Prašo apsaugoti nuo darbe patiriamo psichologinio spaudimo

Prašo apsaugoti nuo darbe patiriamo psichologinio spaudimo„Prašau apsaugoti mane nuo Plungės specialiosios mokyklos direktorės Gražinos Sukurienės psichologinio spaudimo ir smurto“ – tokiu raštu nešina minėtos mokyklos direktorės pavaduotoja Birutė Kaminskienė kreipėsi į Savivaldybės švietimo skyrių. Tiesa, prieš tai moteris užsuko į „Žemaičio“ redakciją. Sakė norėjusi pasirodyti, jog nėra tokia baisi, kaip galima pamanyti perskaičius „Žemaityje“ išspausdintą straipsnį „Leiskime direktorei pasitaisyti. Juk ji – žmogus, ir dar moteris…“
Šiame straipsnyje rašoma apie neseniai vykusiame Plungės rajono savivaldybės tarybos posėdyje priimtą sprendimą Specialiosios mokyklos direktorei Gražinai Sukurienei skirti drausminę nuobaudą – pastabą. Mero potvarkiu sudaryta komisija, vasario 26-osios vakarą apsilankiusi mokyklos bendrabutyje, nustatė, jog čia gyvena tik 35 mokiniai, nors mokinių registre įrašyti 42. Kai kurie iš tų 7-ių trūkstamų vaikų ne tik kad negyvena bendrabutyje, bet ir nesimoko mokykloje, nors įstaiga už juos gauna „mokinių krepšelio“ bei apgyvendinimui, maitinimui, auklėjimui bei priežiūrai skirtas lėšas.Po šio patikrinimo, kurio metu rasta ir daugiau blogybių, mokyklos direktorės G. Sukurienės buvo paprašyta parašyti pasiaiškinimą. Jame pastaroji teigia, jog dėl visko kalta jos pavaduotoja B. Kaminskienė, slėpusi nuo jos, kiek iš tikrųjų vaikų gyvena bendrabutyje. Tiesa, patikrinime dalyvavusi Savivaldybės kontrolierė Danutė Jarašiūnienė patvirtino radusi pačios direktorės pasirašytų dokumentų, kuriuose nurodoma, jog kai kurie vaikai bendrabutyje nebegyvena.
„G. Sukurienės paliepimu bendrabutyje gyvenančių ir po pamokų iki vakaro čia būnančių vaikų sąrašus nuo praėjusių metų rugsėjo keičiau gal 10 kartų. Žinojau, jog Švietimo skyrius ragino ištaisyti registrą, bet direktorė tuos paliepimus ignoravo. Kodėl? Matyt, jai tai buvo naudinga. Aš pati prisijungimo duomenų prie mokinių registro neturiu“, – drebančiu balsu aiškino į „Žemaičio“ redakciją užsukusi B. Kaminskienė.
Moteris pasakojo, kad jos nesutarimai su G. Sukuriene prasidėjo maždaug prieš metus, kai grįžusi iš atostogų gavo direktorės raštą, jog bus atleista – esą tokį sprendimą priėmė Rajono taryba. Tąkart teko įsikišti Šveitimo skyriui. „Taryba priėmė sprendimą mokykloje sumažinti etatų. Išgirdę, jog direktorė ketina atleisti B. Kaminskienę, priminėme G. Sukurienei vadovautis Darbo kodeksu, kuriuo remiantis ji įsipareigojo apie etatų mažinimą įspėti abi tuo metu dirbusias pavaduotojas. Sakėme: jei nė viena jų nenorėtų išeiti, direktorė privalo pasilikti abi, tik perpus sumažinti jų darbo krūvį“, – aiškino Švietimo skyriaus vedėjas Rolandas Raibužis.
Kodėl direktorė, nusižengdama įstatymams, skubėjo atsikratyti didelę darbo patirtį turinčios B. Kaminskienės? Minėtame savo pasiaiškinime G. Sukurienė teigia, jog B. Kaminskienė, apsigynusi aukštesnę valstybinę kategoriją, staiga pradėjo aplaidžiau žiūrėti į darbą. Reikalai dar pablogėjo, G. Sukurienės teigimu, kai partija „Tvarka ir teisingumas“, kuriai priklauso B. Kaminskienė, po praėjusių Seimo rinkimų tapo viena iš valdančiosios koalicijos narių. Esą tada pavaduotoja tapo nebesukalbama, vis užsimindavo, jog turi tvirtą užnugarį.
„Ar tai, kad priklausau kokiai nors partijai, man gali būti kliūtimi tinkamai atlikti savo darbą? Specialiojoje mokykloje dirbu nuo 1980-ųjų. Puikiai sutardavau su visais buvusiais jos vadovais, nė karto nebuvau bausta, nė karto nepatyriau jokio psichologinio spaudimo ir žeminimų, tai prasidėjo į mokyklą atėjus G. Sukurienei“, – sakė B. Kaminskienė. Paprašyta įvardinti nors vieną psichologinio spaudimo atvejį, moteris prisiminė praėjusių metų gruodžio 27-ąją, mokykloje vykstant kalėdiniam renginiui, gavusi direktorės įsakymą iki sausio 2 dienos, tai yra per vieną darbo dieną, parengti bendrabučio tvarkos aprašą. Nurodytą dieną B. Kaminskienės atneštą aprašą direktorė įvertino kaip netinkamą, prašė kelis kartus jį pataisyti, vėliau pavaldinei skyrė drausminę nuobaudą.
Pasak B. Kaminskienės, tokių epizodų būta ir daugiau. Neapsikentusi patiriamo spaudimo bei nerimaudama dėl pašlijusios sveikatos B. Kaminskienė Švietimo skyriui įteikė šūsnį dokumentų bei raštišką prašymą apsaugoti ją nuo darbe patiriamo psichologinio spaudimo. Kaip bus reaguojama į tokį prašymą, pasiteiravome Švietimo skyriaus vedėjo Rolando Raibužio. „Iš gautų dokumentų matau, jog yra niuansų, kuriuos būtų galima pavadinti psichologiniu spaudimu, bet kol kas nenorėčiau daugiau komentuoti. Nusprendėme palaukti šiuo metu mokykloje atliekamo audito išvadų“, – sakė R. Raibužis. Pasak jo, reaguojant į B. Kaminskienės prašymą bus stengiamasi auditą pabaigti kuo greičiau – iki balandžio pabaigos ar gegužės pradžios.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...