Teismo rūmams linkėjo… kuo mažiau lankytojų

Teismo rūmams linkėjo... kuo mažiau lankytojųTuoj po Kalėdų į naują pastatą persikraustęs Plungės rajono apylinkės teismas praėjusį penktadienį šventė oficialias įkurtuves. Jose dalyvavo Lietuvos Aukščiausiojo Teismo ir Teisėjų tarybos pirmininkas Gintaras Kryževičius, teisingumo ministras Juozas Bernatonis, Seimo nariai Jurgis Razma ir Remigijus Šimašius, Klaipėdos ir Šiaulių apygardų bei Klaipėdos rajono apylinkių teismų pirmininkai, Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorė Asta Beierle-Eigirdienė, naująjį teismo pastatą stačiusios UAB „Vėtrūna“ vadovas Bronius Mockus, kiti.edusi Daiva Gramalienė, simboliška, kad toje vietoje, kur dabar įsikūręs naujasis teismas,19-ame amžiuje stovėjo Oginskių dvaro kalvė. Nuo šiol čia bus „kalamas“ teisingumas, kurio visi kalbėjusieji linkėjo kuo daugiau. Įdomu ir tai, kad šio teismo pirmininkas Vaidas Gasiūnas įstatymų laikymosi bei teisingumo „kalykloje“ – vidurinioji šios šeimos grandis. Įkurtuvėse dalyvavo ir jo tėvas, ilgametis Plungės policijos komisariato viršininkas, dabar – Savivaldybės juridinio ir personalo administravimo skyriaus vedėjas Jonas Gasiūnas bei teismo pirmininko sūnus, būsimasis teisininkas Eimantas Gasiūnas.
V. Gasiūnas susirinkusiesiems priminė, jog Plungės teismo darbuotojai už naują pastatą ir geras darbo sąlygas pirmiausia turi dėkoti buvusiai teismo pirmininkei Aušrai Volskytei. Ir juokaudamas pridūrė, kad nei jis, nei jo kolegos taip pat nestovėjo rankas į kišenes susikišę, todėl apgriuvęs kino teatras „Svaja“ virto nauju, patogiu teismo pastatu.
Daug kas prisiminė laikus, kai teismas buvo įsikūręs viename pastate su Plungės policijos komisariatu. Vėliau teismas persikraustė į pastatą priešais komisariatą, kuriame tąkart tilpo ir kitos, su teisėsauga susijusios, įstaigos. Taigi daug metų visi gyveno kaip toj pasakos pirštinėj…
Aukščiausiojo Teismo pirmininkas G. Kryževičius, matyt, apeliuodamas į įkurtuvėse dalyvavusius politikus, sakė tikįs, kad šie bus geranoriški teismams, tad ir plungiškių kolegos anksčiau ar vėliau taip pat turės geras darbo sąlygas. Teisingumo ministras J. Bernatonis palinkėjo dirbti kuo geriau, kad piliečiai šiuose rūmuose rastų kuo daugiau teisingumo. Seimo narys R. Šimašius, kuris ir „palaimino“ Plungės teismo pastato statybą, prisiminė, kaip kolega Jurgis Razma varstė jo kabineto duris ir prašė spręsti Plungės teismo reikalus. O nemažai pastangų įdėjęs Seimo narys J. Razma palinkėjo: „Tegul šiame pastate būna kuo mažiau lankytojų.“
Po kalbų ir sveikinimų buvo perkirpta simbolinė juostelė. Po to visi apžiūrėjo pastatą, kurio administracinė dalis atskirta nuo viešųjų patalpų. Pirmajame aukšte yra 4 posėdžių salės, kuriose sumontuota garso įrašymo aparatūra, vaizdo stebėjimo sistema, yra pasitarimų kambariai, nepilnamečių ir nukentėjusiųjų apklausos kambarys su būtina technine įranga. Interesantai aptarnaujami „vieno langelio“ principu. Įrengtos visus šiuolaikinius reikalavimus atitinkančios kameros sulaikytiesiems, patalpos konvojuojamiems asmenims. Įrengtas uždaras vidinis kiemas, transportas su areštuotais asmenimis privažiuoja prie pat teismo pastato.
Naujasis Plungės teismo pastatas valstybei kainavo beveik 6 milijonus litų.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...