Privilioję turistus prie šiukšliadėžių… supažindinsime su lankytinomis vietomi

Telšių regiono plėtros taryba, kuriai vadovauja Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis, ne tik aptarė, ką kuri Telšių apskrities savivaldybė, įgyvendindama regiono plėtros planą, nuveikė 2012-aisiais, bet ir išklausė UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ (TRATC) direktorių Rimantą Adomaitį bei Plungės teritorinės darbo biržos direktorę Dangirutę Jurkuvienę. Pirmasis visiems keturiems rajonams siūlė dalyvauti Latvijos-Lietuvos bendradarbiavimo programoje, o Darbo biržos vadovė informavo apie padėtį darbo rinkoje.Rimantas Adomaitis sakė, kad TRATC-as ir visų keturių – Plungės, Rietavo, Telšių bei Mažeikių – savivaldybių vadovai iki balandžio 1-osios turi apsispręsti, ar dalyvaus Latvijos, Liepojos miesto, pasiūlytame projekte, kurį remia Europos Sąjunga (ES). Šiam projektui ES skiria 198 tūkst. eurų, o visos keturios savivaldybės turėtų investuoti 17 tūkst. eurų. Projekto esmė tokia: labiausiai turistų pamėgtose vietose pastatyti 28 stendus, prie kurių ant specialių laikiklių būtų pritvirtinti šiukšlių maišai. O pačiuose stenduose (Lietuvoje – latvių, o Latvijoje – lietuvių kalbomis) būtų pateikiama informacija apie įdomias to krašto vietoves, lankytinus objektus.
Kaip informavo TRATC-o vadovas, latviai šiame projekte žadėjo dalyvauti drauge su klaipėdiškiais, nes lietuviai garsėja tuo, kad teršia Latvijos, o latviai – Lietuvos pajūrį. Europos Sąjunga jų projektą atmetė, nes 2 proc. Klaipėdos RAC-o akcijų priklauso privatiems akcininkams. Tada liepojiškiai pasiūlė projektą įgyvendinti Telšių apskrityje. Plungės rajono meras Albinas Klimas iškart paklausė, kas tuos stendus prižiūrės? Išgirdęs, jog savivaldybės, nelabai nudžiugo. Rietavo meras Antanas Černeckis pasiteiravo: „O kokia mums iš to nauda?“
Rimantas Adomaitis sakė, kad nemaža dalis iš 198 tūkst. eurų būtų skirta reklamai įvairiose žiniasklaidos priemonėse. Tai padėtų garsinti žymias Žemaitijos vietas. Be to, už tuos pinigus numatyta surengti 4 akcijas, tarp kurių galėtų būti ir visų jau pamėgta akcija „Darom“, būtų stengiamasi pratinti žmones rūšiuoti šiukšles.
Dangirutė Jurkuvienė susirinkusių vadovų prašė padėti Darbo biržos atstovams patekti į mokyklas, kur jie moksleivius agituotų pasirinkti paklausias profesijas. Sunku patikėti, bet mokyklos vengia įsileisti biržos specialistus, nes nenori, kad nuviliotų jų mokinius kitur, mat tuomet jos prarastų tų vaikų mokinių krepšelius. Iš 19 Plungės rajono mokyklų specialistai pateko tik į 6, o iš 3 Rietavo savivaldybės mokyklų – į dvi. Kaip sakė Antanas Černeckis, padėtis pasikeis tik tada, kai mokinio krepšelis „nebėgios“ paskui vaiką. Jis pasidžiaugė dėl stebuklingo praregėjimo – kad pagaliau susivokta, jog reikia mokyti tų profesijų, kokių specialistų reikia valstybei.
Darbo biržos direktorė labiausiai gyrė mažeikiškius verslininkus, kurie 2012-aisiais buvo ypač aktyvūs ir daugiau už likusių trijų rajonų verslininkus sukūrė neterminuotų darbo vietų. Už tai bendrovės gavo nemažai pinigų ir įsigijo brangios įrangos ar net nusipirko automobilių. Tačiau pagrindinį pranešimą „Dėl Telšių regiono plėtros plano 2006-2013 metams įgyvendinimo 2012 metais“ skaičiusi Regioninės plėtros departamento Telšių apskrities skyriaus vyriausioji specialistė Laima Simanauskienė buvo kitos nuomonės – ji kritikavo mažeikiškius, kurie nebespėja įgyvendinti daugelio Europos Sąjungos finansuojamų projektų ir gali prarasti milijonus.
Daugiausiai komplimentų teko rietaviškiams, kurie beveik visose pozicijose – tarp pirmaujančiųjų. Atsilieka tik rengiant specialųjį planą, bet Rietavo savivaldybės meras patikino, kad ir šis darbas bus atliktas laiku. Nebuvo peikiami ir Europos Sąjungos remiamus projektus įgyvendinantys plungiškiai. Rimčiausiai jie įstrigę su Šateikių kultūros namais. Tokia padėtis susiklostė ne dėl Savivaldybės specialistų kaltės, bet bankrutavus UAB „Granitodas“. Šiemet plungiškiai turi suspėti sutvarkyti mieste valomą tvenkinį, kanalą bei dalį vadinamosios Plungės jūros.
Posėdyje buvo kalbama ir apie 2014-2020 metų projektus.

P. S. Kai rašinys buvo parengtas spaudai, paaiškėjo, kad latviai atsisakė dalyvauti šiame projekte.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...