Nusikalstamumas augo, darbuotojų mažėjo, o rezultatai – geri

Ataskaitiniame susirinkime svarstant 2012 metų Plungės policijos komisariato darbo rezultatus, komisariato viršininkas Saulius Vaičekauskas ir kiti pareigūnai turėjo kuo pasigirti rajono merui Albinui Klimui bei Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojui Silvijui Baranauskui. Pernai kai kuriuose komisariato padaliniuose trūko pusės reikalingų darbuotojų, tačiau darbo rezultatais galima tik džiaugtis. Praėjusiais metais rajone neįvykdyta nė viena žmogžudystė, ištirta beveik 65 proc. sunkių ir labai sunkių nusikaltimų, imant 5-erių metų vidurkį, sumažėjo avarijose žuvusių žmonių.Kriminalinės policijos skyriaus viršininkė Loreta Tamaliūnaitė sakė, kad 2012-aisiais buvo užregistruotos 834 nusikalstamos veikos (2011-aisiais – 777), iš kurių 67,4 proc. – ištirta. Nerimą kelia augantis vagysčių stambiu mastu skaičius, kuris padidėjo net… 400 procentų. Pareigūnė sakė, kad apie 83 proc. visų ikiteisminių tyrimų pradeda kriminalistai, o likusieji atitenka viešajai policijai. Kiekvienas tyrėjas pernai vidutiniškai tyrė po 120 bylų (10 bylų per mėnesį). Yra tokių bylų, kurios dėl atliekamų ekspertizių po keletą metų praguli stalčiuose. Teismui perduota tiek pat bylų, kaip ir 2011-aisiais, – 286. Tik vienu procentu neįvykdytas planuotas (6 proc. visų ikiteisminių tyrimų) pagreitinto proceso bylų perdavimo rodiklis.
Komisariato prioritetas – ištirti kuo daugiau labai sunkių nusikaltimų. Tokių praėjusiais metais buvo 25, net 88 proc. jų ištirta. Ne ką mažesnis dėmesys skiriamas ir finansiniams nusikaltimams. Pernai jų užregistruota 21, iš jų 14 – ištirta. Minėtų nusikaltimų padaugėjo dėl gyventojų patiklumo. Jie patys apgavikams padiktuoja elektroninės bankininkystės slaptažodžius, kodus ir kitaip padeda „išvalyti“ savo sąskaitas. Beveik padvigubėjo žmonių, kurie, jau anksčiau teisti už vieną ar kitą nusikaltimą, nusikalto vėl. Tokių 2011-aisiais buvo 101, o pernai – 199. Kelis kartus (nuo 68 iki 232) padaugėjo nusikaltimų, įvykdytų neblaivių žmonių.
Atviriausiai kalbėjo Prevencijos poskyrio viršininkas Eugenijus Palubinskas. Pareigūnas aiškiai pasakė: jeigu ir toliau kolektyvas taip „byrės“, netrukus nebebus kam dirbti. Jau dabar iš 19-os statutinių pareigūnų operatyvinį darbą dirba tik 13. Jeigu, kaip žada, dar keli išeis į pensiją… dirbti nebebus kam. Praėjusiais metais Prevencijos poskyrio pareigūnai išnagrinėjo 412 gyventojų prašymų, surado 17 iš 23-jų ieškomų žmonių, pradėjo 134 ikiteisminius tyrimus.
Plungės rajone ir mieste įkurtos 25 saugios kaimynystės grupės (10 – mieste, likusios 15 – kaimų seniūnijose), kurios vienija 195 narius. Pernai pareigūnams talkino 33 policijos rėmėjai, padėję atskleisti 44 teisės pažeidimus. Prevencijos poskyrio pareigūnai 2012-aisiais dalyvavo 60-yje susitikimų su bendruomenėmis, gyventojais. Praėjusiais metais 78 nusikalstamas veikas įvykdė 49 nepilnamečiai, o 2011-aisiais 114 nusikalstamų veikų įvykdė 38 pilnametystės dar nesulaukę asmenys. Iš visų Plungės rajone įvykdytų 834 nusikalstamų veikų nepilnamečių įvykdytos sudaro 9,4 procento.
Plungiškiai pareigūnai rajono mokyklose teisine tematika perskaitė 52 paskaitas. Policijos komisariate surengtos profesinio orientavimo dienos. Policininko profesija domėjosi 184 mokiniai iš įvairių rajono mokyklų.
Per praėjusius metus užregistruoti 206 eismo įvykiai, iš kurių 27 – įskaitiniai. Jų metu 2 žmonės žuvo, 34 buvo sužeisti. Dėl neblaivių vairuotojų kaltės įvyko 4 įskaitinės avarijos. Pernai užregistruoti 2233 kelių eismo taisyklių pažeidimai, sulaikyti 164 neblaivūs vairuotojai, 15 vairavusiųjų neteko pažymėjimų. Greitį viršijo 569 vairuotojai, o 197 važiavo neprisisegę saugos diržų. Per metus nubausti 86 pėstieji bei 19 neblaivių dviratininkų. Bendra baudų suma – 211806 Lt, išieškota 205500 litų.
Išklausęs plungiškių pareigūnų ataskaitą, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Silvijus Baranauskas patikino, jog šie metai nebus blogesni už pernykščius. Didesnių atlyginimų jis nežadėjo, tačiau sakė, kad policininkai gaus naujos įrangos, kitų darbo priemonių. Patikino, jog bus ieškoma ir pinigų Plungės policijos komisariato pastato remontui. Nors dabar jam labiausiai reikalingos… valytojos. Klaipėdoje sėdintys plungiškių viršininkai pirmiau atleido valytojas, o tik po to paskelbė konkursą patalpų valymo darbams. Nejaugi klaipėdiškiai viršininkai įsivaizdavo, kad komisariato darbuotojai turi tiek mažai darbo, kad gali ir su šluotom sukinėtis?

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...