Kauniškių įmonė sukėlė paniką šešiose savivaldybėse

Kauniškių įmonė sukėlė paniką šešiose savivaldybėsePraėjusių metų pabaigoje Plungės rajono savivaldybės administracija Rajono tarybai pateikė prašymą skirti lėšų naujiems kompiuteriams įsigyti, nes senieji, įdiegus naują apskaitos programą „LOBster“, ėmė strigti ir tinkamai nebeveikė. Vienam iš Tarybos narių atšovus, jog kalti ne kompiuteriai, o aferistų sukurta programa, kuri neveikia ir niekada neveiks, administracijos direktorė suskubo aiškinti, kad darbuotojams reikia laiko perprasti jos subtilybes. Bet ir direktorės optimizmas išgaravo, kai sausio pabaigoje programą sukūrusi ir ją diegianti įmonė „CID Baltic“, vėliau persivadinusi į UAB „Softplus“, pareiškė stabdanti veiklą.

Šios nieko gero nežadančios naujienos netruko apskrieti visų šešių savivaldybių, kurios prieš keletą metų iš kauniškių įmonės nusipirko brangiai kainuojančią „LOBster“ programą. Kilo panika, kad netrukus Plungės, Rietavo, Jonavos, Radviliškio, Lazdijų ir Druskininkų savivaldybėse ims vėluoti ne tik darbuotojų atlyginimai, bet ir socialinės išmokos, mat, neužbaigus diegti naujosios apskaitos programos, o senųjų jau atsisakius, nebebus galima apskaičiuoti ar administruoti šių pavedimų.
Sutartį su tuomet dar „CID Baltic“ besivadinusia Kaune registruota įmone bei jos partnere UAB „BDO Auditas ir apskaita“ Plungės rajono savivaldybės administracija pasirašė 2011-ųjų birželį. Minėtosios įmonės įsipareigojo apskaitos valdymo programą „LOBster“ Savivaldybės administracijoje įdiegti iki 2014 metų bei dar dvejus metus teikti garantinio aptarnavimo paslaugas. Numatytas atlygis už minėtas paslaugas – 602,5 tūkst. litų. Didžioji dalis šios sumos – Europos Sąjungos (ES) lėšos, o Savivaldybė įsipareigojo apmokyti administracijos darbuotojus dirbti naująja programa.
Nepaisant senų stringančių kompiuterių ir buhalterių bei finansininkų vargų bandant perprasti kompiuterinės programos veikimo principus ir subtilybes, programa diegta gana sklandžiai. Iki praėjusių metų pabaigos, kai kauniškiai netikėtai nutraukė konsultacijas, o vėliau pranešė, jog dėl finansinių sunkumų tapo nebemokūs ir stabdo savo veiklą. „Patyrėme šoką. Bandėme išsiaiškinti, kas mūsų laukia. Tarėmės su kitomis savivaldybėmis. Prie šio projekto dirbame nuo 2009-ųjų. Per tą laiką žilų plaukų galvoje atsirado tikrai nemažai, bet juk dabar visko nemesi“, – sakė projekto vadovė, Plungės rajono savivaldybės strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausioji specialistė Jovita Šumskienė.
Sumaištis kilo ir kitose penkiose savivaldybėse. Jų administracijų darbuotojai įdėjo daug laiko ir jėgų, kol perprato sudėtingą programą, ir žinia, kad visas šis vargas gali nueiti šuniui ant uodegos, trenkė lyg perkūnas iš giedro dangaus. Vasario pabaigoje šešių savivaldybių atstovai bei „Softplus“ ir „BDO Auditas ir apskaita“ vadovai susitiko Jonavoje, kur tarėsi, kaip elgtis toliau. Pasak susitikime dalyvavusių plungiškių, „Softplus“ vadovas neslėpė, kad įmonė turi didelių finansinių problemų, bet patikino, jog visose savivaldybėse jungtinės veiklos partneriai programą įdiegs iki galo bei sutartyse numatytą laiką teiks garantinį aptarnavimą.
„Kol kas nesame palikti likimo valiai, ko labiausiai bijojome. Įmonių vadovai pažadėjo laikytis sutartyje numatytų įsipareigojimų. Jeigu vis dėlto apgaus, neliks nieko kito, kaip tik kreiptis į teismą“, – kalbėjo J. Šumskienė. Moteris patvirtino, kad neseniai Plungės savivaldybėje lankėsi Europos socialinio fondo agentūros atstovai ir tikrino, kaip veikia „LOBster“ programa. Jie nustatė, kad šiuo metu jau įdiegtos ir veikia beveik visos programos dalys bei žada per mėnesį laiko pasirašyti jos darbų priėmimo aktą.
O kaip dėl buhalterių ir finansininkų nuogąstavimų, kad „LOBster“ programa yra labai sudėtinga ir ne palengvina jų darbą, kaip buvo žadėta, bet atvirkščiai? „Pati šia programa dirbu nuo 2009-ųjų ir jau esu ją perpratusi. Man ji patinka. Ši programa susieja daugelį Savivaldybės administruojamų sričių – strategiją, viešuosius konkursus, sutartis, buhalteriją, socialines išmokas. Norint gauti kokią ataskaitą, nebereikia lakstyti per skyrius. Žinoma, viskam perprasti reikia laiko, bet anksčiau ar vėliau privalėsime visus procesus kompiuterizuoti ir sujungti į vieną sistemą“, – įsitikinusi projekto vadovė J. Šumskienė.
Jai pritarė ir Buhalterinės apskaitos skyriaus vedėja Genovaitė Pečkauskienė. Pasak jos, sunkiausia buvo, kai reikėjo dirbti senąja programa ir tuo pačiu suvedinėti duomenis į naująją. Bet nuo praėjusių metų spalio senosios programos atsisakyta ir pereita prie „LOBster“. „Dar ne visai pasitikim naująja programa. Pasitaiko klaidų skaičiuojant darbo užmokestį, bet programuotojai žadėjo patobulinti šią sritį. O daugiau, regis, viskas veikia. Darbo turėjome daug. Ypač sunki metų sandūra. Reikia parengti daugybę ataskaitų bei suvestinių, tad tenka ir vakarais ilgiau pabūti, ir savaitgaliais ateiti. Bet čia jau buhalterių darbo specifika“, – sakė G. Pečkauskienė ir pridūrė tikinti, jog šiemet su naująja programa bei didesne patirtimi darbai į priekį eis sparčiau.
„Nesutikčiau su žiniasklaidoje pasirodžiusiais spėjimais, esą „Softplus“, pasisavinusi ES lėšas, tyčia bankrutuoja. Labiau tikėtina, kad įmonės specialistai tinkamai neįvertino darbų apimties bei savo galimybių, dėl to ir patyrė didelių nuostolių“, – sakė J. Šumskienė.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...