Nesulaukė žadėtų mažesnių sąskaitų už šildymą

Nesulaukė žadėtų mažesnių sąskaitų už šildymąNors dar vasarą plungiškius pasiekė džiugi žinia, kad šią žiemą už šildymą mokėsime pigiau nei praėjusią, gyventojai sako taip ir nepajutę to atpigimo. Esą spalį, pradėjus šildymo sezoną, trumpam nukritusi temperatūra vėl šoktelėjo iki 17 laipsnių, bet radiatoriai kepino lyg šalčiausią žiemą, tad ir sąskaitų sulaukta atitinkamų. Lengviau daugiabučių gyventojai atsikvėpė prasidėjus kalendorinei žiemai – lauke spustelėjus vieno ar kelių laipsnių šaltukui, temperatūra kambariuose normalizavosi. Deja, sniegu ir šaltuku džiaugėmės neilgai. Tarpušvenčiu prapliupus lyti ne vienas vėl piktinasi per karštais radiatoriais ir tuo, kad turi nuolat vėdinti per šiltus kambarius, į orą paleisdami ne vieną dešimtinę.Įpusėjus gruodžiui gautos UAB „Plungės šilumos tinklai“ sąskaitos už lapkritį „Žemaičio“ kalbintus plungiškius nei labai pradžiugino, nei itin nuliūdino. Daugelis sakė panašiai tiek mokėję ir praėjusį rudenį. V. Mačernio gatvėje, vieno kambario bute, gyvenanti Genovaitė Vaitienė už šildymą gavo 140-ies litų sąskaitą. Iš pensijos gyvenanti moteris sakė su nerimu sekanti sinoptikų prognozes ir nelaukianti speigų – tokiu atveju už šildymą reikės mokėti gerokai daugiau, o gal net dvigubai.
A. Jucio gatvėje, trijų kambarių bute, gyvenanti Tamošauskų šeima už lapkričio mėnesį sunaudotą šilumą „Plungės šilumos tinklams“ sumokėjo 300 litų. Šeimos galva teigė, kad tai – dar ne didžiausia suma, kokią yra tekę sumokėti už šildymą, o kur dar mokesčiai už vandenį, elektrą, kitus patarnavimus… Išlaikyti trijų kambarių butą neseniai pirmagimio susilaukusiems plungiškiams būtų per didelė našta, todėl vieną kambarį jie išnuomoja, o gautais nuompinigiais apmoka sąskaitas už patarnavimus. Esą kol kas tai – vienintelis būdas neįklimpti į skolas.
Dar didesnės sąskaitos už lapkričio mėnesį sunaudotą šilumą sulaukė rietaviškė Veronika Vasiliauskienė. Už keturių kambarių buto šildymą jai teko sumokėti 434 litus. Moteris sakė, kad tai – dar nedaug, palyginus su tuo, kiek mokėdavo prieš porą metų. Tada, prispausta nebepakeliamų mokesčių, V. Vasiliauskienė kartu su keliais bendraminčiais kreipėsi į Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisiją, siuntė laiškus Seimui, kitoms institucijoms. Rietaviškiai bandė išsiaiškinti, kodėl už šildymą moka kone brangiausiai Lietuvoje. Nežinia, ar dėl jų sukelto triukšmo, ar dėl kitų aplinkybių, tąkart „Rietavo komunalinis ūkis“ šildymą atpigino.
Deja, džiaugtis teko neilgai. Praėjusį spalį posėdžiavusi Rietavo savivaldybės taryba vėl palaimino didesnes šildymo ir karšto vandens kainas. Gruodį rietaviškiams šiluma jau kainavo 26,28 ct/kWh, o plungiškiai už gruodį sunaudotą šilumą mokės 22,04 ct/kWh, anykštėnai – net 32,87 ct/kWh, o Molėtų gyventojai – tik 16,86 ct/kWh (kainos pateiktos be PVM).
„Teko girdėti, kad dėl kainos padidinimo esu kalta aš. Esą per tuos pusantrų metų, kai buvo taikoma mažesnė V. Vasiliauskienės išsireikalauta kaina, „Rietavo komunalinis ūkis“ patyrė nuostolių, ir dabar reikia juos padengti“, – sakė rietaviškė ir pridūrė niekaip nesuprantanti įmonės vadovo aiškinimo, kad Rietave šildymas brangus dėl to, kad mažai sunaudojama: „Jei nesuvalgau viso kepaliuko duonos – perku tik pusę, ir nepatiriu jokių nuostolių. Kodėl su šiluma kitaip?“

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...