bėdomis susidūrė. Ūkininkai minėjo, jog patys nėra abejingi labdarai, todėl ne tik pigiau aveles pardavė, bet už tuos pačius pinigus sutiko jas ir į Žlibinus atgabenti. Kol visi sukinėjosi apie Lietuvos juodgalves, triušiai savo narveliuose ramiai snaudė automobilyje. Ir, matyt, džiaugėsi, kad niekas jų netrikdo.
Prieš pradedant dovanoti gyvulėlius, visi susirinkusieji taip skaniai kirto žirnių košę su spirgučiais ir mėsos gabalėliais, kad net žiūrėti buvo gražu. O šaltį nuo savęs vijo karšta žolelių arbata. Tuo pat metu vaikai, teisingai atsakę į vieną ar kitą fondo atstovų klausimą, iš laimės šulinio galėjo išsitraukti dovanėlę. Tačiau išvydę, kad iš mašinos keliamos ir į aptvarą nešamos avelės, ir maži, ir dideli puolė prie jų. Kiek buvo džiaugsmo mažiesiems, kai šalia aptvaro sudėjo triušių narvelius! „Žiūrėkit, žiūrėkit, kokių tik spalvų nėra: ir baltų, ir rudų, ir juodų“, – šaukė vienas kitam. Ne mažiau stebėjosi ir suaugusieji: „Matot, ne visų akys – raudonos. Oho, kokie įdomūs…“ – kumščiavo vienas kitą.
Po visų apžiūrų prasidėjo dalybos. Avelės atiduotos Purvaičių kaime gyvenančiai Vitalijai Kacvingelienei, Alinai Česnauskienei iš Kapsūdžių, tame pat kaime gyvenančiai Elenai Tamošauskienei, Linai Venckienei iš Gaižupių kaimo ir žlibiniškei Rimai Šakinienei. O triušiai iškeliavo į Žlibinuose gyvenančios Romenos Kryžiutės ir kapsūdiškės Ilonos Savčenkienės namus.
Roma MĖČIENĖ

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...