Pikete Briuselyje dalyvavo ir plungiškių, ir rietaviškių

Pikete Briuselyje dalyvavo ir plungiškių, ir rietaviškiųPraėjusį ketvirtadienį apie 100 Lietuvos, Latvijos bei Estijos žemdirbių piketavo Briuselyje – prie Europos Parlamento ir Europos Komisijos rūmų. Pusė piketo dalyvių buvo iš Lietuvos. Tarp jų daugiausia – būsimųjų ir jaunųjų ūkininkų (vien iš Aleksandro Stulginskio universiteto – 14 studentų). Piketuotojai reikalavo, kad parama ūkininkams visoje Europos Sąjungoje būtų apytikriai vienoda, o pereinamasis laikotarpis – ne ilgesnis nei dveji metai.



Kaip „Žemaičiui“ sakė Briuselyje tarp piketuotojų buvę iš Žemaičių Kalvarijos kilęs ūkininkas Vytautas Buivydas bei Žemės ūkio rūmų pirmininkas, Plungės rajono tarybos narys Andriejus Stančikas, be jų, pikete dalyvavo dar du mūsų kraštiečiai – jaunasis ūkininkas Egidijus Šlyžius bei ŽŪKB „Pieno gėlė“ direktorius Jonas Kuzminskas. Lietuviai, latviai ir estai piketuodami pabrėžė, kad Baltijos šalys neturi būti skriaudžiamos senųjų valstybių, nes, už senųjų šalių ūkininkus gaunant triskart mažesnes išmokas, konkurencinė kova – neįmanoma.
„Kol kas neaišku, ar pavyks pasiekti, ko norime, bet ranką prie širdies pridėjęs kiekvienas mūsų galėsime pasakyti: padarėme viską, kas nuo mūsų priklausė, – ketvirtadienį kalbėjo Andriejus Stančikas. – Jis papasakojo, kaip Briuselio policijos pareigūnai palydėjo juos į piketo vietą, nes lietuviai buvo šiek tiek nuklydę į šalį, kaip policininkai lingavo į lietuviškų dainų taktą ir maloniai šypsojosi piketuotojams, kurie savo teisių reikalavo ne riaumojančių traktorių pagalba ar laistomo pieno srovėmis, o iš širdies sklindančiomis dainomis.“

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...