Sausio 13-oji – ir mūsų kraštiečių atminty

Sausio 13-oji – ir mūsų kraštiečių atmintyPo šalį sukrėtusio įvykio, kuomet po tankų vikšrais krito nekalti žmonės, kuomet Lietuvos piliečiai visomis išgalėmis priešinosi Sovietų Sąjungos bandymui jėga perimti valstybiniam perversmui reikšmingus objektus, praėjo 22 metai. Siaubu ir krauju pažymėtą naktį net 14-ai Tėvynės laisvę gynusių žmonių buvo atimtos gyvybės, per 600 sužeista. Sausio 13-osios košmaras dar negreitai nugrims užmarštin. Pralietas nekaltų tautiečių kraujas neleis iš atminties ištrinti laisvės kainos. Nepamiršo šios kruvinos datos ir Plungės bei Rietavo žmonės…Laisvės gynėjų dienai skirti renginiai prasidėjo dar praėjusį penktadienį, kuomet Plungės, Rietavo ir, žinoma, visos šalies mokyklų bei kitų įstaigų ir institucijų langus papuošė degančių žvakelių liepsnelės. Akcija „Atmintis gyva, nes liudija“ surengta jau šeštąjį kartą.
Mūsų krašte pirmieji Sausio 13-ąją paminėjo rietaviškiai, kuriuos praėjusį sekmadienį pamąstymui ir maldai sukvietė Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje už laisvės gynėjus aukotos šv. Mišios. Po jų visi rinkosi į Kultūros centrą, kur buvo rodomas latvių režisieriaus Edvino Snorės filmas „Sovietų pasaka“, atskleidžiantis kraupią milijonų žmonių kančių ir XX a. baisiausių Europos totalitarinių režimų bendradarbiavimo istoriją.
Plungiškiai šią datą minėjo praėjusio sekmadienio pavakarę. Susirinkę į Babrungo slėnį, skambant Senamiesčio vidurinės mokyklos choro, kuriam vadovauja Antanas Pagojus, Laimos Domarkienės ir Martynos Domarkaitės bei „Saulės“ gimnazijos moksleivės Gabrielės Šalvytės atliekamoms patriotinėms dainoms, prie padangę nušvietusių laužų susirinkusieji dalijosi 1991-ųjų prisiminimais. Vėliau už žuvusiuosius Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios.
Džiugu, kad Sausio 13-osios įvykių nugramzdinti užmarštin neleidžia ir mokyklų pedagogai. Jau pirmaisiais mokslo metais vaikai supažindinami su Lietuvai svarbia data. Mokiniai noriai įsitraukia ir į minėjimo renginius. Kasmet kartojama data, žuvusiųjų už Lietuvos nepriklausomybę pavardės, sužeistųjų skaičius neleidžia moksleiviams pamiršti Sausio 13-osios, kuomet minia tautiečių stojo ginti valstybės.
Laisvės gynėjų dieną gražiai paminėjo ir Plungės technologijų ir verslo mokyklos moksleiviai bei pedagogai, kurie pirmiausiai prisijungė prie pilietinės žvakelių deginimo akcijos, o vėliau rinkosi mokyklos kiemelyje, kur buvo surengta akcija „Medis – gyvybės simbolis“. Sugiedojusi „Tautišką giesmę“, mokyklos bendruomenė puošė medžius gyvybės simboliais.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...