Nepaisantiems kelio ženklų – baudos ir… žurnalistų dėmesys

Nepaisantiems kelio ženklų – baudos ir... žurnalistų dėmesys„Baisaus čia daikto… pasiliksiu mašiną čia. Gal niekas nepamatys“, – turbūt galvoja ne vienas automobilį draudžiamoje statyti vietoje pasilikęs vairuotojas. Ėmėme ir pamatėme! Praėjusį antradienį mes, „Žemaičio“ žurnalistai, sėdome į policijos tarnybinį automobilį ir nurūkome tokių gudručių Plungėje ieškoti. Ką čia ieškoti – ieškoti net nereikėjo, prie gydymo įstaigų jų – kaip grybų po lietaus. Plungės policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus vyresnysis patrulis Irmantas Selenis tik spėjo pažeidimus fiksuoti.Pirmasis „laimikis“ įkliuvo prie J. Tumo-Vaižganto gatvėje esančio Plungės sveikatos centro. Ženklo, nurodančio, kad toje teritorijoje negalima ne tik stovėti, bet ir sustoti, galiojimo zonoje puikavosi daili mašinytė. Pareigūnui tik spėjus išsitraukti parkerį ir pradėjus fiksuoti pažeidimą, tuoj prisistatė moterėlė. „Gal nebausit, žinau, blogai padariau“, – prašė. Tačiau policininkai – ne turgaus prekybininkai, kad derėtųsi (be to, atleisi vienam, kitas pristos – aha, o ano tai nebaudėt), todėl į kalbas nesileido. Tokių giesmelių per dieną I. Selenis sakė prisiklausąs tiek, kad darosi joms kurčias. Tiesa, vairuotojai žadėjo: jei nėra per metus padariusi tokių pažeidimų ir nuoširdžiai gailisi, skaudžiai šįkart nebausti – tik 50-čia litų (o galėtų bausti nuo 100 iki 150 Lt). Na, nepiktybiškai moteris nusižengė, tačiau tvarka yra tvarka…
Kita „žuvelė“ į mūsų tinklą įkliuvo prie Plungės ligoninės. Tiksliau – net dvi. Kitoje pastato pusėje esantis ženklas taip pat draudžia statyti automobilius, bet kur tau… Pamačiusi patrulį, jauna mašinos savininkė iškart suvokė įkliuvusi. Ši nesiderėjo, suprato – pažeidė taisykles, tad dabar teks atsakyti. Dar kitos mašinos vairuotojui apie tai, kad automobilio neleistinoje vietoje palikti negalima, bus priminta bei apie baudą pranešta telefonu. Šiokia tokia staigmena, bet gal – prevencija… I. Selenis sakė, kad pietų metu čia daug daugiau pažeidėjų būna – kada tik atvažiuosi, vienoje ar kitoje ligoninės pusėje visada jų rasi. Drąsūs tie plungiškiai… O gal – turtingi?
Važiuojant J. Tumo-Vaižganto gatve, pastebėjome prie 86-uoju numeriu pažymėto namo esančius du ženklus, žyminčius, kad ten sustoti draudžiama, nusuktus į priešingas puses (gerai, kad dar neišvartyti). Niežti nagai paaugliams, ir gana.
I. Selenis sakė, kad tokiu atveju mašiną neleistinoje vietoje palikusį vairuotoją būtų sunku ir nubausti, juk turės, kuo pasiteisinti, – nematė, susipainiojo. Nors tuos ženklus atsukti – ne policijos reikalas, patrulis nepasivargino išlipti ir sutvarkyti viską taip, kaip buvę. O tada riedėjome toliau.
Mums bevažiuojant ir apie nedrausmingus vairuotojus diskutuojant, I. Selenis gavo iškvietimą vykti prie toje pat gatvėje, prie „Maxima XX“, esančios didžiosios perėjos – esą kažkas ant jos pasistatė automobilį. Apsisukome ir grįžome atgal. Tačiau bėda – dabar apie pažeidimus pareigūnams pranešama per bendrąjį pagalbos centrą: kol žinia pasiekia Plungę, žiūrėk, pažeidėjo ir pėdos ataušusios. Taip nutiko ir šį sykį. O ir kur tu, žmogau, paskubėsi, kai Plungės gatvės dūsta nuo mašinų gausos. Ne lėktuvu juk skrendi…
Pažeidėjas turbūt nė manyt nenumano, kaip jam šįsyk pasisekė. Tačiau rankomis ploti nereikėtų – mes dar ne kartą su pareigūnais ketiname po miestą pasisukiot ir pažiūrėt, kokie (ne)drausmingi plungiškiai vairuotojai, tad pakliūti į „Žemaičio“ puslapius progą turės ne vienas.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...