Babrungas keičia vagą

Babrungas keičia vagąSeni žmonės sako: „Įleisk kiaulę į bažnyčią – ir ant altoriaus užlips.“ Šitaip elgiasi ir kai kurie mūsų verslininkai – jeigu tik rado plyšelį mažajam piršteliui įkišti, netrukus ir visą kumštį įgrūs. Kažkada Plungės valdžia dviem plungiškiams prie Babrungo užtvankos, kurią vietiniai kriokliu vadina, leido pasistatyti mažutę elektrinę. Dirbo ji niekam neužkliūdama, kol nepateko į verslininko Egidijaus Rapalio rankas. Tiesa, užregistruota ne jo paties – giminaitės vardu. Dabar ta elektrinė net kriokdama sukasi centus į litus versdama, o šį versliuką palaiminusi Plungės valdžia ir aplinkosaugininkai, žiūrėdami į be vandens liekančią užtvanką, tik rankomis skėsčioja.Ir visi vienu balsu aiškina, kad, išduodant leidimus, nebuvo numatyta apribojimų ir nepažymėta, jog ši elektrinė negali būti paversta pramonine. Uodegą įtraukęs tyli ir Šiaulių aplinkos apsaugos departamentas, nors tai jo valdininkai, o ne plungiškiai aplinkosaugininkai, savo parašus ant leidimų suraitė. Bežadė ir Plungės valdžia. Ak, ne, netiesa – per komitetų posėdžius ji ima ir pragysta: „Netrukdykim verslininkui, jis – nuostabus žmogus: ir tvenkinį išvalė, ir aplinką sutvarkė.“ Gėda tokių ditirambų ir klausytis – tegul nors visus Plungės tvenkinius išvalo, jeigu Babrungas užaks ir virs apgliaumėjusia kloaka, jokie tvenkiniai tos upės neatstos.
Kas mes per žmonės… Daugiau kaip pusę amžiaus į Babrungą leidom ir tebeleidžiam visus savo „kakalus“, o dabar jau ir jį patį be vandens paliekam. Vargšelis Babrungas, jeigu norės nuo mūsų, tuščiagalvių ir tuščiagarbių, išsigelbėti, turės savo vagą keisti. Ir ne šiek tiek į šoną pasitraukti, bet kuo didesniu lankstu mus aplenkti, nes kitaip jau ne viena, o kelios tokios elektrinės ant jo krantų išdygs.
Keisčiausia, kad už tokius darbelius niekam ne tik plaukelis, bet nė mažiausias pūkelis nuo galvos nenukrenta. Ir niekas nieko nedaro. Negi valdininkai, išsiaiškinę, kad Babrungo užtvanka nepritaikyta pramoniniu būdu elektros energijai gaminti, negali to uždrausti? Tereikia atšaukti savo idiotiškus sprendimus ir taip išgelbėti upę nuo uzurpatorių. Ir nereikia aiškinti, kad to padaryti – neįmanoma. Pažiūrėkit, kaip Lietuvos valdžia pasielgė su saulės elektrinių savininkais: atšaukė savo sprendimus ir… pasaulis nesugriuvo.
Esame kalti ir mes, žurnalistai, kurių panosėje Babrungo užtvanka virsta griūvančia akmens siena. Per retai ir per tyliai rėkiame. Kai tik šiek tiek sukruntame ir imame valdžiai padus kutenti, tuoj pat viskas susitvarko… dienai ar dviems. Po to vėl viskas prasideda iš naujo. Todėl dabar sakome, kad atėjo laikas arba visai tą elektrinę uždaryti, arba priimti tokius sprendimus, kurie jos savininkams neleistų su Babrungu elgtis taip, tarsi šis būtų tik jų nuosavybė.
Ponai valdžios vyrai ir moterys, galų gale imkitės konkrečių veiksmų ir išspręskite šią problemą, nes Plungėje ne vien verslininkai gyvena. Ir ne jiems vieniems čia tekantys vandenys, augantys medžiai ir žydinčios gėlės priklauso.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...